Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

Na transponderze 76 wogóle nie mogę złapać sygnału.

Na 92 łapie synchronizację, ale jest bardzo wysoki BER i nie pozwala na zczytanie listy kanałów.

 

Na drugim transponderze raczej niema niczego specjalnego co by można zakłócać. Zaraz sprawdzę widmo sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Zauważyłem że na tp 10911, V, 27500, 3/4 (Sundance HD, Polsat Film HD, Stars.TV, CBS Action) mam 3sekundwe zaniki sygnału po czym wszystko wraca do normy i na tym tp znacznie spadła mi jakość sygnału, miałem siła 100% jakość 90% a teraz mam siła 100% a jakość 60-70%) dodam że inne transpondery siła jak i jakość bez żadnych zmian, jak było tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w znacznej części przypadków problem załatwi szczotka lub mokry gorący mop dla oczyszczenia anteny z przymarzniętych grudek śniegu i lodu.

Sam zauważyłem brak sygnału /całkowity brak jakości/ dziwne ale tylko jednego transpondera 12226 H z wielu z Astry 19,2E /Eurosport niem. i Euronews/.

Pomogło j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam problem z to 11449 na moim opticum 9500 HD. Podczas oglądania kanałów na tym tp zacina się na krótką chwilę obraz. I jest na poziomie 70, a ! na 99. Mam jeszcze jeden dekoder Sagem HD od cyfry i tam normalnie wszystko działa bez zawieszania się. Wie ktoś co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam do Was pytanie co może być przyczyną braku sygnału na 10.719 V, oraz 10.796 V problem pojawia się głownie rano przed godziną 8.

Ogólnie te 2 transpondery mają słabszy sygnał - występują wahania, ale taka sytuacja pojawia się wyłącznie na HB :(

 

Macie jakieś pomysły co zrobić? Antena 80 - może ustawienie konwertera coś poprawi czy może wzmacniacz antenowy (30 metrowy kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez ciebie transpondery są raczej "mocne". Przyczyną zanikania z nich sygnału u ciebie może być niedokładnie ustawiona antena lub niewłaściwy skręt konwertera. 30-metrowy kabel raczej nie powinien być problemem, zwłaszcza, jeśli na innych transponderach masz silny sygnał. Ja też mam ok. 30-metrowy kabel i u mnie sygnał (jakość) na wymienionych przez ciebie transponderach cały czas jest w granicach 75-76%. Moja antena to również 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...