Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2024 o 12:30, white snake napisał(a):

Lidl-Biedronka- a może inny dyskont. W jakiej sieci robicie najczęściej codzienne zakupy?

 

Zdecydowanie wolę  Lidla zarówno ze względu na lepszy asortyment jak i ogólny design, kolorystykę i wygląd sklepów. Wszystko związane z Biedronką kojarzy mi się jako takie tanie i kiczowate, od pstrokatych kolorów poprzez wystrój.  Niestety wygrywa pragmatyzm i kupuje w Biedrze. Mieszkam pod Warszawą ale w okolicy biedronki którą widzę z okna domu i mam 5 minut spacerem. Najbliższy Lidl to 10 minut jazdy samochodem. Na szczęście w mojej biedronce jest dużo kas samoobsługowych, w miarę dużo personelu oraz ogarniają i nie ma aż tak zawalonych korytarzy paletami. To duża wolnostojąca Biedronka, najgorsze są te małe upchane w blokach czy biurowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

No właśnie o co chodzi niektórym protestującym skoro pomysły na takie hasła się pojawiają.

https://www.onet.pl/informacje/onetslask/skandaliczny-baner-na-protescie-rolnikow-putin-zrob-porzadek-z-ukraina/nq3geg1,79cfc278

Jednostkowy przypadek, od którego się odcięto. 

Dzisiaj w Kanale zero o 20.00 wielka debata o rolnictwie.  O co walczą rolnicy? Wystarczy wyjść na ulicę i zapytać, poczytać, pooglądać 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jednostkowy przypadek, od którego się odcięto.  

Niestety dziś więcej się mówi o tym jednostkowym przypadku niż o całej reszcie.
Efekt osiągnięty. Chciałbym poznać motywację tego osobnika, mam nadzieję, że nie były to pieniądze.

Dodatkowo dochodzi kwestia blokowania karetek. Oby wyciągnęli wnioski z tego i 27 już obyło się bez takich wpadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karetki na sygnale które nie mogą przejechać bo rolnicy nie raczą ustąpić są bardzo ważnym aspektem. Karetka na sygnale ratuje komuś zdrowie i życie. 

A istota protestu jest doskonale znana, wystarczy posłuchać kto się chwalił że KE czerpie garściami z pomysłów do zielonego ładu i kto z gaśnicą twierdził że skutecznie gasi pożary w rolnictwie. Więcej wyjaśnień co do istoty nie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Warto posłuchać dzisiejszej debaty. Bardzo dobrze wypadli Ardanowski i Kołodziejczak, którzy byli zgodni.Merytoryczna dyskusja, w której poruszono dużo wątków.  Myślę, ze warto zagłębić się w istotę protestu i argumentów. Liczne widzę glosy ignorantów, ze rolnikom się w głowie przewraca, ze żyją z UE, bo przecież doplaty, zobaczcie jakie maja ciągniki... Wiec to nie jest tak, ze istota protestu jest znana( widząc wpis poprzednika trochę powątpiewam czy ją zna) 

Kwestia karetki tez zostala wyjaśniona i ona nie  wyglądała do konca tak jakby wynikało z przekazów medialnych. 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dwóch karetek a nie jednej. Nikt nie kwestionuje w tej dyskusji słuszności protestów, więc nie wiem o czym Ty w ogóle piszesz. Nie będę się do tego odnosił. Mówimy o przypadkach które mimo że są incydentalne są strzałem wizerunkowym w kolano. Co tu więcej dodawać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest forum o polityce klimatycznej, być może dlatego nie słyszałeś :) 

Nie wciągniesz mnie w tą dyskusję. Dla mnie ważne jest że organizując takie protesty organizatorzy powinni przewidzieć korytarze życia, tak aby służby na sygnale mogły najkrótszą i najszybszą drogą dotrzeć z pomocą, a nie myśleć wyłącznie o swoich postulatach.

Tego skandalicznego baneru już nawet szkoda komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żebyś słyszał, co dany użytkownik tutaj pisał przed laty, skoro masz tu konto od pół roku ;) A po drugie to przecież nie jest forum o założeniach unijnej polityki klimatycznej.

A co do tych [beep], którzy uznali, że dobrym pomysłem jest blokowanie przejazdu karetce, mam nadzieję, że zostaną właściwie za to ukarani. Skrajny idiotyzm, który powinien dla przykładu być bardzo surowo ukarany i mocno rozgłaśniany właśnie po to, żeby nikomu więcej w przyszłości nawet przez ułamek sekundy nie przeszło przez myśl, żeby powtórzyć taki wyczyn.

O banerze nie będę się nawet wypowiadał, kolejny kretyn, który powinien zostać ukarany ale to na szczęście tylko jednostkowy przypadek.

Nie ma co winić organizatorów za to, że pojawiło się na protestach kilku [beep], naprawdę nie bawmy się w odpowiedzialność zbiorową. 

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fanbonda napisał(a):

Nie słyszałem bys przez lata tutaj krytycznie odnosił się do założeń unijnej polityki klimatycznej, ale cieszy mnie, ze podzielasz postulaty rolników. 

My też nie słyszeliśmy/nie widzieliśmy przed 20.12.2023 Twoich krytycznych uwag w wątkach TVP. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to radzę sobie przejrzeć posty. @k05

@mrozio11 jest opcja i możliwość przejrzenia postów na forum. Dwa skoro tu jest dyskusja o handlu w niedzielę to również może być o planach klimatycznych UE w tym ograniczeniu produkcji zwierzęcej, a co będzie konsekwencją tego ograniczeniu spożycia mięsa. Tak widziałem posty użytkownika wyśmiewające tzw zakaz spożycia mięsa)( to slogan rzecz jasna). Teraz nagle wszyscy popierają postulaty rolnicze, ta jasne. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, fanbonda napisał(a):

Tak widziałem posty użytkownika wyśmiewające tzw zakaz spożycia mięsa)( to slogan rzecz jasna).

Ciekawe w którym wątku, bo idę o zakład że w wątku TVP Info, kiedy krytykowaliśmy propagandę serwisów informacyjnych i straszenie Polaków w tym zakresie. Trochę na siłę starasz się buźkę dorobić do swoich tez. Niezbyt to eleganckie. 

A w kwestii samych protestów nieco inny punkt widzenia na sprawę

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/biedny-jak-rolnik-oto-co-mowia-dane/myh8dq7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info nie potrafiła przedstawić tego tal jak należy, ale tak tego dotyczy obecny protest w dużej mierze. Ty uznaleś to za całkowicie wydumany temat ówcześnie.

Artykuł tendencyjny, napisany pod tezę, nie mający za wiele wspólnego z rzeczywistością

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wydumany. Bo nikt nie zakaże jeść mięsa. To dopiero wydumany temat.

Dla mnie jak już pisałem ważniejsze w kwestii protestów jest to jaką one mają formę. Bo jeśli karetki nie mogą przejechać, jeśli pali się opony, to bardzo mi się to nie podoba. Za takie akcje zwykły szarak dostałby niezły mandat i mam nadzieję podobnie jak @mrozio11 że osoby które nie przepuściły karetek zostaną przykładnie ukarane. A że to nie jest forum o polityce UE, to temat uważam za wyczerpany. Ty sobie może pisać nadal, w tym także że każda inna opinia poza tą którą uznajesz, jest tendencyjna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...