Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
nabyłem tego boxa z myślą o DVB-T2 i ewentualnych aplikacjach typu player, itp., no i napotkałem mały problem po podłączeniu anteny z mojej kablówki, znalazł mi wszystkie kanały tylko pierwsze 30 jest OK, a kolejne nazwy rozpoznał ikonki niektóre też, ale kanał jest czarny, dźwięku też nie ma co może być powodem ???, dodam, że na TV działa OK i na Boxie z Play też OK.
Z kablówki? Ten dekoder odbiera tv cyfrowa kablowa???

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 8 (2021) przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vizir napisał:

Z kablówki? Ten dekoder odbiera tv cyfrowa kablowa???

Wysłane z mojego emoji336.pngXiaomi Redmi Note 8 (2021) przy użyciu Tapatalk
 

 

Moja kablówka nadaje w DVB-T2 po kablu antenowym i żeby nie było tak na 1000% jest to DVB-T2 nie DVB-C 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dr.STech napisał:

A która kablówka nadaje w dvb-t2 

 

Moja lokalna, a przełączenie na DVB-T2 nastąpiło 23 maja, do tej pory było DVB-T ale nie o tym mowa, moje pytanie dlaczego ten tuner z C+ którego tyczy ten temat widzi tylko 30 kanałów normalnie, a pozostałe mają czarny ekran ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 19:27, catnip napisał:

kamil176

podtrzymuje moja teorie

poszedles do kumpla, kumpel ma inny tv, tv po hdmi pozwala na dolby, wystawil w edid 5.1 i box odblokowal 5.1

zabralbys swoje glosniki do kumpla i tez by pewnie latalo.

u cidbie ani monitor kompa ani tv nie wspieraja 5.1 po hdmi i stad zdechlo na boxie.

ale mam pomysl

potrzebujesz dac po drodze jakis switch hdmi albo emulator edid, cos co osuzka boxa ze 5.1 jest na hdmi i moim zdaniem ruszy

przynajmniej do czasu az naprawia.

 

@catnip wielkie dzięki! Kupiłem emulator EDID, który obsługuje 5.1 i voila! Teraz wszystko działa. :) Bez Twojej pomocy chyba bym na to nie wpadł. Jeszcze raz dzięki! :D

 

 

W dniu 9.05.2022 o 09:36, buberek4040 napisał:

U mnie po aktualizacji do 10 przestało działać Dolby. Kino domowe teraz widzi po optyku tylko dźwięk stereo mimo iż wcześniej przed aktualizacją działało normalnie. Jak dźwięk był zwykło stereo lub dolby 2.0 albo 5.1 na TVN to amplituner z automatu się przełączał a teraz po aktualizacji lipa mimo ustawień w boxie dzwięku na 7.1 (po poprzednie ustawienia znikły). Czy w pozostałych boxach macie

podobnie?

 

W dniu 9.05.2022 o 20:09, buberek4040 napisał:

Jak u was po aktualizacji z dźwiękiem dolby, bo na moim boxie co bym nie ustawił to mam tylko stereo. Nawet na KODI brak dźwięku przestrzennego. Wcześniej wszystko działało jak należy a teraz lipa. Ustawienie dźwięku  w ustawieniach zaawansowanych na 7.1 też nic nie daje.

 

W dniu 9.05.2022 o 23:26, pietrek1 napisał:

Co ciekawe DVB-T mam DD2.0 lub stereo a miałem 5.1, teraz 5.1 jest tylko na Netflix i podobnych, zmieniałem ustawienia na inne i nic nie pomaga, więc z tym dźwiękiem to chyba za bardzo nie poprawiło :) jedyny plus to Android 10 czyli nieco płynniej...

 

W dniu 12.05.2022 o 14:20, vinylos napisał:

Witam wszystkich, jak to jest w końcu z tym wyjściem optycznym i 5.1 ?

próbowałem każdej możliwej konfiguracji ustawień systemowych, odtwarzacza i za chiny nie chce wypluć pełnoprawnego DD.

Głośniki to Logitech Z906, pomoże ktoś ?

 

Dodam, że próbowałem również po hdmi przez audio extractora ale bez rezultatu ( dźwięk z konsoli ps5 przy jego użyciu idzie w dolby ).

 

 

 

Panowie, jak wyżej. Możliwe, że macie podobny problem jak u mnie, TV nie obsługuje 5.1 po HDMI i box głupieje. Rozwiązaniem jest emulator EDID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ DD 5.1 działa mi na netflix, a na dvb-t2 juz nie działa , mam tylko 2.0, więc obsługuje, po za tym mam jeszcze jeden dekoder DD audio osobny więc nie musze przepuszczać przez TV, ten dekoder ma nadal pewną liczbę błędów w firmware, ale da się z tym żyć, nic nie jest idealne, w moim przypadku audio działało lepiej na starym sofcie po optyku, ale nowszy Android jest zdecydowanie szybszy.. Sprzęt fajny, czekam na nową promocję na roczny abonament za pół ceny, bo obecne promo jest słabe, a wartość kontentu canal+ pozostawia wiele do życzenia, w analogu to canal+ miał dużo więcej praw i super kontent, teraz została im tylko garstka praw, po za tym te stare czołówki i zajawki były dużo lepsze od tych nowych co teraz są..

Edytowane przez pietrek1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil176 no i super, dzieki za potwierdzenie

wazna informacja przyda sie!

 

pietrek1

kolego nie mieszaj.

w dvb-t2 masz w wiekszosci 2.0, bo po prostu kanaly w dvb-t2 nadaja w 2.0 i tyle.

tylko 3 kanaly maja 5.1 i to na okreslonej sciezce. 5.1 jest na tvp1 hd, tvp2 hd i tvp kultura hd, ale trzeba wybrac odpowiednia sciezke audio.

i dekoder wtedy gra 5.1

 

mux1

antena nie ma ac3

eska tv - e-ac3 2.0 128 kbit

fokus nie ma ac3

polo nie ma ac3

stopklatka e-ace 2.0 256 kbit

ttv ac3 2.0 384 kbit

trwam e-ac3 2.0 128 kbit

tvp abc ac3 2.0 384 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

 

mux2

polsat e-ac3 2.0 256 kbit e-ac3 2.0 128 kbit

puls 2 nie ma ac3

super polsat e-ac3 2.0 128 kbit

tv puls nie ma ac3

tv4 e-ac3 2.0 128 kbit

tv6 nie ma ac3

tvn ac3 2.0 448 kbit

tvn7 ac3 2.0 384 kbit

 

mux3

sprawdzam tv e-ac3 2.0 96 kbit

tvp historia e-ac3 2.0 96 kbit

tvp info nie ma ac3

tvp sport hd e-ac3 2.0 96 kbit

tvp1 hd e-ac3 2.0 96 kbit, e-ac3 5.1 256 kbit

tvp2 hd e-ac3 2.0 96 kbit, e-ac3 5.1 256 kbit

tvp3 nie ma ac3

 

mux4

wydarzenia 24 nie ma ac3

 

mux5

tvp dokument e-ac3 2.0 128 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

tvp kobieta e-ac3 2.0 128 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

tvp kultura e-ac3 2.0 128 kbit, e-ac3 5.1 256 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

tvp rozrywka e-ac3 2.0 128 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

tvp 3 warszawa e-ac3 2.0 128 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

 

mux8

metro nie ma ac3

nowa e-ac3 2.0 96 kbit

tvp kobieta e-ac3 2.0 96 kbit

tvp kultura e-ac3 5.1 256 kbit, e-ac3 2.0 96 kbit

wp e-ac3 2.0 128 kbit, e-ac3 2.0 112 kbit

zoom e-ac3 2.0 112 kbit

 

do tego wszystkie kanaly maja zwykle pierwsze audio mpeg.

 

stare oprogramowanie mialo blad i robilo 5.1 sztucznie ze wszystkiego, ale zle, w reszcie glosnikow i tak byla cisza, to byl bug i jest naprawione, teraz jest dobrze i tak ma byc.

audio leci tak, jak jest nadawane.

tak to ma dzialac.

 

5.1 prawie nie ma w naziemnej. sprawdz na kanalach tvp1, tvp2 lub tvp kultura ale wybierajac odpowiednia sciezke i zobaczysz, ze gra.

a uwagi, ze nie ma 5.1 do nadawcow.

tylko 3 kanaly sa w 5.1 i to nie na domyslnej siezce audio. cala reszta jest 2.0.

to nie wina dekodera.

Edytowane przez catnip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...