Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. posiadam dekoder 4k dualbox. zauwazyłem, ze m.in kanał stopklatka i zoom tv mają strasznie ciemny ekran w porównaniu do innych kanałow. Nie wiem czy to tylko tak na tych 2 kanałach czy jakieś inne też tak mają. Ma ktoś z was tez tak i czy da się to jakos rozjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem czy dobry temat, ale jestem od dziś posiadaczem dekodera Dualbox 4k. Wszystko spoko, ale nie odbierają mi żadne kanały z grupy TVN. Siła i jakość sygnału jest pokazywana na 80%, a dekoder pokazuje na kanałach z tej grupy brak sygnału. Miał ktoś podobny problem? Dodam, że jak podłączam dekoder ultrabox 4k(z innej umowy, należący do rodziców) to wszystko działa jak należy i wszystkie kanały działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał faktycznie pofatygować się do punktu, bo dziś cały dzień walczyłem z tym dekoderem i się poddałem.

Z racji, że korzystam z anteny zbiorczej w bloku nie mam pojęcia jaki tam jest konwerter, dlatego też zastosowałem metodę prób i błędów, czyli:

  1. Ustawiłem antenę na Tryb jednokablowy, bez DiSEqC - wszystkie kanały prócz kanałów TVN działają i mają jakość sygnału w okolicy 60-70%. Programy TVN działają dziwnie. Po przełączeniu na dany kanał z grupy TVN przez parę minut jest informacja o braku sygnału i faktycznie jak sprawdzam przez diagnostykę tego sygnału nie ma. Po kilku minutach (max 5) kanał wskakuje i już działa bez zarzutów. Jednak gdy przełączę na inny kanał np Polsat i potem wrócę na TVN sytuacja się powtarza. I tak w kółko, bez stabilizacji.
  2. Ustawiłem antenę na Tryb jednokablowy, zDiSEqC na różnych kanałach - sytuacja jak w pkt 1
  3. Ustawiam antenę na tryb unicable - tu nie działa nic mimo, że moc i jakość sygnału oscylują w okolicy 80%. Sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje i dostępne tam konwertery.
  4. Podłączyłem dekoder EVOBOX cyfrowego polsatu i ustawiłem antenę na tryb jednokablowy, bez DiSEqC - wszystko działa prawidłowo, każdy kanał ma siłę i jakość ustawioną w okolicy 70-80%. 
  5. Podłączyłęm dekoder ultrabox i ustawiłem antenę na tryb jednokablowy, bez DiSEqC - wszystko działa prawidłowo, każdy kanał ma siłę i jakość w okolicy 60-70%.

Wydaje mi się więc, że albo coś zakłóca pracę dekodera dualbox (choć router jest 2 pokoje dalej, a przy TV nic prócz dekodera podłączone nie jest), albo dekoder jest uszkodzony albo (tu bym prosił o potwierdzenie) kanały cyfrowego polsatu mają całkiem inne ustawienia niż te dla canal+. 

Ewentualnie jeżeli ktoś ma jeszcze inny pomysł jak to ustawić to będę wdzięczny.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 20:36, Dawid B. napisał(a):

Dualbox to katastrofa w porownaniu do ultraboxa. Naprawde.... mam oba. Wiem co mowie. Choc wifibox jest jednak najglrszy ze wszystkich :D

mam tylko nadzieje ze niebawem bedzie aktualizacja dual pod katem tego klatkowania obrazu na kanalach 4k. Bo nie moge tego zdzierżyć. 

Próbowałem wszystkiego... Winny okazał się zasilacz. Po wymianie działa wszystko idealnie. 

Edytowane przez liporas
Zapisało się przypadkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 13:06, PawelTSW napisał(a):

Nowy nie dostanie ultrabox 4k. 

Tylko dualbox dla nowych 

 

Dzięki. Czy 4K Dualbox+ jest lepszym dekoderem od 4K UltraBox+?

 

Właśnie mam wypowiedzieć umowę i zdać stary sprzęt (właśnie 4K UltraBox+) gdyż przez 1-2 miesiące nie będę z niego i tak korzystał, ale jeśli stary sprzęt jest dużo lepszy to teoretycznie mogę przedłużyć umowę i najwyżej dalej płacić przez lato (mimo nieużywania dekodera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ircios napisał(a):

Dualbox to kastrat 

 

O kurcze, jeszcze zmienię zdanie i zachowam starego Ultraboxa. :)

 

Samo przełączanie kanałów jest przynajmniej szybsze/sprawniejsze niż na Ultraboxie?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aster napisał(a):

 

O kurcze, jeszcze zmienię zdanie i zachowam starego Ultraboxa. :)

 

Samo przełączanie kanałów jest przynajmniej szybsze/sprawniejsze niż na Ultraboxie?

Ultrabox obsługuję funkcję fast zapping w przypadku podłączenia konwertera unicable. Przy zwykłym konwerterze raczej nie zauważysz różnicy w przełączaniu kanałów chociaż nie widziałem "w akcji" Dualboxa. Jak by nie patrzeć dualbox to krok wstecz jak słusznie wcześniej zauważono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...