Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna się chyba powolne "umieranie" Echostarów i Samsungów w CP. Od dzisiaj CP zaprzestaje wymiany sztukę za sztukę uszkodzonych akcesoriów w ramach usługi serwisowej z powodu zaprzestania ich obsługi serwisowej. Chodzi oczywiście o:

  • ECHOSTAR DSB-7100 HD
  • ECHOSTAR DSB-7200 HD
  • ECHOSTAR DVR-7400 HD
  • ECHOSTAR HDS-400E
  • SAMSUNG H370G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jakiś czas temu kupiłem CP. Na balkonie miałem już "gotowe" otwory na uchwyt do anteny z których skorzystałem. Uchwyt jest nieznacznie krzywy (poziomica wykazała ok 3~4* odchylenia) jednak stwierdziłem, że zawsze mogę anteną "wycelować". Trochę się namęczyłem żeby trafić w sygnał bo o ile z azymutem problemu nie miałem to okazało się, że podziałka na antenie do kątu elewacji jest spierniczona. Podziałki są 2 i jak na jednej ustawiłem 30* to druga wskazywała 50... Próbowałem poziomicą ustawić czaszę anteny ale nie znam parametrów. Tu z kolei wskazania przy prawdopodobnych 30* poziomica wskazuje ok 6*. Po 2h męczarni we mgle i na mrozie w końcu złapałem sygnał, ustawiłem i do dziś moc sygnału była prawie na max, a jakość co prawda na około 70% jednak wszystkie programy działały dobrze, czasem się przycinały jednak nie było to zbyt częste żeby szczególnie przeszkadzało. Dzisiaj jednak paradoksalnie przy dobrej pogodzie zaczęły się dziać jakieś cyrki: HBO 2 tnie jak [beep]a, Discovery Turbo Extra zacina się kilka razy na minute, a AXN Spin HD nie da się oglądać. Wyszkoczyłem na balkon z kluczem i zacząłem ustawiać antenę i mimo uzyskania jakości na poziomie 80% to programy nie działają tak jak powinny. Do tego jak uda mi się ustawić HBO 2 albo Discovery tak żeby dobrze się je oglądało to np Cinemax nie odbiera wcale. Już zaczynam przypuszczać, że to wina dekodera skoro w kiepską pogodę programy ładnie odbierały, a dziś w słoneczny dzień wszystko działa gorzej. Czy ktoś jest w stanie pokierować jak zlokalizować i wyeliminować potencjalne problemy z dekoderem i kablem oraz poprawnie ustawić antenę bez tych [beep]nych podziałek?

Edytowane przez Rezor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale po pierwsze weź dekoder do APS-u lub sąsiada i zobacz jak tam działa. Stawiam, że będzie ok. Konwerter też jest prawdopodobny, ale raczej chodzi o ustawienie anteny i/lub skrętu konwertera, ale to widać dopiero po podłączeniu miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci sugerował wymianę konwertera,prawdopodobnie "wyciąga nogi" i na pewnych częstotliwościach już niedomaga.

"nówka prosto z salonu" CP mam dopiero od lekko ponad tygodnia to samo "zestaw satelitarny". Aczkolwiek jako laik w temacie stwierdziłem, że lepiej będzie kupić zestaw "plug&play" żeby nic nie dobierać i wyszedłem z założenia, że nie będę siedział kilka godzin googlując co i jak i z czym. No i się przejechałem bo i tak musze googlować, kombinować i już znajomy zdążył stwierdzić, że te satelitki z CP są za małe i wystarczyło z allegro najtańszą 90kę kupić z konwerterem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dzisiaj włączam rano dekoder a tam wszystkie kanały na pasku sie same przełanczają. I tak wszystkie leca i odnowa, nie moge przełaczyć zadnego kanału. Przywróciłem ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało i nadal kanały same sie wkółko przełaczaja. Ma ktoś może jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz złapać Astrę na pozycji 19,2E. Czyli musisz mieć albo konwerter zezujący na tego satelitę albo monoblock.

5 minut, czy godzina, efekt będzie ten sam po 55 minutach więcej bez prądu.

Tu bym polemizował. Różne tunery przeszły przez moje ręce. Czasami odłączenie na minutę czy 10 minut nie nie dawało. Za to godzinne pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak...wyłączyłem dekoder z prądu na 4 godz, i po włączeniu usteka mineła...cuuuudd. Żona mi powiedziała że najpier 2 razy dekoder sam przełączył sie na inny kanał, potem jak przełaczyła ponownie na to co ogladała to zaczeły non stop sie wkoło przełanczac. Wyłaczyłem automatyczne pobieranie programu TV. Nie wiem czy to coś da bo wtrakcie gdy sie przełanczały kanały to wyswietlal sie obraz na chwile o atumatyczne aktualizacji programu TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze czy pilot nie leży gdzieś w zasięgu dekodera i sam nie przęłącza kanałów spróbuj zobaczyć pod aparatem cyfrowym czy dioda w pilocie sama nie świeci .Jeżeli sprawdziłeś pilota i klawisze na dekoderze czy się nie zablokowały spróbuj jeszcze przywrócić dekoder do ust. fabrycznych czasami na różne fiksowanie dekodera ten zabieg pomaga ,jeżeli nie pomoże problem jest w elektronice i wtedy trzeba będzie wymienić dekoder choć z tym możesz mieć dzisiaj problem :)

Edytowane przez qrczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pilotem na 100% nic nie jest. Jest cos z dekoderem i przyciskami. Wciśniete nie sa bo jak je wduszam to słychać kliknięcie. ale jak nacisne przycisk i przytrzymam "w dół" na dekoderze to przewijanie się zatrzymuje i wtedy pilotem moge sobie kanały przełaczać, ale musze trzymać wciśniety przycisk na panelu dekodera. wiec to ewidentnie coś z dekoderem. Ale dziwi mnie to ze po 4 godz wyłaczenia z pradu działało przez jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...