Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest mega sensacja i rozdrodnienie praw ciąg dalszy.

Sensacja? Już o tym pisaliśmy. Teraz tylko potwierdzili plotki. Według mnie, to jeszcze nie koniec. SPI postanowiło w końcu realnie powalczyć o widzów premium.

To dopiero się zaczyna.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś aby obejrzeć wszystkie premiery wystarczyło mieć Canal+ potem jeszcze HBO potem trzeba było dokupić NFilm a teraz trzeba jeszcze mieć oprócz Canal+ i HBo Filmboksy, albo za darmo TV naziemną gdzie będą wszystkie premiery tylko z dużym opóźnieniem.

 

PS. W NTC Disneya ma TVN.

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zmienia, jak widać. I kiedy to niby premiery filmowe były na Nsporcie? :crazy:

 

W NTC nie ma wszystkiego. Głównie blockbustery i znane tytuły. Z kinem nieanglojęzycznym, festiwalowym i mniej znanymi tytułami jest już problem. TVP trochę ratuje sytuację, ale to wkrótce może się zmienić.

 

Tak, wiemy, że TVN ma. Ale czy to tak fajnie? Na TVP nie było przynajmniej reklam. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, to jest poważna strata dla HBO. Najprostszym, ale oczywiście nierealnym wyjściem z tej sytuacji, byłaby likwidacja kanałów Cinemax. Filmy i seriale tylko w HBO, ale na to nie pozwala polityka firmy, czyli inaczej mówiąc dojenie klienta. Cały czas nie mogę uwierzyć, że chodzi o Filmbox...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, Ale tylko i wyłącznie gdyby na likwidacji Cinemax, nie ucierpiały filmy nieanglojęzyczne. Na przykład emitowany w ubiegłą niedzielę premierowo dramat gruziński :Mandarynki" to perełka. Wskaż mi proszę drugą stację, na której mogę sobie wyłączyć lektora, włączyć napisy i wsłuchiwać się w języki na całym świecie...Jest jeszcze Filmbox Arthouse, ale tam często niestety lecą gnioty.

Edytowane przez gregor111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego napisałem, że Ale Kino jest "troszkę ambitniejsze" niż Polsat Film. Kiedyś na tym kanale nie znalazłbyś tego samego co leci w Polsacie, TVP itd. A teraz emitują takich filmów masę, pierwszy lepszy przykład to Ludzkie dzieci (to leci w tym miesiącu też na TVP2). O takich rzeczach jak Straszny Film na tym ambitnym kanale czy emisja filmu Dług co dwa dni na zmianę z Canal+ nie wspomnę już nawet ;D. Za dużo jest tez seriali i innych zapychaczy... Kanał stracił charakter ambitnego, teraz to jest taki misz-masz.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, ja widzę wyraźną różnice między zamieszczoną poniżej przykładową ramówką z 2008 roku, a tym co kanał pokazuje dzisiaj.

 

 

 

 

08.00        Zbliżenia : Brad Pitt (Close Up : Brad Pitt), dokumentalny, USA, (25 min.). (od lat 12)

08.40        Test pilota Pirxa
sci-fi, Polska/ ZSRR, 1978, wyk. Marek Piestrak, reż. Siergiej Desnitski, Bolesław Abart, Władimir Iwaszow, Aleksandr Kajdanowski, (95 min.). (od lat 12)

10.30        Zielona karta (Green Card)
komedia romantyczna, Australia/ Francja/ USA, 1990, reż. Peter Weir, wyk. Gérard Depardieu, Andie MacDowell, Bebe Neuwirth, Gregg Edelman, (103 min.). (od lat 12) (16:9; lektor/napisy)

12.25        West Side Story (West Side Story)
musical, USA, 1961, reż,. Jerome Robbins, Robert Wise, wyk. Natalie Wood, Richard Beymer, Russ Tamblyn, Rita Moreno, (141 min.). (od lat 12) (lektor/napisy)

15.00        Gołąb. Historia prawdziwa - film krótkometrażowy, (11 min.). (od lat 12)

15.25        Marsz pingwinów (La marche de l'empereur)
dokumentalny, Francja, 2005, reż. Luc Jacquet, wyk. Charles Berling, Romane Bohringer, Jules Sitruk, Amitabh Bachchan, (82 min.). (od lat 7) (16:9)

17.00        Patton (Patton)
biograficzny, USA, 1970, reż. Franklin J. Schaffner, wyk. George C. Scott, Karl Malden, Stephen Young, Michael Strong, (163 min.). (od lat 12) (16:9; lektor/napisy)

20.00        Kino Mówi – magazyn, (5 min.). (od lat 12)

        festiwale!
20.05        Ósmy dzień (Le huitième jour)
komediodramat, Belgia/ Francja/ Wlk. Brytania, 1996, reż. Jaco van Dormael, wyk. Daniel Auteuil, Pascal Duquenne, Miou-Miou, Henri Garcin, (113 min.). (od lat 12) (16:9; lektor/napisy)

22.10        Przejrzeć Harry'ego (Deconstructing Harry)
komedia, USA, 1997, reż. Woody Allen, wyk. Woody Allen, Richard Benjamin, Kirstie Alley, Billy Crystal, (92 min.). (od lat 16)

23.55        Odpoczniesz po śmierci (I'll Sleep When I'm Dead)
thriller, Wlk. Brytania/ USA, 2003, reż. Mike Hodges, wyk. Clive Owen, Charlotte Rampling, Jonathan Rhys-Meyers, Malcolm McDowell, (98 min.). (od lat 16) (16:9; lektor/napisy)

01.45        Głęboka czerwień (Profondo Rosso)
horror, Włochy, 1975, reż. Dario Argento, wyk. David Hemmings, Daria Nicolodi, Gabriele Lavia, Macha Méril, (100 min.). (od lat 16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie umowy  pomiędzy Disney a SPI. Coś mi tu nie gra...mówi się w komunikacie o pakiecie filmów z biblioteki Disney i podaje się wcale nie mega tytułu z tej wytórni...Gdybym podpisał umowę to po pierwsze zrobiłbym wszystko by było o mnie głośno w końcu można powiedzieć że na rynku doszło do przerotu na miarę Kopernika, a po drugie umieściłbym w komunikacie głośne tytułu jak adaptacje Marvela etc. Zwracam także uwagę, że w info. mówi się o odnowieniu umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Dzwoneczek jako Megapremiera:https://www.youtube.com/watch?v=BulaZIEvX9g

A dodatkowo Wielka Szóstka jutro o 21:00 w FILMBOX Premium i a w następną sobotę o tej samej godzinie film Disneya Aleksander-okropny,straszny,niezbyt dobry,bardzo zły dzień

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, Dzwoneczki wykupili, ale Samolotów 2 i Wielkiej szóstki nie dało rady? Przecież ten nowszy Dzwoneczek miał kinową premierę grudzień/styczeń, a dwie animacje z Filmboxa znacznie wcześniej! W jakiś dziwny sposób odbyła się ta zmiana praw. No i znowu mamy się spodziewać tej animacji dla dziewczynek jako niedzielna megapremiera? Jeśli tak, to grudzień zapowiada się fatalnie.

 

Pisałem do HBO w sprawie Disney'a i Paramountu, a po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, że: "nie udzielają informacji na temat ich umów z wytwórniami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...