Skocz do zawartości

MUX L3 Częstochowa / Kisielewskiego


irdeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PowerTV czy próbowaliście inaczej np. Amelin jako pozwolenie eksperymentalne? Zobacz z tej perspektywy kiedyś Łódź działała w ramach MUXL3 jako pozwolenie eksperymentalne.

Szanowni Państwo,

Jestem telewidzem, nie jestem osobą związaną z telewizją lub pracującej w tej branży. Można mnie określić jako pasjonata telewizji.

Obserwuję temat MUXL3 (multipleks lokalny). W czasach telewizji analogowej wyłącznie jeden kanał nadawał z nadajnika Radomsko/Amelin aż do 15 lutego 2015  r. https://pl.wikipedia.org/wiki/Niezale%C5%BCna_Telewizja_Lokalna
To był kanał NTL Radomsko w czasach telewizji analogowej współdzielił pasmo z telewizją TVN. Później stał się samodzielnym kanałem. W późniejszym czasie zmienił nazwę na TVC (TV Centrum).

Jeśli chodzi o telewizję cyfrową to:
„Telewizja NTL w dniu 19 grudnia 2013 r. uruchomiła lokalny multipleks cyfrowy. Sygnał testowy emitowany jest z nadajników na Górze Kamieńsk, Częstochowa/Błeszno i Tomaszów Maz.”
Dodatkowo „cyfrowy” MUXL3 miał stałe emisje w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim oraz na Górze Kamieńsk. Dodatkowo czasowo posiadał emisję eksperymentalną w Łodzi z której zrezygnował.

MUXL3 od 15 grudnia 2023r. nadaje już w standardzie DVB-T2/HEVC.

MUXL3 należał do Grupy TVN, później zmienił właściciela na MWE. 

W przeszłości MUXL3 „nie dogadał się” z Emitelem w kwestii kontynuacji współpracy. Był czas że niestety nadawał „piracko” z nadajnika Radomsko/Amelin w 2022r.  Rozumiem że to było niedopuszczalne i powinna spotkać pewna kara nadawcę, ale nie „wieczne potępienie”.  Dodatkowo wydaje się że rezerwacja była bardziej „szyta na miarę” pod Emitela. Dochodzą do tego zmiany właścicielskie w przeszłości, tutaj ktoś mógł nie dopełnić obowiązków jeżeli chodzi o obszar rezerwacji. Dodatkowo ze szczątkowych informacji w Internecie wynika że nadawca MUXL3 starał się o nadawanie z nadajnika  Radomsko/Amelin który należy do niego. Uzyskał odmowę gdyż Radomsko nie obejmuje rezerwacji. Proszę zauważyć że w czasach telewizji analogowe NTL Radomsko nadawało paradoksalnie z nadajnika Radomsko/Amelin.

Proszę spojrzeć na to z innej strony. CZĘŚĆ WIDZÓW UTRACIŁO DOSTĘP DO NTL RADOMSKO (obecnie TVC, TAKŻE UTRACILI DOSTĘP DO INFORMACJI LOKALNYCH). Nie działa nadajnik Kamieńsk gdyż operator MUXL3 nie dogadał się z Emitelem. Po przejściu do DVB-T szczególnie zależało Regulatorowi na odtworzeniu zasięgu analogowego. Ktoś niedokładnie określił obszar rezerwacji (nadawca nie może nadawać w Radomsku a kanał analogowy nazywał się NTL Radomsko). Nadawca wyraża chęć na cyfrowe nadawanie z własnego nadajnika z którego nadawał w czasach telewizji analogowej. Według szczątkowych informacji z Internetu operator MUXL3 nie uzyskał  zgody od UKE na nadawanie ze względu na obszar rezerwacji. Czy jest jakieś rozwiązanie w tej sprawie? Szkoda mi operatora MUXL3. 
UKE powinien dążyć do rozwiązania tej sprawy. Bardzo ważna jest współpraca Urzędu oraz Biznesu. 

Trudno mi powiedzieć np.
- operator MUXL3 powinien wystąpić o nadawanie eksperymentalne z nadajnika Radomsko/Amelin
albo
- wystąpić o zmianę obszaru rezerwacji MUXL3 wraz z przeprowadzeniem konsultacji społecznych przez UKE. Chciałbym zauważyć że takie konsultacje przeprowadzał UKE wielokrotnie w przeszłości jeśli chodzi o ogólnopolskie multipleksy.

Może coś innego?

Proszę o odpowiedź czy temat MUXL3 z nadajnika Radomsko/Amelin jest już niestety zamknięty i jest szansa na nadawanie z tego nadajnika przez Nadawcę MUXL3 ?

Z Poważaniem

XYZ

Takie coś napisałem do UKE.

Edytowane przez ziomq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to MUX-L kiedyś składały się z muzycznych kanałów (poza MUX-L7 z przyczyn 🤑). Teraz MWE sprowadziło kanały o różnej tematyce i to wyparło muzyczne kanały. Prawdopodobnie nigdy nie wyleci Stars.TV, bo MWE z nimi współpracuje, a Stars udostępnia kanał na zasadzie barteru (tak to nigdy by nie wylądowali by na naziemnej). Te nowe kanały to taki gniot. Junior Channel to dosłownie cocomelon i jakieś auta chyba przez cały dzień. Ten kanał to powinien się nazywać cocoauta. A Pogoda24.TV to ma tyle wspólnego z pogodą co rolety z chmurami. Na obecną chwilę tylko reklama i informacje które obejrzysz półgodziny i się zapętla + wczoraj te same wiadomości, dzisiaj te same. Ten Home TV mogli wywalić, ale Powera. No ludzie szanujmy się. To już lepiej Xtreme TV. Ten kanał to się powinien nazywać III Rzesza24.TV, bo tam jest tylko o nazistach. Na Power TV to można było coś posłuchać i szczerze sto razy lepsze od polsatowskiego Polo TV. @canton @PowerTV wiecie może jakie jest obecne LCN MUX-L1? Niech się starają o nowe nadajniki i zmiany obszaru rezerwacji to może będzie lepszy zasięg czyli będzie można zmienić parametry na większą pojemność i więcej programów co za tym idzie.

Edytowane przez Mlecz.Koo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję- dopóki były tam stacje muzyczne ten MUX miał sens, przynajmniej fajna muzyka leciała, w tym momencie jedyną nadzieją jest Stars bo pozostałe kanały to albo polityka albo w kółko nic wartościowego... Owszem jeśli ktoś lubi stare filmy to jeszcze się odnajdzie z Filmaxem, ale jak znam życie to i tak to co wartościowe i oglądane wyleci z tego MUXa prędzej czy później...

Edytowane przez krrudn
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są dramy w polityce więc nie dziwne, że jest polityka. Ten mux to jednak świeci pustkami, głównie przez brak muzyki. No może będzie więcej nadajników, większe moce to może i będzie tyle co w L1. Wgl czym się rożnią kanały MWE (Adventure HD) od ich odpowiedników w naziemnej (Xtreme TV)?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krrudn dokładnie masz rację dopóki były stacje muzyczne na MUX L 3 POWER TV NUTA TV NUTA GOLD było co oglądać ale właściciel podjął  inną decyzję o wyłączeniu tych stacji muzycznych bo się już wypromowały tylko nie bierze tego pod uwagę że nie każdy ma Satelitę przez te ciągłe zmiany oferty kanałów na MUX L 3 sam pracuje na to że ten MUX staje się coraz większym badziewiem kanały które powinny powrócić na MUX L 3 to POWER TV NUTA TV i NUTA GOLD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Power TV to taka cenna marka że nie może w MUX-L3 i został wyłączony śladem Home TV to proponuję żeby ten cenny kanał zakodować na sat tak jak kodowany jest Home TV z siatki

 

 

Kto nie chciał umowy na płatną tv miał odbiór naziemny, lecz dla jednego kanału nie ma sensu kupować tunera sat FTA lub umowy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 22:31, Mlecz.Koo napisał(a):

@canton @PowerTV wiecie może jakie jest obecne LCN MUX-L1?

 

Wiemy. Sam ustawiałem. Jednak proponuję nie przyzwyczajać się do obecnej numeracji. Jedyny pewniak to 23 dla TVC.

 

Wracając do tematu - czy Pogoda24.TV ma już EPG w MUX-L3? Powinno być od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. To pewnie dlatego usunięto POWER TV i nie dodano HD do żadnego kanału, bo miał wskoczyć TVMN. Zaszły zmiany w LCN (górnym czyli polityka dla MUX Winnickiego). TV Republika 74, wPolsce.pl 75 i TVMN 76. Czy mogłby ktoś w końcu powiedzieć LCN w MUX-L1? Spoko, nie muszę się przyzwyczajać, bo tworzę projekt LCN, który jest na bieżąco aktualizowany (jakby ktoś chciał link to mogę podlinkować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PowerTV napisał(a):

Decyzja o pozostawieniu jakiegoś kanału w multipleksie wynika tylko i wyłącznie z wyników oglądalności Nielsena.

Nie ma co zasłaniać się Nielsenem, w tym momencie ten MUX traci całkowicie sens. Ja wysiadam z tego pociągu, żegnam się ze wszystkimi w tym temacie, o ile sam chętnie pomagałem jak mogłem przy testach MUXu z Katowic i w ogóle z przyjemnością śledziłem ten wątek, w tym momencie dalsza dyskusja w nim straciła dla mnie sens. Odezwę się jak na ten MUX zaczną wracać wartościowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ole No i takie informacje to ja rozumiem! Niestety cały czas muszę prosić o LCN dla MUX-L1, bo mam pewien projekt LCN NTC, a nie mam do niego dostępu. Jakby ktoś chciał zobaczyć to link do niego wysyłam: Obecna wersja https://drive.google.com/file/d/1F7CkOOa4gLu3whDx_Vj2zufU_El66DwP/view?usp=drivesdk

 

 

Edytowane przez Mlecz.Koo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV, @canton przeczytajcie proszę co piszę 

 

Jeśli chcecie bardzo nadawać na Amelinie k. Radomska i Wasz MUX jest prawicowy to możecie porozmawiać z Telewizją Republika, aby Was wsparła jeśli chodzi o kontakt z UKE.

TV Republika chce mieć jak największy zasięg. Oni mają dobry kontakt z KRRIT. Zawsze może KRRIT wyrazić niewiążącą opinię w sprawie MUXL3 i przekazać ją do UKE (czyli wyrazić pewne wsparcie w kwestii nadawania w Amelinie).

 

Edytowane przez ziomq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Skąd to wiesz, coś sugerujesz? ;)

Nie mówię że dużo oglądam ale jak już włączyłem na Republikę to mówią o tym często że chcą mieć jak największy zasięg. Dodatkowo pojawia się u nich Pan Maciej Świrski (przewodniczący KRRIT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...