Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, dvbtowiec napisał:

A dziś mamy sytuację że wszyscy przeszli na nowy standard oferując kanały HD, a MUX3 nadal w starym z niektórymi kanałami SD, w tym cofnięto się z HD do SD z TVP Kobieta.

Nie wszystkie kanały w NTC przeszły na HD - wszystkie kanały w MUX 8 dajej są w SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bawi mnie, że niektórzy naprawdę nie widzą niczego złego w corocznym wydawaniu dwóch miliardów z budżetu państwa, w chwili w której każdy pieniądz jest na wagę złota. Od dłuższego czasu nie mamy hossy, wszystko się sypie, a my przez całą kadencję wyrzucamy łącznie dziesięć miliardów złotych na to, aby publiczna kupiła sobie Ekstraklasę, pół wyścigu F1, czy jakieś seriale. No naprawdę pogratulować!

TVP od dawna powinna zostać odcięta od budżetu, zacząć działać na warunkach rynkowych, a nie warunkach aktualnych. Wpływ z abonamentu + działalność komercyjna powinna wystarczyć do normalnego działania, a jeżeli tak nie jest, to znaczy że zarządcy są beznadziejni.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Nie wszystkie kanały w NTC przeszły na HD - wszystkie kanały w MUX 8 dajej są w SD

O tym wie każdy. Plan zakładał przełączenia wszystkich z pasma UHF. 

To TVP a może nawet osobiście prezes Kurski zdecydował że tak się nie stanie teraz. 

 

Onet prezentuje podsumowanie w liczbach za raportem NIK

https://www.onet.pl/biznes/forbes/jacek-kurski-odwolany-z-funkcji-prezesa-tvp-czy-pis-szuka-miejsca-w-rzadzie-dla/1z9hty7,1f375b38

Cytat

O tym, jaki wpływ na sytuację finansową TVP ma wsparcie z budżetu państwa świadczy raport Najwyższej Izby Kontroli z października 2021 r. Wynika z niego, że w ostatnich latach finanse Telewizji Polskiej opierają się w głównej mierze na corocznych rekompensatach z budżetu państwa – w latach 2017–2020 wyniosły one łącznie 3,7 mld zł. Bez tych pieniędzy, jak dowodzi NIK, spółka ponosiłaby straty, tak jak to było w latach 2015–2016, tym bardziej że wpływy z reklamy i sponsoringu zmalały w badanym okresie o 3 proc. W 2016 r. czyli pierwszym roku prezesowania Jacka Kurskiego strata TVP wyniosła 176,7 mln zł. Rok wcześniej – strata była o wiele mniejsza – 36,6 mln zł.

 

W roku 2014 TVP uzyskała zysk netto w wysokości blisko 6,3 mln zł. Z kolei jak wynika z danych finansowych przedstawionych przez TVP Radzie Mediów Narodowych w 2021 r. publiczny nadawca osiągnął 3,89 mln zł zysku. Telewizja Polska otrzymała w tym czasie ponad 2 mld zł budżetowych dotacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vinni napisał:

Najbardziej bawi mnie, że niektórzy naprawdę nie widzą niczego złego w corocznym wydawaniu dwóch miliardów z budżetu państwa, w chwili w której każdy pieniądz jest na wagę złota. Od dłuższego czasu nie mamy hossy, wszystko się sypie, a my przez całą kadencję wyrzucamy łącznie dziesięć miliardów złotych na to, aby publiczna kupiła sobie Ekstraklasę, pół wyścigu F1, czy jakieś seriale. No naprawdę pogratulować!

TVP od dawna powinna zostać odcięta od budżetu, zacząć działać na warunkach rynkowych, a nie warunkach aktualnych. Wpływ z abonamentu + działalność komercyjna powinna wystarczyć do normalnego działania, a jeżeli tak nie jest, to znaczy że zarządcy są beznadziejni.

Warto odróżnić dwie rzeczy. Nie wypowiadałem się o tym czy TVP powinna otrzymać te pieniądze i w jakiej wysokosci tylko o tym, ze będąc prezesem spółki twoim obowiązkiem Jest dbać o nią i zapewniać jej środki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że ten pełniący obowiązki prezesa nie lubi disco polo bo woli kulturę wyższą ale już nie przesadzajmy. Denerwowało mnie, że wszędzie tam to wciskają, ale też zupełna rezygnacja jest błędem jeśli ludzie chcą to oglądać. Zenkowi to akurat wyjdzie na zdrowie bo robili z niego gwiazdę i pojawiał się już chyba wszędzie, ale od czasu do czasu inni niech się pojawiają. No i jeszcze mam nadzieję że Brzozowskiego będzie dużo mniej. Zdecydowanie!

 

Ciekawe jakie losy czekają Eurowizję bo czuję, że czarne chmury mogą się pojawić nad tym konkursem. Wyślemy coś ambitnego co się nie spodoba i po naszym udziale.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek z Ozimka napisał:

Według mnie nowy prezes TVP dobrze postąpił, za dużo Zenka, Brzozowskiego itp. "gwiazd" wykreowanych przez TVP, sam lubię disco polo (głównie starsze), ale bez przesady.

Uważam że za dużo było gwiazd typu Hyży, Brzozowski itp. Nie mam nic do Martyniuka, sam lubię disco polo, ale wciskanie go na każdą imprezę to chyba była lekka przesada. Natomiast mam nadzieję że mimo wszystko mam nadzieję że disco polo nie zniknie całkowicie z TVP, ograniczając to np. do Sylwestra czy letnich festiwali

1 godzinę temu, Kiler napisał:

Też boję się że disco polo zniknie z TVP, ale to że nie będzie ich na koncercie na otwarcie Przekopu (to akurat chyba dobra decyzja), to nie oznacza że nie będzie ich już nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że szkoda pieniędzy na robienie co chwilę show. Koncert jest zbędny.

Sam fakt otwarcia mierzei niewątpliwie istotny i wart podkreślenia.

 

Ciekawi mnie, czy coś się ruszy z przejściem na DVB-T2 HEVC MUX-3.

 

No i mogliby łaskawie TVP Kobieta przywrócić na MUX testowy DVB-T2 HEVC.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wielkiej rewolucji w TVP gościu nie zrobi bo i tak są pod rękami władzy. Ale coraz bardziej lubię tego prezesa. W końcu mniej disco polo,  a przede wszystkim mniej Zenka. Owszem lubi człowiek czasem posłuchać.  Ale Zenka było za dużo. No i jeszcze mniej polityki w serwisach informacyjnych.

 

Jeszcze liczę na jakieś zwolnienia 😄

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak informuje Presserwis, pod rządami nowego prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza pracę stracił też dyrektor ośrodka TVP Technologie Roman Pedrycz. Jego obowiązki przejął Przemysław Hebrut, dyrektor ośrodka dokumentacji i zbiorów programowych TVP.

Ciekwe czy po zmianie szefa ośrodka TVP Technologie możemy spodziewać się jakichś (szybkich) zmian w kwestiach technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolis napisał:

Według WM koncert jest odwołany, bo poza discopolo został im tylko Pietrzak i Makowski.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koncert-odwolany-przekop-mierzei-wislanej-jacek-kurski-mateusz-matyszkowicz-koniec-disco-polo

I to jest dla mnie na plus. Robienie koncertów z byle powodu w momencie kiedy mamy co tu dużo mówić kryzys jest zwykłym wydawaniem publicznych pieniędzy bez sensu.

Edytowane przez Ipo
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać przez ostatnie lata "gwiazdy" disco polo i niszowych np. romskich przyśpiewek zbyt mocno przywiązały się do TVP. Cóż, okazało się, że kura znosząca złote jaja - przestała je znosić... Trzeba sobie poszukać innego źródła...

 

@K63Może najwyższy czas przestać robić cyrk i przejdą w MUX3 na HEVC, zwalniając miejsce na MUX5.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kfm877 napisał:

Jak widać przez ostatnie lata "gwiazdy" disco polo i niszowych np. romskich przyśpiewek zbyt mocno przywiązały się do TVP.

Tu warto przypomnieć, że o ile disco polo w większej dawce pojawiło się wraz z Kurskim, to piosenka romska była obecna w telewizji publicznej od wielu lat, na długo przed prezesurą Kurskiego. Co roku był w wakacje emitowany festiwal muzyki romskiej, stworzony w Ciechocinku i tam organizowany przez długi czas, potem przenoszony do innych miast.

Różnica jest taka, że Don Vasyl i pozostałe gwiazdy tej muzyki nigdy nie mogły liczyć na tak szeroką obecność w telewizji, jak muzycy disco polo.  I tak też było nawet w tym roku. Ba, teraz to nawet nieco rangę obniżono, bo zamiast specjalnego festiwalu był tylko jeden koncert w ramach trasy wakacyjnej Dwójki z repertuarem romskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 07:49, Kiler napisał:

Dla mnie ten lament Don Vasyla na mieszanie muzyki disco polo z cygańską jest nawet śmieszny: https://plejada.pl/newsy/don-vasyl-wsciekly-na-nowego-prezesa-tvp-mowi-o-rasizmie/mjex01v

W moim odczuciu przedstawiona na wspomnianej stronie wypowiedź to czysta hipokryzja ze strony tego Pana. Powinien mu ktoś przypomnieć kto do tego doprowadził w latach 90-tych podpisując kontrakt z wytwórnią Omega Music i występując w programie „Disco Relax" Polsatu. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...