Skocz do zawartości

MUX L3 Częstochowa / Kisielewskiego


irdeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mlecz.Koo zauważyłeś to pierwszy. Brawo! Ale twoja teoria już nie pasuje. Faktycznie zostały zmienione parametry, ale nie dla pojemności, lecz aby jeszcze bardziej poprawić odbiór. Po prostu z analiz wyszło, że przy takiej odległości i lokalizacji nadajników MUX-L3 zwiększenie FEC może dać całościowo lepszy efekt niż bezpieczne GI w SFN. Po tej zmianie pojemność wzrosła niewiele - raptem o 0,5 Mbps. (Kolejny dowód, że nie należy wierzyć Wikipedii 😆)

Natężenie pola i SNR od tego się nie podniosły, ale przesunęła się granica poprawnego dekodowania zakłóconego sygnału, więc powinno być lepiej.

Pytanie, czy ktoś zauważył jakieś zmiany w odbiorze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, canton napisał(a):

@Mlecz.Koo Pytanie, czy ktoś zauważył jakieś zmiany w odbiorze?

 

Ja zauważyłem. Podczas mocnych wiatrów antena mi się przekręciła na Kielce, czyli na lewo (ja odbieram z prawej strony) i wieczorem mi tnęło, a w nocy nic nie działało (nie chciało mi się wchodzić na dach). I teraz mi nie tnie w ogóle. U mojej babci antena ustawiona jest na Warszawę i w grudniu było 9% jakości. Tylko minutę działało, a później tnęło. Tydzień temu to było 3% i można było tylko wyszukać kanały. Teraz nie wiem, ale za niedługi czas dam wam znać.

@canton

Mam kilka pytań do cb

 

1. Jak zamierzacie wpuścić w eter te dwa nowe kanały.

 

2. Masz jakąś tabelę dotyczącą schematu nadawania w DVB-T? (Modulacja, GI, FEC i pojemność Mbit/s)

 

3. Czy mógłbyś podać LCN wszystkich kanałów w waszych MUX-L? (chodzi o to, że np MUX-L1 FILMAX LCN 22)

12 godzin temu, canton napisał(a):

@Mlecz.Koo Po prostu z analiz wyszło, że przy takiej odległości i lokalizacji nadajników MUX-L3 zwiększenie FEC może dać całościowo lepszy efekt niż bezpieczne GI w SFN.

 

Przecież jest na odwrót. Zwiększyło się GI, a nie FEC. GI poszło z 1/8 do 1/128, a FEC z 5/6 do 3/4. Sorry, że się czepiam i nie chcę być dla ciebie niemiły. Po prostu poprawiam zamieszczone przez ciebie informacje.

Edytowane przez Mlecz.Koo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 07:17, Mlecz.Koo napisał(a):

Przecież jest na odwrót. Zwiększyło się GI, a nie FEC. GI poszło z 1/8 do 1/128, a FEC z 5/6 do 3/4. Sorry, że się czepiam i nie chcę być dla ciebie niemiły. Po prostu poprawiam zamieszczone przez ciebie informacje.

 

Nie, nie jesteś niemiły. Wprost przeciwnie - poprawiłeś mi humor 🤣

Proszę przeczytaj jeszcze raz i zastanów się co napisałeś. Wiele osób traktuje to forum jak źródło wiedzy. Nie mieszaj im w głowach.

 

FEC (właściwie powinno być CR) określa stosunek treści (payload) do całkowitej przepływności. Im większy payload tym mniej danych korekcyjnych FEC. Im lepszy FEC tym mniej miejsca na treść.

Jeszcze tylko sprawdź ułamki (GI)...

 

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 07:17, Mlecz.Koo napisał(a):

Ja zauważyłem. Podczas mocnych wiatrów antena mi się przekręciła na Kielce, czyli na lewo (ja odbieram z prawej strony) i wieczorem mi tnęło, a w nocy nic nie działało (nie chciało mi się wchodzić na dach). I teraz mi nie tnie w ogóle (...)

Skąd jesteś? Ja z okolic Kielc i jestem ciekawy czy możliwy jest odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 09:39, PowerTV napisał(a):

Bardzo chętnie byśmy nadawali MUX L3 z własnego obiektu w Amelinie koło Radomska, ale UKE nie wyraził na to zgody.

Rozumiem że UKE pozwala na nadawanie tylko z okolic Kamieńska. Czy nie możecie dogadać się z operatorami telekomunikacyjnymi i wybudować wieżę około 60 metrów w okolicy Kamieńska tak aby obniżyć koszty? W kontekście 5G wieże będą musiały być gęściej. Jesteście "rosnącym nadawcą" więc z tym także powinniście sobie poradzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Kaźmierska
Ten post został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Obserwacja została wykorzystana w artykule na satkurier.pl."

Mlecz.Koo otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

 

No i start Pogoda24.TV i Junior Channel (jak zwykle dużymi literami w TV). Usunięto Home TV i Power TV HD (mogliby jakiś kanał podnieść do HD). LCN Pogoda24.TV - 51 Junior Channel - 61.

EDIT: Zmieniono LCN. Wygląda następująco:

- JUNIOR CHANNEL - 21

- FILMAX HD - 22

- TVC HD - 23

- Stars.TV - 25

- POGODA24.TV - 26

- XTREME TV - 51

- TV Republika - 76

- wPolsce.pl - 77

 

Ciekawi mnie LCN MUX-L1 

 

Edytowane przez Mlecz.Koo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 09:39, PowerTV napisał(a):

Bardzo chętnie byśmy nadawali MUX L3 z własnego obiektu w Amelinie koło Radomska, ale UKE nie wyraził na to zgody.

Czy byłoby możliwe przeniesienie nadajnika (fizycznie) z Amelina na jakąś działkę w okolicy Kamieńska?

UKE nie zgadza się na Amelin ale zgadza się na Kamieńsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście godzin temu został wyłączony kanał POWER TV który nadawał na MUX L 3 właściciel MUX L 3 uważa że wie najlepiej co ludzie mają oglądać ma w nosie czy ktoś ogląda jego kanały czy nie byle kasa z reklam była @PowerTV jak widać wstydzisz się  kanału POWER TV i dlatego ten kanał został wyłączony z MUX L 3 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też ostatnio częściej włączałem Power TV zupełnie mnie zdziwiło wyłączenie tej stacji.

Szybciej bym się spodziewał wyłączenia dopisków HD w logo, skoro te okolicznościowe w czasie walentynek były bez, i ładnie estetycznie  to wygląda np. na Filmach widać że jest ładniejsza obraz niż na Junior Channel. Ten ostatni z animacjami które nie mają takich wymagań do przepływności w SD jednak widać że jakość bez rewelacji i jej brakuje co nieco. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brakuje jeszcze żeby Stars TV zostało zastąpione czymś bezsensownym i ten MUX traci sens... Najpierw Nuta, teraz Power TV, chociaż preferuję starszą muzykę niż ta z Power TV to widać że zmierza to w złą stronę, niepotrzebnie chyba postanowiłem zostawić tą antenę ustawioną na Częstochowę i przestroić kanałówke na MUXy stamtąd bo zaczęło to tracić sens...

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krrudn dokładnie masz rację ten MUX całkowicie traci sens mnie zależało na kanale POWER TV  i NUTA TV również ale właściciel nie słucha co ktoś pisze lepiej było wyłączyć POWER TV a włączyć coś innego coś co jest totalnym badziewiem 

 

Edytowane przez Barney 24
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiele obiecywał MWE że jak przejdą na kodek HEVC to będzie można nadawać kanały w HD, a widzimy jak jest. Logiczne jest że wyłączą kanały które maja duży zasięg w sieciach kablowych i włączą stacje które dopiero startują by ja wypromować i przekonać potencjalne sieci kablowe do włączenia. Tutaj nie ma sentymentów liczy się biznes i kasa się zgadzać musi, stąd mamy dwa kanały dziecięce (Junior Channel i Top Kids) gdzie z zawartości wystarczyłoby ledwie na jeden kanał. Mają TVC to uruchamiają TVC Super, Podobnie mając Adventure TV jest dodatkowy Xtreme TV.

jak można zarobić na reklamach i dostępnie w sieciach kablowych to takie kanały będą powstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maks27 napisał(a):

W  Częstochowie udało się   znależć  obiekt więć w Kamieńsku również to może się udać.

W Kamieńsku to co najwyżej jakieś wieże telefoniczne jak np. w Gomunicach czy Hucisku. Nie ma co ryzykować emisji która by dobrze ani w Radomsku ani w Bełchatowie, ani tym bardziej w Piotrkowie nie odbierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...