Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

To trochę lipa. Ale już kręcić nie będę bo sygnał mam elegancki 14-15 db. Być może mój tuner w tv LG się nie lubi z tym transponderem. Tylko te problematyczne są bo sygnał skacze nie wiadomo dlaczego. Tak jakby nie była kwestia złego ustawienia tylko bliżej nieznanych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym transponderze nie wiem bo ustawiałem antenę miernikiem na 11508 i na tym i kilku innych częstotliwościach z polskimi stacjami było 14-15 db i 80-83% jakości. Tylko nie mam już teraz miernika a w tv LG jest słabe skalowanie poziomu jakości,  w zasadzie pokazuje wszędzie 100% jakości poza tym jednym gdzie lata co sekundę ze 100 na 70% I tak mnie to zastanawia. Przed regulacją anteny miałem wcześniej 12-13 db i też były  tylko na  CNN zakłócenia. Może jakiś błąd oprogramowania?? Bo różne niedoróbki w rożnych tunerach widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.06.2019 o 12:55, markar napisał:

Na kanałach z tivusat Rai1 HD Rai2 HD 11766V mam wyraźny spadek jakości. Czasem kanał odbiera, czasem brak odbioru. Nie wiem czy coś u mnie czy może spadek mocy na tym tp? Zerknie ktoś?

Witam, mam dokładnie te same problemy z kanałami HD RAI 1, 2, 3, Sport+, Storia z tej częstotliwości. Antena Triax TD88, SNR 68%, AGC 77%, połączenia kablowe bez zastrzeżeń, inne programy z TivùSat odbierają bardzo dobrze. Wersje SD Rai 1, 2,3 Sport odbierają bez zastrzeżeń. Karta TivùSat aktywna. Może ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Działa Wam transponder 11,585GHz na Hotbirdzie? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że sygnał się pogorszył, a od kilku nie działa wcale. Na pozostałych transponderach sygnał bez zmian. Próbowałem korygować ustawienie anteny, ale co najwyżej pogarszały się warunki odbioru pozostałych kanałów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.04.2020 o 08:29, MEQSATYH napisał:

Ja mam pytanko odnośnie 11662 mam sygnał 13db a szarpie że nie da się oglądać nie wiem co jest nie tak antena 110 

Tylko że 13 mam z zeza może dlatego? 

 

Nie masz zbyt dobrze ustawionej tej anteny. Ja na antenie 80 cm na 11662 mam 14 dB. A jakiego satelitę masz centralnie ustawionego?

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość PawelU1981

Dziś znaczny spadek jakości na 12.322 H, 27500. Jakość w dB spada do 3.5 nawet, ale odbiór stabilny. Cała reszta bez zmian.

 

Edit: Powróciła normalna moc transpondera, po 17.30.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...