Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tunek HD2000 i pytanie, co musi byc ustawione w instalacji anteny, zeby zlapal hotbirda 13. W tym tunku tylko jakies HB 6/8/9

Drugie pytanie odnosnie modulu CAM CI (bez plusa) starszy model z przed ponad roku, we wlasnym tunerze Ferguson Ariva200, czy odbierze bez problemu uprawnienia na karte z kanalu TV6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Bird 6/8/9 to Eutelsat Hot Bird 13. :) W sofcie jest stara nazwa i tyle.

Co do uprawnień - powinno przejść bez problemu, podobnie jak na kanałach: Travel, MTV Rocks, Polsat Food, Polsat Sport News, ATM Rozrywka, Superstacja, Polsat JimJam, Boomerang, CBS Europa, Disney Junior. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek2000wp dzięki za linka i "nadzieję" ;)

Szkoda, że nie mam żadnego znajomego w APSie, by mógł sprawdzić kompatybilność, bo ten post mnie zaintrygował, bo to zawsze jeden pilot, a nie dwa;) Teoretycznie można się bawić w kupno na odległość i zawsze zwrócić bez podania przyczyny, ale trochę czasu, by to zeszło w obie strony.

 

@swojadroga, a może Ty wiesz o takich możliwościach podłączenia DVBT stick do dekodera CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem są źle wyregulowane zestawy antenowe lub uszkodzone. Lepiej zadbać o poprawę sytuacji póki jest ciepło. W październiku po zmianie parametrów nadawania problem może się pojawić na większości kanałów.

Warto skontrolować parametry sygnału na poszczególnych kanałach według opisanej metody

http://www.tvpolsat.info/forum/viewthread.php?thread_id=1022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Nie mam problemów z kanałami HD na żadnym z posiadanych dekoderów. Dobrze ustawiona antena o średnicy 90 cm, to moim zdaniem podstawa dobrego i bezproblemowego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dekoder dedykowany do obsługi MR obsługuje teletekst. Praktycznie dekodery CPT są na jednakowym poziomie, więc nie ma co szaleć. Jako nowy dekoder do dobieranej usługi MR jest tylko HD2000 lub HD3000. Druga opcja to jeśli masz główny dekoder produkcji CPT, to możesz go zrobić dekoderem do usługi MR, a jako główny wziąć nowy. Kwestia kosztów, długości okresu promocyjnego i Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem są źle wyregulowane zestawy antenowe lub uszkodzone. Lepiej zadbać o poprawę sytuacji póki jest ciepło. W październiku po zmianie parametrów nadawania problem może się pojawić na większości kanałów.

Warto skontrolować parametry sygnału na poszczególnych kanałach według opisanej metody

http://www.tvpolsat.info/forum/viewthread.php?thread_id=1022

U mnie też ten problem występuje ale na kanałach TVN24, TVN Turbo i TVN Style w HD. Wszystkie trzy stacje nie działają ale reszta już świeci.

Tak swoją drogą ciekawe co ADB wniesie poprzez aplikacje do dekoderów CP. Plusem byłoby przeniesienie VOD do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wezwałem techników aby poradzili coś na zacinające kanały HD. I przyczynę znaleźli w konwerterze. Nawet po 2 latach już może być do niczego. Wystarczy, że do środka w niewiadomy sposób dostanie się do środka konwertera pajączek. I tymi swoimi pajęczynami robi tam po postu zwarcie. Więc przyczyny szukajcie konwerterach, a nie w talerzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie, otóż otrzymałem dwa dekodery Cyfrowego Polsatu, Mini i HD5000, które są sprawne, ale jest jeden haczyk, poprzedni właściciel nie spłacał abonamentu i mu je zablokowali, moje pytanie brzmi (bo nie mam karty Polsatu), czy te dekodery są parowane z kartą? Czy jak załaduję do nich kartę Polsatu to odpalą? Czy taki dekoder mogę sprzedać dalej? Czy może to już cegły do wyrzucenia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zastanawiam się nad przejściem z nc+ (proponują mi podwyżkę o 20%) do słoneczka proszę o odpowiedź na kilka pytań:

1. Co zyskujemy podłączając obydwa dekodery polsatu do internetu, i czy da się je podłączyć zwyczajnie kablem czy trzeba jakieś adaptery itp

2. Czy na dekoderze dodatkowym da się oglądać nagrania z dysku głównego dekodera

3. Jak często trzeba latać z kartą z dekodera głównego do dodatkowego

4. Czy na ekranie pojawia się informacja że już za xxx czasu trzeba będzie włożyć kartę i czy dzieje się to np. o 22:40 kiedy ogląda się w sypialni film

5. Jaki dekoder wybrać jako dodatkowy (główny Sagemcom 88) i czy w ogóle jest jakaś możliwość wyboru dekodera multiroom

6. Ostatnie proszę o ogólne oceny dekoderów polsatu (najlepiej krótko porównując do dekoderów nc+) - chodzi o to czy to rzeczywiście jakaś przysłowiowa przepaść technologiczna

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie napisałeś jakich dekoderów. Jeżeli chodzi o dekodery HD x000 to zyskujemy IPLĘ i HBO GO. Można je podłączyć zwykłym kablem Ethernet. Jeżeli chodzi o ESI-88 to nic nie zyskujemy, bo ten dekoder nie ma funkcji internetowych.

2. Nie.
3. Różnie, powiedziałbym, że raz na 1,5 tygodnia
4. Tak, leci pasek na dole z informacją.
5. Jeżeli chcesz mieć funkcje internetowe to główny HD7000. Do multiroomu dostaniesz zapewne HD3000 lub HD2000. Możesz na nich nagrywać, podłączając pod dekoder swój dysk.
6. Nie ma jakiejś strasznej przepaści. W HD7000 brakuje tylko nagrywania cyklicznego np. co tydzień, w dni robocze, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam PVR 7000 i takie ustawienia czy są one poprawne?

 


moc sygnału LNB 1 zielony LNB 2 zielony

jakość sygnału LNB 1 zielony LNB 2 zielony

instalacja antenowa - dwuantenowa

zasilanie LNB - TAK

Tryb DISEqC - Brak

Port DISEqC - Brak

TYP LNB - Uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam pytanie dotyczące modelu h370g. Jestem w abo od kilku jak nie kilku nastu lat, czy jest możliwość najlepiej pewnie przy przedłużeniu aby dekoder wykupić na własność? a jeśli nie ma to czy może to posłużyć jako ewentualny warunek do dalszego przedłużenia po złożeniu wypowiedzenia?. Jeśli w nijaki sposób nie można to po rozwiązaniu umowy i nie oddaniu jaka jest kara za nie oddanie sprzętu?

Edytowane przez radik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w sens wykupu sterego, pozbawionego wsparcia i aktualizacji sprzętu, to o opcję wykupu tylko w DUK pytaj. Mi jednak nic nie wiadomo o takich ofertach. Kara za brak zwrotu dekdoera udostępnionego po rozwiązaniu umowy to 340zł. Dekoder nie jest wart tych pieniędzy w mojej skromnej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...