Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O filmie mówi się dużo. Reklama jak widać działa na frekwencję

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zielona-granica-frekwencja-weekend-otwarcia-box-office-opinie

Cytat

W pierwszy weekend od premiery film Agnieszki Holland “Zielona granica” zobaczyło w polskich kinach ponad 137 tysięcy widzów - podał dystrybutor Kino Świat. To najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co ciekawe za sytuacje odpowiadają Romowie którzy mają w zwyczaju biesiadować oraz przynosić na groby jedzenie i alkohol zamiast kwiatów i zniczy. 

Rok temu była podobna bójka w Kowarach pod Jelenią Górą gdzie zatrzymano trzy osoby z czego dwie w obronie kolegi zaatakowały policjantów. 

Dodatkowo Romowie robią chlew w Koszarach pod Limanową będąc też jednocześnie w konflikcie z Polakami których to trują smrodem powstałym po paleniu sprzętu wielkogabarytowego celem zdobycia na sprzedaż metali kolorowych: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/polsko-romski-konflikt-pod-limanowa-oni-zarabiaja-a-my-dostaniemy-raka-pluc/xlyf59l

Temat tamtejszych się nawet o „Sprawę dla Reportera" a Daniel Midas za skomentowanie sprawy w „Szopce dla Reportera" dostał od Romów zakaz pojawiania się w Limanowej i robiebia tam stand-upu. Ten „zakaz" rzecz jasna został złamany przez komika: https://www.dts24.pl/daniel-midas-zlamal-zakaz-romow-w-nocy-przechadzal-sie-po-limanowej-zdjecia/

Niedawno z kolei pobito dziennikarzy TVP z programu „Alarm": https://www.dts24.pl/dziennikarze-tvp-zaatakowani-przez-romow-w-koszarach-nagrywali-program-alarm/

Chyba pozytywny PR dla społeczności romskiej robiony przez Don Vasyla, Viki Gabor czy nawet ukraińskich bohaterów wojennych wspomnianego pochodzenia poszedł na marne przez tych chuliganów. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek z Ozimka Co w tym dziwnego, skoro tam są takie zarobki.

Pracownik fabryki: ok. 1,7 tys. funtów - ok. 8,9 tys. zł
Opiekun osób starszych: ok. 1,5 funtów - ok. 8,0 tys. zł
Kelner: ok. 1,5 tys. funtów - ok. 8,0 tys. zł
Pracownik budowy: ok. 2,0 tys. funtów - ok. 10,5 tys. zł
Kucharz: ok. 1,7 tys. funtów - ok. 8,9 tys. zł
Magazynier: ok. 1,7 tys. funtów - ok. 8,9 tys. zł
Monter: ok. 2,3 tys. funtów - ok. 12,0 tys. zł
Pielęgniarka: ok. 3,4 tys. funtów - ok. 18,0 tys. zł
Programista IT: ok. 6,6 tys. funtów - ok. 35,0 tys. zł
Średnie wynagrodzenie w 2022 r. wynosiło zaś 2041 funtów.

Więc nie ma co się dziwić, że uważają Polskę za tani kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same zarobki jak i same ceny nie mają tu nic do rzeczy. Takie tematy należy rozpatrywać w oparciu o wartość nabywczą pieniądza, czyli ile możesz kupić za swoją pensję w kraju w którym żyjesz i zarabiasz.

Tylko porównywanie takich danych ma sens.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.11.2023 o 07:04, dvbtowiec napisał(a):

Same zarobki jak i same ceny nie mają tu nic do rzeczy. Takie tematy należy rozpatrywać w oparciu o wartość nabywczą pieniądza, czyli ile możesz kupić za swoją pensję w kraju w którym żyjesz i zarabiasz.

Tylko porównywanie takich danych ma sens.

Dla Brytyjczyka ma sens, bo zaoszczędzi, dla Polaka absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Skoro to Hyde Park, to Hyde Park. Proszę o konkretną odpowiedź "tak" lub "nie".

 

Mój ojciec ma malucha z 1986 roku, bez katalizatora oczywiście (obecnie dolewa coś do paliwa, żeby mógł jeździć na bezołowiowej), czy będzie mógł wlać 95 E10, czy "zabije" dorobek swojego życia, jak o nim mówi ?

 

Przejrzałem już wiele stron i nigdzie słowa o tym.

 

Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem, co odpowiedzieć mojemu ojcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszą na rządowej stronie, to raczej można między bajki włożyć. Kiedyś wiele osób (w tym mój tato) m.in. do Fiatów 126p dolewało denaturat do paliwa (aby pozbyć się wody ze zbiornika) i nic się silnikowi z tego powodu nie działo. Lata 80-90 - wiadomo jakie były czasy (chrzczone paliwo), nie było kontroli jakości na stacjach - a te samochody jeździły i stanowiły podstawowy środek transportu. Nie ma też żadnych badań na temat szkodliwości E10 w starych samochodach.

 

Tu jeden z filmów, na których autor obala to, co podaje rządowa strona

 

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Podobno, że już w lutym ma się pojawić kilka seriali jako nawiązanie do serialu TWD. Jest szansa na premierę też u  nas w serwisach stramingowych np. na Disney+ lub Prime Video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie w "Biedronce" jest "kiermasz książek", na którym można kupić książki już od 9,99 zł, najdroższe kosztują 34,99 zł, dzięki temu "kiermaszowi książek" nabyłem trzy książki:

"DyrdyMarki"

"Kocham gotować"

"IRA. Bo jest paru ludzi"

 

Moim zdaniem warto, te trzy w/w książki kupiłem w cenie 9,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówioną książkę Grzegorza Barszewskiego o tej telewizji pirackiej Sky Orunia i będę miał do odbioru już albo w poniedziałek albo we wtorek i zacznę czytanie tej książki bo bardzo mnie ona ciekawi, a z innych moich planów to zamierzam zbierać pieniądze na zakup nowego radia DAB+, chce kupić takie dość dobry radioodbiornik za około 500 czy 600 złotych w Media Exprert lub RTV Euro AGD w Swarzędzu lub Poznaniu. Czy to nie będzie tak, że będę musiał i tak przez internet zakupić taki radioodbiornik czy uda mi się go stacjonarnie w sklepie zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Nie wiem jak u Was, ale u mnie w "Biedronce" jest "kiermasz książek"

To jest akcja ogólnopolska tej sieci, co jakiś czas się pojawiają nowe tytuły, warto sobie poszperać, bo można trafić perełki. Ja znalazłem wywiad-rzekę z Wandą Traczyk-Stawską, uczestniczką powstania warszawskiego, właśnie za 9,90. Biografię żony prezydenta Ukrainy również kupiłem w takiej cenie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kirk napisał(a):

warto sobie poszperać, bo można trafić perełki.

Potwierdzam, ja na przykład trafiłem na "DyrdyMarki" Marka Niedźwieckiego, "IRA. Bo jest paru ludzi" i "Kocham gotować" Piotra Ogińskiego. Pierwszą z wymienionych książek aktualnie czytam i jestem nią zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...