Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@maciek77

Jaką masz średnicę anteny SAT? Jeśli około 60 cm to wymień ją na większą. Transponder o częśtotliwości 11508 pol.V DVB-S2 ma słabszą moc nadawania i u wszystkich moich kolegów którzy mieli antenę o średnicy ok. 60 cm były problemy z odbiorem i pomogła wymiana "talerza" na średnicę 90 cm pomogla i jest odbiór bardzo dobry.

 

PS. Jeśli masz już antenę 90 cm to jak odbierasz dobrze inne kanały, to nie musi oznaczać że jest dobrze ustawiona. Mocniejsze TP może odbierać, a słabszych już nie.

 

Możesz także zrobić tzw skew konwertera(skręt) Patrz na drugi obrazek z linku: https://www.google.pl/search?q=skew+konwertera&biw=1024&bih=610&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIv-S3taa1yAIVQe5yCh3sjACN#imgrc=_

 

Skręt konwertera robisz stojąc przed anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty na pewno masz Sagemcoma :?:

HD2000 i przełączają się szybciej :?::shock:   

Impossible :!::wink:

Po naszemu- no bez jaj :mrgreen:

Ok może źle się wyraziłem. Ale wydaje mi się, że dekoder produkcji CP szybciej działa niż ten ESI. Może to kwestia modelu. Ogólnie czy warto go wymienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sygnału...Tylko że antena jest ustalona dobrze, na innych kanałach jest ok. 

Antena ustawiona miernikiem.

 

Sam ustawiałeś, czy fachura Ci ustawiał? I jakim miernikiem? CP miał i ma anteny 70cm i swego czasu sprzedawał w zestawach również 80cm. Dobrze ustawiona antena 70cm nie sprawia problemów z odbiorem kanałów nawet po zmianach 1 października.

Jak znajdę trochę czasu to nagram filmik z zielonym paskiem sygnału na dekoderze i klatkującymi kanałami np. na 11470 V, czy 10911 V, a potem ten sam dekoder i ta sama 70-ka czasza bez klatkowania kanałów. 11508 V jest jeszcze w tej grupie "najlepszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem tez nie jest związany ze zmianami od 1.10, bo kanałów TVNowskich HD nie miałem od dawna. A jeśli już były to był problem z klatkowaniem. 

Wczoraj ok 20 odpierałem wszystkie kanały, a dzisiaj już problem powrócił. Więc wychodzi na to, że problemem nie są zasłaniające krzewy. Zapewne trzeba lepiej ustawić antenę.

Chyba, że pomoże wymiana czaszy na większą.Ja od CP dostał 60cm i chyba czas aby ją wymienić. Tylko na jaką 80cm czy 90cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niestety problem z 11158, i to dla odmiany, na Samsungach DBS 379G (:

Działają godzinę, cztery, trzy dni, różnie, a potem "brak sygnału audio/video". Oczywiście po zadzwonieniu do Polsatu - "nikt nam nie zgłaszał problemu, to tylko u Pana, proszę sobie wyszukać...bla, bla"

Mam jeszcze 3 Hd 6000 podpięte do tej samej anteny i działają bez zarzutu, a samsungi jakoś nie chcą i suprajz, suprajz - zawieszają się jednocześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem na moim HD3000,

Na początku listy Tv4 HD, Polsat2 HD, Play HD, Cafe HD działają prawidłowo.

Natomiast ich duble na wyższych numerach już nie.

Po włączeniu jest czarny ekran i żadnych komunikatów, tak jakby był wyłączony tv.

Sygnał jakość ok. 75 %.

Szukam przyczyny o co możę chodzić, słaby sygnał antenowy raczej wykluczam bo wtedy miałbym problem z pierwszymi kopiami tych kanałów na początku listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że duble nie są potrzebne, wyszukiwanie zrobiłem i nie pomogło, a ustawień fabrycznych na razie nie robię żebym nie musiał tracić czasu na ponowne ręczne wuszukanie kilkunastu kanałów.

Zrobię ponowienie sygnału, a sumie chciałbym wiedzieć gdzie jest problem że ten sam kanał na jednej pozycji działa a na drugiej już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że duble nie są potrzebne, wyszukiwanie zrobiłem i nie pomogło, a ustawień fabrycznych na razie nie robię żebym nie musiał tracić czasu na ponowne ręczne wuszukanie kilkunastu kanałów.

Zrobię ponowienie sygnału, a sumie chciałbym wiedzieć gdzie jest problem że ten sam kanał na jednej pozycji działa a na drugiej już nie.

 

Możesz jeszcze wyłączyć dekoder z prądu na chwilę, w wielu przypadkach to pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka rzeczy po kolei:

Wyłączenie z prądu na kilka minut

Instalacja kanałów Cyfrowego polsatu

Ustawienia fabryczne.

Następnie powtórka operacji w punkcie Polsatu - objawy te same propozycja wymiany.

Jednak nie wymieniłem i w domu ponad godzinna rozmowa z działem technicznym call center.

Sprawdzenie wersji oprogramowania kolejne ustawienia fabryczne.

Dalej brak odbioru dublii bez adnych komunikatów na ekranie.

Wniosek działu technicznego że jestem drugą osobą która ma ren problem i zalecenia wymiany dekodera z podejrzeniem że ujawniła się jego usterka i możliwe że będą znikać kolejne kanałyy.

Najdziwniejszy objaw to CZARNY EKRAN, bez żadnego komukatu błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od wczoraj mam problem na moim HD3000,

Na początku listy Tv4 HD, Polsat2 HD, Play HD, Cafe HD działają prawidłowo.

Natomiast ich duble na wyższych numerach już nie.

Po włączeniu jest czarny ekran i żadnych komunikatów, tak jakby był wyłączony tv.

Sygnał jakość ok. 75 %.

Szukam przyczyny o co możę chodzić, słaby sygnał antenowy raczej wykluczam bo wtedy miałbym problem z pierwszymi kopiami tych kanałów na początku listy.

 

 

Rzeczywiście też wczoraj ku mojemu zdziwieniu na P.Play HD i P.Cafe HD na swojej własnej liście miałem czarny ekran a na liście głównej kanały na początkowych pozycjach działały (też dekoder HD 3000, ale nie sprawdzałem dubli na dalszej części listy). Różniły się SIDami - jedne działały, drugie nie. Podmieniłem sobie i tyle. 

 

EDIT:  Sprawdziłem na liście głównej i rzeczywiście czarny ekran na dublach

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...