Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bloo411 napisał:

Nie odpuścili, tylko nie wygrali przetargu, gdzie Polsat przepłacił za prawa, jak dobrze wiemy. Tutaj podejrzewam, że odpuścili, bo ważniejsza jest dla nich piłka nożna, co pokazuje pozyskanie chociażby Borka.

Zabawne z tym pozyskaniem. Z tego co gdzieś tam czytałem będzie komentował jeden mecz Bundesligi też mi transfer?Biedaki najpierw Eleven następnie  Polsat a tak im zależało na tych prawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihalek, ja myślę, że oni nawet nie mają w planach zakupu LM i LE. Myślę, że skupią się na utrzymaniu praw, które posiadają i które im się kończą. Podejrzewam, że będą chcieli LaLigę i Bundesligę zatrzymać i wcale się nie zdziwię, jak bez udziału już Eleven.

1 minutę temu, czerstwy napisał:

Zabawne z tym pozyskaniem. Z tego co gdzieś tam czytałem będzie komentował jeden mecz Bundesligi też mi transfer?Biedaki najpierw Eleven następnie  Polsat a tak im zależało na tych prawach?

Na razie jeden, albo z czasem może coś się zmienić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goodmen wymieniasz chyba wszystkie prawa które są wolne ale daj spokój, tych praw nie ma w Polsce bo nikt ich nie chce. Naprawdę polski rynek jest tak wypełniony, że stacje chcą praw jak najwięcej, więc jeśli czegoś nie ma , to znaczy, że jest z tymi prawami jakiś problem. Albo są za drogie, albo są jakieś obwarowania. NFL chce takiej kasy od kiedy sprzedaje prawa sama, że nie ma tematu nawet SuperBowl, które normalnie wzięłaby każda stacja. Ligue 1 temat znany i przewałkowany i do 2024 raczej się nie zmieni.

@Piotr94 Jeśli prawa sprzedawać będzie IMG na 99,9% będzie w Polsacie, ale to już off-top tak naprawdę

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mihalek napisał:

Teraz również wątpię, że kupią całą LM i LE sami. Być może podział praw pomiędzy różnymi stacjami TV?

 

Coś na wzór La ligi w C+ i Eleven.

 

Nie wiem czy jest to możliwe, ale to wcale nie byłoby takie złe. Klient CP miałby nadal dostęp do niemal wszystkich rozgrywek i CP mógłby kontynuować sprzedaż tych swoich drogich ofert sportowych. Zaś klient PC+ miałby dostęp do kompletu spotkań z częściową kontrolą tego, w jaki sposób są one pokazywane. Każdy z operatorów miałby to na czym mu zależy.

 

Polsat niemal zawsze jednak jakieś duże rozgrywki piłkarskie pokazywał, jak nie LM, to Mundial lub Euro, jak nie reprezentacja, to LE czy wybrane mecze Ekstraklasy. Nie ma oczywiście takiego obowiązku, ale historia pokazuje, że takiej strategii się trzymają. W sytuacji, gdy TVP wykupuje wszystkie atrakcyjne prawa dla telewizji otwartej niezależnie od ceny, Polsat przeznaczył środki na LM/LE + wykup Eleven. Jednym z celów zakupu LM przez CP było zwiększenie ARPU. Nie wiem z jakim sukcesem udało się zrealizować cele sprzedażowe, ale całkowita strata LM/LE/CL sprawi, że oferty sportowe CP nie będą mogły osiągać cen rzędu 60-130 zł/mc.

 

8 godzin temu, mateusz14422 napisał:

Raczej będą chcieli coś nowego pozyska po stracie siatkówki i piłki ręcznej,  oraz Grand Prix na żużlu od następnego sezonu.

 

Brak Grand Prix na żużlu to duża strata. Mam bardzo duży sentyment do tych rozgrywek i wiele wspomnień z czasów Golloba czy Hampela. Oj, zapraszało się rodzinę lub znajomych na sobotę wieczór, bo nie wszyscy mieli C+. Studio i oprawa była na bardzo wysokim poziomie. Eurosport okropnie sprostytuuje te rozgrywki. Będą 30 razy przerywać krótkimi reklamami, nie będzie studia, tylko śpiący komentatorzy z dziupli. To i tak nie były rozrywki dla mas, więc C+, który dodatkowo nadaje swoją otoczkę, jest bardzo dobrym miejscem na nie. A tak spowszednieją i będą na byle jakim poziomie.

Edytowane przez WebMat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to dobrze, ze pozbywaja sie takich praw. Canal+ od poczatku celowal w pilkarskie produkty klasy premium w Polsce i powinien do tego wrocic. Pierwsze kroki juz zrobione: zrezygnowanie z praw II kategorii i przedluzenie ekstraklasy. W IV kwartale tego roku pora na LM i LE, a w przyszlym przetargi na Serie A, Bundeslige i La Lige.

 

Czlowiek pamieta lata 2013-2015, gdy cala klubowa pilka byla w Canal+. Dla niedzielnego kibica - najlepsze lata pilkarskie w historii polskiej telewizji. Wszystkie najwazniejsze mecze w jednym miejscu. Jeden abonament, swietna otoczka, komentarz najwyzszej klasy na czele z Twarowskim, Pelka, Wolskim. Oczywiscie rozumiem to, ze nie bylo wszystkich spotkan z kolejki, co dla niektorych to spory minus. Zgadzam sie - byl to minus dla fanow kazdej z tych lig. Teraz mamy wszystko w roznych kanalach. Za dodatkowe pieniadze. Jednak dla niedzielnego kibica, ktory nie interesuje sie spotkaniami zespolow z 16 i 17 miejsca w lidze niemieckiej, wloskiej, hiszpanskiej? Wtedy bylo wszystko co potrzebowal.

 

I powiem szczerze - brakuje mi czasami ligi francuskiej. Te niedziele w tamtym latach. Liga+Extra sie konczy. 20:55 wchodzi hit ligi francuskiej Marsylia-Lyon z Debinskim i Bialasem. Miejmy nadzieje, ze to wroci jeszcze.

  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TimesSquare napisał:

Czlowiek pamieta lata 2013-2015, gdy cala klubowa pilka byla w Canal+.

To były bardzo dobre czasy dla mnie, niedzielnego kibica i abonenta Vectry :-) Wszystkie mecze w C+ w cenie jednego pakietu. A teraz żeby obejrzeć Serie A to musisz posiadać Eleven, Ekstraklasę to Canal+, o LM nawet nie wspominając bo nie mam dostępu:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dobre czasy, że wtedy za te same pieniądze co teraz, miałem niby wszystkie ligi ale wykastrowane. Teraz mam to samo, w zasadzie full spotkań z kolejki. Co prawda nie na 3 (C+) a 9 kanałach (C+, Eleven, PSP) a płace tyle samo i w lepszej jakości

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...