Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ złośliwości. Ale mnie to w ogóle nie rusza, to jest całkowicie poza mną :) A wracając do tematu, to - przemilczając już post Wislok - jaki sens marketingowy z punktu widzenia nc+ jest w tym, żeby LM CEV umieścić w zdecydowanej większości na kanałach CANAL+? Jeśli ma to być zwykłe zapychanie dziur po utraconych prawach, to rozumiem, ale to na dłuższą metę też jest bez sensu. Klientów nowych (a raczej tych potrzebują najbardziej) na tym nie pozyskają. Już widzę oczami wyobraźni te tłumy ludzi rzucających się z tego powodu na zakup całej paczki CANAL+... Ale to w sumie nie moja sprawa i nie moje zmartwienie. I tak już coraz więcej złociszy od klientów nc+ płynie wprost do kieszeni Zygmunta Solorza. To akurat jest moje zmartwienie, nie chciałbym monopolu, w dodatku TEGO monopolu. Ale cóż.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Meczów LM CEV kobiet i mężczyzn jest sporo, więc chcąc to obszernie i dobrze pokazywać muszą wykorzystywać wszystkie swoje anteny sportowe. Dziwne byłoby pokazywanie jakiś drugorzędnych spotkań w C+S,a najciekawszych spotkań w nSport+. Mają wolną ramówkę w dni rozgrywania tych rozgrywek to wypełniają ją. Przecież wiadomo,że priorytety C+się nie zmieniły . NC+ właśnie przejmując siatkarską LM złamało monopol Cyfrowego Polsatu . Myślę,że kluczowe dla NC+ jest nabycie Ekstraklasy piłkarskiej, utrzymanie Premier League(co stało się faktem) oraz częściowe odzyskanie La Ligi. Znaczący odpływ klientów im nie grozi, a siatkówka to dodatkowe urozmaicenie ramówki. Być może kibic wolał sytuację- siatkówka -CP, piłka nożna-C+ . Jednak teraz nastąpiło wymieszanie i nic na to nie poradzimy. Takie prawa rynku, że najbardziej na tym cierpi portfel kibica.

C+ jest konsekwentny w swojej strategii- zdobywa prawa i emituje je w istniejących kanałach sportowych. Abonent ma pewność ,że nabywając odpowiedni pakiet ma dostęp do całej oferty sportowej. Strategia CP jest z pewnością korzystniejsza dla abonentów NC+ bo Polsat tworzy nowe kanały i abonent NC+ za odpowiednią opłatą może mieć dostęp do praw , które zdobyła konkurencyjna platforma. Uważam,że jest ona mniej korzystna dla samych abonentów CP,a przede wszystkim dla osób, które mają dostęp do oferty sportowej CP poprzez kablówki. Wolę model C+, choć być może CP lepiej wychodzi marketingowo na swoim modelu tworząc nowe kanały lub dając wybrane wydarzenia w PPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

W pełni popieram, mądry wpis. Niektórzy wszędzie szukają dziury w całym. C+ kupuje jakieś nowe prawa- źle, nie kupuje jeszcze gorzej. Oczywiście, że boli utrata LM w piłce nożnej, tym bardziej na rzecz Polsatu, ale takie są prawa rynku. Wszyscy na tym rozbiciu praw stracili, abonenci CP, nc+ czy kablówek(nadal w wielu nie ma kanałów PSP). Najważniejsze dla mnie, żeby C+ przedłużył prawa do Ekstraklasy, a LM w siatkę nie oglądałem w Polsacie, nie będę też oglądał w C+. Podobnie jak żużla czy piłki ręcznej, ale jakoś nie przeszkadza mi, że te sporty są w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dopisek ''live'' przy studio ze stadionu (wzieli przykład z Eleven), a po paru minutach nagle kilkadziesiąt tysięcy osób na stadionie. ?

I pewnie ponowne problemy z komentarzem ze stadionu.  Nawet problemy z dźwiękiem ze studia xD Lepiej - głośniej słychać było hiszpański komentarz niż Lipińskiego.

 

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyrla napisał:

Mi się wydaje, że tutaj nie chodzi o brak kanałów (Canal+ Sport 2 w tym czasie wolne), tylko o limit spotkań na cały sezon.

Dokładnie, zdecydowana większość stacji według liveonsat pokazuje tylko 1 mecz we wtorek i środę, od przyszłego sezonu mecze w tygodniu nie będą mieć limitów ponieważ schodzi on także w UK.

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...