Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co, na którym satelicie nadaje, ale jeśli spadek sygnału był odczuwalny na kanałach polskich platform to wczoraj w Warszawie przez cały wieczór padało i grzmiało. Może to był powód?

 

PS. Panowie w barze oglądali PPV z zacinającym się obrazem, ale antena nie za wielka, na dodatek patrząca na liście plus burza zrobiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odbieracie kanały z 11662MHz,pol.V.? U mnie sygnał jest, ale czarny ekran na kanałach P1, Tele5, Novela TV i Water Planet. Brak jakiegokolwiek komunikatu na ekranie TV.

Edycja:

Tylko w/w kanały nie działają. Pozostałe z tej częstotliwości działają.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kontynuując dyskusję o transponderze 11488 MHz chciałem zapytać jaką macie na nim siłę i jakość sygnału (w %). Z tego co ja obserwuję to jest to u mnie najsłabszy transponder. Siła jest ok 90 - 100 % ale jakość się waha od 50 do 60%. Jestem z południowo wschodniej części kraju czy to ma wpływ na siłę transponderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to ja też nie mam zbyt dobrych wartości z tego transpondera. Na dekoderze CP o ile pamiętam siła ok. 80, ale jakość 36-42, jakoś tak. Również podobnie mam na 11449 i 12476. Te 3 częstotliwości chyba najsłabiej, jeszcze na jakimś tp. z zagranicznymi kanałami obecnymi na liście CP widziałem 30% jakości, ale tego nie liczę. Antenę ustawiał dziadek kilka lat temu na czuja i mimo słabej jakości nawet podczas dość sporego deszczu nic nie tnie. Musi być naprawdę mocne załamanie pogody, żeby zaczęły się problemy, a takie ostatnio miały miejsce latem. Są to bardzo rzadkie przypadki, więc nie chce mi się wchodzić po drabinie tego regulować ani płacić komuś za ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko drobna uwaga techniczna: wskazania procentowe nie są porównywalne pomiędzy różnymi odbiornikami, bo to nie jest zestandaryzowany pomiar. Na tej samej instalacji jeden tuner pokaże 75%, inny 90%, a będą odbierały to samo (kwestia jak informacje o sygnale są przeliczane w oprogramowaniu odbiornika). Można najwyżej odnieść do innych transponderów na tym samym tunerze, czyli np. czy 11,488 GHz, pol. H daje podobne wskazania co inne tp. na tym samym odbiorniku, czy nie.

 

A co do tematu - nie obserwuję problemów u siebie, np. mam 13,9 dB C/N i tyle samo mam np. na 11,393 GHz, pol. V, a np, mniej na 11,373 GHz, pol. H, nieco więcej (14,2-14,3) na 11,411 GHz, pol. H. Ogólnie średniak, nie najsłabszy, nie najsilniejszy. Nie odbiega od normy, nie widzę awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam Adminie, że różnie to bywa zależnie od odbiornika. Ale akurat podawałem dane z HD 5500s, tam mam bardzo podobne, niskie wartości jakości na 11449, 11488 i 12476. Natomiast już na TBS 6922 mam właściwie na wszystkich transponderach to samo, czyli siła 98, a jakość ok. 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co ustalać, ja to wiem od dawna. Tylko nie chce mi się tego poprawiać skoro nie ma żadnych widocznych zakłóceń podczas oglądania z wyjątkiem jakichś nawałnic. Nie zmienia to jednak faktu, że w obecnym ustawieniu najsłabsze wartości mam ma na 11449, 11488 i 12476. A pytanie było właśnie o 11488.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś zauważył w tej chwili (przez około 2-3 minuty) kratkowanie obrazu na całym transponderze 11449/V?

Poprosiłem 3 osoby z różnych rejonów kraju o szybkie sprawdzenie sytuacji - wszyscy mieli to samo. Aktualnie jest już okej.
U siebie zdążyłem podejrzeć i też parametry cały czas w porządku (u mnie standardowo na 70-tce: BER 1.00E-09, MER i SNR po 13 dB).
Dźwięk się nie sypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...