Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jack777 dzięki za dodatkowe informacje. Z tym dvb-t2 troszkę "zaoszczędzili". Czy ta apka Live Channels poprawia to skutecznie? Trzeba wtedy robić jakąś swoją listę czy ona zgarnia to co znajdzie tuner? To przełączanie kanałów wygląda wtedy jakoś lepiej?

 

Czytałem, że box nieźle odtwarza też róże rzeczy z plików (pendrive, dysk) - to tez przydatne. Jest tam ustawienie 50Hz dla europejskich tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alcatraz napisał:

@Jack777 dzięki za dodatkowe informacje. Z tym dvb-t2 troszkę "zaoszczędzili". Czy ta apka Live Channels poprawia to skutecznie? Trzeba wtedy robić jakąś swoją listę czy ona zgarnia to co znajdzie tuner? To przełączanie kanałów wygląda wtedy jakoś lepiej?

Kanały są posortowane po LCN. Przełączanie góra/dół lub wybór z listy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ircios napisał:

@michael112

 

@Alcatraz w tym pudełku musisz za każdym razem po włączeniu ustawiać 50Hz. Po wyłączeniu wraca do 60.

Było pisane o tym problemie całkiem niedawno 

Nic nie wraca. Od pół roku boxa za każdym razem włączam i wyłączam (nie mam ustawionego trybu uśpienia). Ustawione jest 50 Hz i zawsze tyle mam. Wróci do 60hz dopiero wtedy jak wyłączę boxa z gniazdka zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 14:14, bartek123x napisał:

......Otóż w dekoderze jest domyślnie ustawiona rozdzielność z odświeżaniem 60 Hz. U mnie powoduje to, że treści Canal+ strasznie tną i nie idzie tego oglądać. Pomaga przestawienie ustawień na 50 Hz i wtedy wszystko działa płynnie. Szkoda tylko, że dekoder pamięta to ustawienie na czas trwania danej sesji działania, a po wyłączeniu dekodera i telewizora ustawienia się resetują i po ponownym uruchomieniu znowu domyślnie mam ustawione 60 Hz i muszę to zmieniać. Nie mówię tutaj o wyłączaniu telewizora i dekodera z zasilania, tylko o zwykłym wyłączeniu sprzętów pilotem, wprowadzania ich w stan czuwania. Kolejna uciążliwa rzecz.

Szczerze odradzam zakup tego dekodera i usługi Canal+ online. Szkoda pieniędzy, czasu i nerwów.
 

Acha....czyli tu bujda napisana. Szkoda, że nikt z was zachwalających, wtedy się nie odezwał na ten temat. Podejrzewam, ze nawet nie przeczytaliście tego posta, bo jest baaaaaardzo długi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Bartek123x pisząc "stan czuwania", miał na myśli jakiś tryb głębszego wyłączenia (bardziej energooszczędny, jeśli taki jest) i wtedy to wystąpiło. A w ogóle, to warto warto byłoby jeszcze porównać wersję firmware itp. Skoro trzy osoby piszą, że nie wraca to ustawienie, nie ma podstaw żeby to podważać - musi być jakieś wyjaśnienie.

 

Czy jest jakaś aplikacja, w której można byłoby orientacyjnie skontrolować siłę i jakość sygnału dvb-t2? Zawsze można do ustawiania anteny podpiąć coś innego ale gdyby była... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ircios napisał:

Acha....czyli tu bujda napisana. Szkoda, że nikt z was zachwalających, wtedy się nie odezwał na ten temat. Podejrzewam, ze nawet nie przeczytaliście tego posta, bo jest baaaaaardzo długi. 

 

Nie koniecznie bujda, jak można poczytać ludzie mają różne problemy, gdzie u innych one nie występują i jak na razie nie znalazłem, żadnych racjonalnych wyjaśnień.

U mnie np. z odświeżaniem nie mam żadnego problemu, mam ustawione 60Hz i nic nie tnie, mogę przestawić na 50Hz i tak zostaje, ale za to zatrzymuje mi się odtwarzanie programów C+ po ok. 11min.

Dopowiem jeszcze, że ten sam problem występuje u mnie na Fire Sticku 4K Max no i na samym tv z androidem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bujda, jak można poczytać ludzie mają różne problemy, gdzie u innych one nie występują i jak na razie nie znalazłem, żadnych racjonalnych wyjaśnień.
U mnie np. z odświeżaniem nie mam żadnego problemu, mam ustawione 60Hz i nic nie tnie, mogę przestawić na 50Hz i tak zostaje, ale za to zatrzymuje mi się odtwarzanie programów C+ po ok. 11min.
Dopowiem jeszcze, że ten sam problem występuje u mnie na Fire Sticku 4K Max no i na samym tv z androidem również.
U mnie po wyłączeniu czy to stan uśpienia czy normalne mam ustawione 50 Hz, przestawiło mi jak nie było prądu cały dzień. Dwa razy zato się zawiesił że potrzebny był reset przez odłączenie prądu i wtedy też było 50 Hz, ogólnie jestem zadowolony za cenę 139 zł nie jest źle.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem użytkownikiem tego urządzenia od miesiąca, niemniej niepokoi mnie jedna rzecz. Mianowicie od czasu do czasu urywa się obraz i wskakuje z powrotem z niebiesko-zielono poświatą ktora uniemożliwia oglądanie. Nie znika samoistnie, muszę odłączyć kabel hdmi żeby to zniklo. Wymieniłem kabel hdmi wiadomo, reset, standardowo wszystko sprawdzone, w ustawieniach obrazu mam 50hz1080p. Miał ktoś z was taki problem? Czym to jest spowodowane? I jak można to naprawić? W takiej formie jest to katastrofa, nie nadaje się do użytkowania. f7cee064ed151b9c385cfcb9551c0888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Buzka991 said:

Hej, jestem użytkownikiem tego urządzenia od miesiąca, niemniej niepokoi mnie jedna rzecz. Mianowicie od czasu do czasu urywa się obraz i wskakuje z powrotem z niebiesko-zielono poświatą ktora uniemożliwia oglądanie. Nie znika samoistnie, muszę odłączyć kabel hdmi żeby to zniklo. Wymieniłem kabel hdmi wiadomo, reset, standardowo wszystko sprawdzone, w ustawieniach obrazu mam 50hz1080p. Miał ktoś z was taki problem? Czym to jest spowodowane? I jak można to naprawić? W takiej formie jest to katastrofa, nie nadaje się do użytkowania. f7cee064ed151b9c385cfcb9551c0888.jpg

Mam podobny problem na starym LG LCD. To telewizor, a nie dekoder. Jest losowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina starych tv. Nie obsługują palety barw ustawionej na boxie. Trzeba zainstalować apkę Activity Manager i za jej pomocą przestawić na RGB. Niestety ten box ma niektóre ustawienia androida ukryte. Na mi boxie robi się tak samo, ale na nim bez problemu się to przestawia. Tutaj trzeba się trochę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kristiano Rinaldo napisał:

czy na nim mogę się zalogować danymi z canal+

Możesz, było już pytane 100 razy. 

54 minuty temu, Kristiano Rinaldo napisał:

czy dostanę te dwa miesiące gratis kanały z paczki canal+. Czy muszę założyć nowe konto? 

Musisz założyć nowe konto, nowego maila

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś wymagania jeśli chodzi o chromecasta w Canal+ Box? Chodzi mi o to, że np. ze smartfona Motorola wszystko śmiga elegancko - urządzenie widoczne, kopia pulpitu lub np. wyświetlanie zdjęć a już z Samsunga Galaxy S6 lub tabletu Samsunga niekoniecznie. Samsungi znajdują tylko mój telewizor Sony a nie Canal+ Box (funkcja w telefonie nazywa się smart view a w tablecie screen mirror). Próbowałem zainstalować aplikację Google Home i wtedy mogę wskazać Canal+ Box ale działa tylko kopia pulpitu (czyli np. w galerii zdjęć nie mogę już castować na Boxa a tylko na telewizor). Poza tym to chyba takie rozwiązanie trochę na około. Dodam, że Motorola ma androida 9 a Samsungi 7 ale to chyba nie jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfony mają kilka standardów komunikacji z telewizorem.
Motorola ma Chromecast realme ma miracast a iPhony mają airplay. Nie wszystkie telewizory obsługują każdy z tych standardów lecz tylko niektóre z tych trzech. Stąd potem biorą się problemy z castowaniem sygnału ze smartfona na telewizor lub jakiś box .

Wysłane z mojego Realme 7 5 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...