Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Taberski napisał:

LM powinna zostać w Polsacie z 3 powodów:

 

1. Polsat gwarantuje 1 mecz w tv otwartej a chytry C+ pewnie znowu zakoduje wszystko

2. PSP są dostępne zarówno w PC+ i CP. Jak kupi PC+ to abonent CP meczów nie zobaczy

3. Cena za paczkę C+ w kablu wzrośnie. Poprzednio po fuzji jak przejęli LM to paczkę w kablówkach podrożeli do 70 zł. Po utracie LM cena za paczkę C+ w kablu spadła do 40 zł. Ja w swojej kablówce wówczas aby oglądać LM musiałbym płacić 70 zł za samą paczkę C+. Po utracie LM aby oglądać sport w C+ wystarczy 40 zł. Więc jak kupią to pewnie w kablu znów paczka pełna będzie kosztować 70 zł.

1. Za C+ też tak było, bo Szkolnikowski z Kurskim dadzą każdemu każdą kasę na ochłap z produktu premium, żeby robić propagandę "darmowego kanału premium".

2. W kablówkach nie ma PSP, a C+ jest. Jak CP nie potrafi zadbać o dostęp do takich kanałów, to niech się nie dziwi, że klienci od niego odejdą.

3. W dobie OTT i Smart TV (albo choćby zwykłego podłączenia laptopa pod TV) C+ w pakiecie z Elevenem jest droższy od PSP na Ipli tylko o dychę, a kibicom piłki nożnej oferuje dużo więcej niż wartość tej dychy.

 

W dniu 6.09.2020 o 19:34, Piotr94 napisał:

BSI to agencja zajmująca się prawami do transmisji żużlowych, tylko zmienili na Eurosport i przechodzi do Eurosport. 

BSI jest firmą, której FIM powierzyła organizację cyklu Grand Prix. Miało to swoje wady w przeszłości, jak choćby dzikie karty dla Brytyjczyków za narodowość, stąd występy Harrisa, Nichollsa czy Kennetta odbiegające trochę od poziomu SGP. Przetarg na nowe sezony wygrał nasz polski One Sport, który dogadywał się z Eurosportem na IMŚJ czy SEC i chyba na tej podstawie mówi się o przejęciu Grand Prix przez Eurosport (co podbiły opowieści o nadchodzącym nowym kanale Eurosportu, który ma być poświęcony wyłącznie sportom motorowym). Oficjalnego info jeszcze nie widziałem, a jak to jest z nieoficjalnymi, to pokazał Lech ucierając nosa publicznej/narodowej/reżimowej* i idąc z el. LE do Polsatu.

 

*niepotrzebne skreślić

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskiej telewizji kodowanej od 2006 mecze Ligi Mistrzów były transmitowane z dźwiękiem DD5.1 oraz udostępniano transmisje łączone. Szczerze wątpię, żeby Polsat nadrobił te 15 lat zapóźnienia w stosunku do obowiązujących standardów rynkowych. Nie wiem dlaczego, ale widać wyraźnie, że te działania są celowe, skoro do tej pory nic się nie zmieniło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, ta wspaniała multiliga w SD na bodajże nSport 108, gdzie nic nie było widać.  Zresztą transmisje całych spotkań w SD to też była codzienność jeszcze w 2012 roku.

I ci ówcześni komentatorzy, palce lizać. Wojtek Jagoda, Wojtek Zawioła, Sergiusz Ryczel. Jak to mawiają, "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Taberski napisał:

LM powinna zostać w Polsacie z 3 powodów:

 

1. Polsat gwarantuje 1 mecz w tv otwartej a chytry C+ pewnie znowu zakoduje wszystko

2. PSP są dostępne zarówno w PC+ i CP. Jak kupi PC+ to abonent CP meczów nie zobaczy

3. Cena za paczkę C+ w kablu wzrośnie. Poprzednio po fuzji jak przejęli LM to paczkę w kablówkach podrożeli do 70 zł. Po utracie LM cena za paczkę C+ w kablu spadła do 40 zł. Ja w swojej kablówce wówczas aby oglądać LM musiałbym płacić 70 zł za samą paczkę C+. Po utracie LM aby oglądać sport w C+ wystarczy 40 zł. Więc jak kupią to pewnie w kablu znów paczka pełna będzie kosztować 70 zł.

 

1. Z tym 1 meczem w tv otwartej to są bzdury, bezczelnie już powtarzane. Zostało to już wcześniej wyjaśnione. To Kurski jest gwarantem LM w TVP, nie Polsat. Wcześniej TVP sublicencję wykupowało od C+.

 

2. A skąd w ogóle wiesz, że abonent CP nie zobaczy wtedy LM? Bardzo możliwe, że powstałby wtedy nierozłączny pakiet Ekstraklasa+LM+LE dla abonentów CP za np. 50 zł/mc, czyli suma sumarum utrzymałyby się oferowane dzisiaj niewspółmiernie drogie oferty sportowe CP.

 

3. Równie zresztą bezczelna jest manipulacja z podanymi przez ciebie cenami C+ w kablówkach. Porównałeś najdroższą ofertę z UPC z najdroższym pakietem C+ Prestige (70 zł) z 2015, a po utracie LM już bierzesz sobie do porównania najtańszą kablówkę z najtańszym pakietem C+ Select za 40 zł.

 

Przy zobowiązaniu na 12 miesięcy w latach 2013-2015 pełny pakiet C+ w kablówkach kosztował ok. 50 zł/mc. I z piłki nożnej było tam dosłownie wszystko: LM, LE, Ekstraklasa, Premier League, La Liga, Serie A, Ligue 1. Pozostałe rozgrywki typu Puchar Polski, I liga, Bundesliga były w Orange sport, TVN Turbo czy Eurosporcie 2 (w ramach pakietów nie-premium). Wtedy wydawało się to dużo, a spróbuj teraz zebrać te wszystkie rozgrywki w takiej cenie w kablówce w ramach C+, Eleven i PSP.

 

Od 2015 weszła nowa pakietyzacja i bez C+ Seriale oraz C+ Discovery pakiet C+ kosztował ok. 40-50 zł/mc w zobowiązaniu na 12 miesięcy. I ta cena w zasadzie utrzymuje się do dzisiaj, po utracie LM i LE niewiele się zmieniło, bo 40-46 zł/mc. W UPC cena spadła o całe 4 zł/mc. To teraz za kombinację C+, Eleven i PSP trzeba płacić 70 zł w górę (najtaniej 66 zł w UPC), o ile w ogóle dana kablówka oferuje PSP.

Edytowane przez WebMat
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. W sezonach 15/16 i 16/17 jakoś nc+ nie chciała sprzedać 1 meczu otwartego do TVP. Przecież nie było wtedy meczów w TVP. Ciekawe co powiesz jak teraz nie będą chcieli sprzedać.

Ad 3 Porównałem swoje INEA i wówczas aby oglądać Piłkę trzeba było mieć najdroższy C+ Prestige za 70 zł a teraz aby oglądać piłkę wystarczy C+ Select za 40 zł. I gdzie tu widzisz manipulację?

Masz rację, że cena się TERAZ utrzymuje za ok. 40 zł ale to bez LM. Moim zdaniem po uzyskaniu praw do LM wzrośnie jak wtedy a się nie utrzyma

Edytowane przez Taberski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bugmenot napisał:

O tak, ta wspaniała multiliga w SD na bodajże nSport 108, gdzie nic nie było widać.  Zresztą transmisje całych spotkań w SD to też była codzienność jeszcze w 2012 roku.

 

Ale z czym masz problem? To była naturalna kolej rzeczy. Zaczęło się od 1 kanału sportowego w HD u każdej z ówczesnych platform (CP oczywiście na samym końcu) i z biegiem lat pojawiały się następne, aż w końcu wszystkie kanały przeszły do HD.

 

W 2012 "codziennością" były transmisje w HD w nSport i kanałach nPremium + dodatkowe kanały w SD. W nSport 108 były transmisje łączone z LE, z LM w nPremium 3. Jak również w 2012 "codziennością" w Polsacie Sport były transmisje ligi rosyjskiej czy portugalskiej w SD. Piłkarskie creme de la creme to były transmisje Śląska Wrocław w Ekstraklasie w HD.

 

15 minut temu, bugmenot napisał:

I ci ówcześni komentatorzy, palce lizać. Wojtek Jagoda, Wojtek Zawioła, Sergiusz Ryczel. Jak to mawiają, "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".

 

Ja nie mam zamiaru bronić n-ki, bo nie byłem jej fanem. Zawsze liczyłem, że kiedyś LM trafi do C+ i stało się to po połączeniu z n. Sport nie był mocną stroną ITI, tworząc platformę musieli kupić jakieś ważne prawa oraz stworzyć redakcję sportową. Wcześniej, przed 2006 TVN pożyczał sobie komentatorów z C+, gdy musiał pokazać jakiś mecz.

 

Ale mimo wszystko ówczesne technologiczne standardy n-ka spełniała. Z kolei pod koniec LM w C+ był 1 mecz w 4K z HDR-em, było 5.1, była multiliga. I te dwie ostatnie były stałym elementem przez kilkanaście lat i nie rozumiem dlaczego nie można było tego kontynuować w PSP.

 

7 minut temu, Taberski napisał:

Ad 1. W sezonach 15/16 i 16/17 jakoś nc+ nie chciała sprzedać 1 meczu otwartego do TVP. Przecież nie było wtedy meczów w TVP. Ciekawe co powiesz jak teraz nie będą chcieli sprzedać.

 

Pisałem o tym bodaj w tym wątku parę postów wcześniej. Wszystko przez to, że UEFA nie sprzedaje pakietów dla tv otwartej i nie ma wymogu transmisji w tv otwartej. Przez to nie opłaca się TVP czy Polsatowi transmisji w tv otwartej, bo mogą puścić w tym czasie jakiś denny, dużo tańszy serial, który obejrzy podobna ilość widzów. I to jest mechanizm niezależny od tego, kto jest nadawcą kodowanym. Pozostaje więc bardziej kwestia czy TVP chce dopłacać z abonamentu/budżetu. Poprzednie władze TVP miały inną optykę, patrzyli na każdy grosz. Obecne mają inną - tutaj nie wartościuję, być może trzeba dopłacić do tego 1 meczu w tygodniu, nawet jeśli rynkowo jest to nieopłacalne, nie mam zdecydowanego zdania w tej kwestii.

 

C+ będzie chciało sprzedać, wszystko zależy od ceny. Gdyby był osobny pakiet dla tv otwartej, to za pewne taki środowy mecz kosztowałby TVP z 5 razy mniejszą kwotę. Tylko straciłaby na tym UEFA, mając dużo mniejsze zyski z pakietu kodowanego.

 

7 minut temu, Taberski napisał:

Ad 3 Porównałem swoje INEA i wówczas aby oglądać Piłkę trzeba było mieć najdroższy C+ Prestige za 70 zł a teraz aby oglądać piłkę wystarczy C+ Select za 40 zł. I gdzie tu widzisz manipulację?

Masz rację, że cena się TERAZ utrzymuje za ok. 40 zł ale to bez LM. Moim zdaniem po uzyskaniu praw do LM wzrośnie jak wtedy a się nie utrzyma

 

Ja nie wiem na jakich warunkach była/jest twoja umowa w INEA. Według informacji, które na szybko znalazłem INEA nie różniła się za bardzo od reszty rynku. Nie znam ofert wszystkich kablówek, ze wszystkich lat, we wszystkich wariantach. Pisałeś jednak wprost o "kablówkach" jako o rynku, a nie o konkretnej kablówce. Napisałem o manipulacji, bo uznałem, że napisałeś to świadomie. Jeżeli nieświadomie, to wtedy nie jest to manipulacja, tylko nierzetelność.

 

Rozumiem, bardzo możliwe, że cena wzrośnie po uzyskaniu praw do LM, temu nie przeczę. Jednakże kwoty, które podałeś są nieadekwatne do tych, które w rzeczywistości były/są na rynku, po prostu miały pasować do tezy.

 

A we wszystkich kablówkach było/jest mniej więcej to samo, bo to C+ dyktuje odgórnie zawartość pakietów oraz poziom opłaty gniazdkowej.

 

Rok 2013, INEA, pełny C+ za 49 zł/mc

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowy-canal-platinum-w-sieci-inea-jakie-ceny

 

Lata 2015-2016, w kablówkach C+ od 39 zł/mc, w INEA C+ Prestige kosztuje 49,90 (nie wiem ile C+ Select, gdzie były też LM i LE, ale za pewne w granicach 40-50 zł/mc)

https://media2.pl/media/136035-Pelny-pakiet-Canalplus-w-kablu-coraz-tanszy.-Juz-od-39-zl.html

 

Za pewne wszystko w zobowiązaniach na 12 miesięcy. W opcji włącz/wyłącz za pewne mogło dojść do tych mitycznych 70 zł.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z programu kanałów sportowych Canal+ sport/nSport+ na Wrzesień wynika, że po stracie siatkarskiej LM Canal+ nie zdecydował się na przedłużenie praw do ligi włoskiej w siatkówce kobiet, która była pokazywana w ostatnich latach głównie na nSport+. Tak więc całkowity brak siatkówki w Canal+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vojthas napisał:

1. Za C+ też tak było, bo Szkolnikowski z Kurskim dadzą każdemu każdą kasę na ochłap z produktu premium, żeby robić propagandę "darmowego kanału premium".

2. W kablówkach nie ma PSP, a C+ jest. Jak CP nie potrafi zadbać o dostęp do takich kanałów, to niech się nie dziwi, że klienci od niego odejdą.

3. W dobie OTT i Smart TV (albo choćby zwykłego podłączenia laptopa pod TV) C+ w pakiecie z Elevenem jest droższy od PSP na Ipli tylko o dychę, a kibicom piłki nożnej oferuje dużo więcej niż wartość tej dychy.

 

BSI jest firmą, której FIM powierzyła organizację cyklu Grand Prix. Miało to swoje wady w przeszłości, jak choćby dzikie karty dla Brytyjczyków za narodowość, stąd występy Harrisa, Nichollsa czy Kennetta odbiegające trochę od poziomu SGP. Przetarg na nowe sezony wygrał nasz polski One Sport, który dogadywał się z Eurosportem na IMŚJ czy SEC i chyba na tej podstawie mówi się o przejęciu Grand Prix przez Eurosport (co podbiły opowieści o nadchodzącym nowym kanale Eurosportu, który ma być poświęcony wyłącznie sportom motorowym). Oficjalnego info jeszcze nie widziałem, a jak to jest z nieoficjalnymi, to pokazał Lech ucierając nosa publicznej/narodowej/reżimowej* i idąc z el. LE do Polsatu.

 

*niepotrzebne skreślić

Praw do organizacji SGP od FIM od 2022 nie kupiło One Sport, tylko Discovery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...