Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

31.05.2019 przedłużyłem umowę, wymieniłem dekoder dodatkowy na ten sam model (stary był uszkodzony). Na początku kazali czekać 24h aż dekoder główny pobierze nr dodatkowego i będzie możliwość odbioru sygnału na drugim. Pierwszy działa bezproblemowo. Na dodatkowym ciągle komunikat, że "brak połączenia z dekoderem głównym". Dekodery podłączone kablami do routera, wszystko sprawdzane i poprawnie podłączone, awaria po stronie nc+, mówili konsultanci, że coś z serwerami u nich i że badają problem.

Co o tym myślicie? Co robić? Dwie doby minęły i Multiroom nie działa.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czyli zylem przez ten caly czas w bledzie. Bylem przekonany, ze musza byc polaczone do routera z ktorego jest internet w calym domu. ;-) Ok, to w takim razie, czy mozna jakos rozwiazac problem odleglosci tych dekoderow od siebie, jesli np. jeden, glowny, powiedzmy ze 4K jest w duzym pokoju, a drugi Sagemcom pietro wyzej tak zeby nie laczyc ich lanem ze soba? Czy istnieje jakas mozliwosc polaczenie ich bezprzewodowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awakeman napisał:

Czyli zylem przez ten caly czas w bledzie. Bylem przekonany, ze musza byc polaczone do routera z ktorego jest internet w calym domu. ;-) Ok, to w takim razie, czy mozna jakos rozwiazac problem odleglosci tych dekoderow od siebie, jesli np. jeden, glowny, powiedzmy ze 4K jest w duzym pokoju, a drugi Sagemcom pietro wyzej tak zeby nie laczyc ich lanem ze soba? Czy istnieje jakas mozliwosc polaczenie ich bezprzewodowo?

Jeden access point z funkcją klienta i jeden access point zwykły. Albo dwa adaptery powerline, ale tylko jeśli oba dekodery są na tej samej fazie (albo inne gniazdo z tej samej fazy jest w pobliżu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkep napisał:

Jeden access point z funkcją klienta i jeden access point zwykły. Albo dwa adaptery powerline, ale tylko jeśli oba dekodery są na tej samej fazie (albo inne gniazdo z tej samej fazy jest w pobliżu).

 

Czyli potrzebowałbym dwa bezprzewodowe routery podlaczone lanem do dekoderow, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pawel napisał:

Potrzebujesz jeden router bezprzewodowy do którego po wifi podłączą się dwa dekodery.

Tak, tylko Sagemcom nie ma wifi. Czy jesli podepne go lanem do routera i ów router bedzie na gorze, to czy bez problemu bedzie dzialać to z dekoderem 4K na dole?

Edytowane przez awakeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie . Mam jeden kabel antenowy i czy jest możliwość wzięcia Multiroom i podłączyć dwa dekodery kablem ethernet. I jaka cena jest za aktywację i co miesiąc. 

Mam antenę na dachu na 6 piętrze a mieszkam na parterze. Więc koszty są spore bo wymiana konwertera i dodatkowy kabel. A potrzebuje w dwóch pokojach telewizję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel6666 rozwiązaniem Twojego problemu (aby nie ciągnąć drugiego kabla, bo na skakanie po dachu nic nie poradzimy) jest wymiana konwertera na Unicable/Unicable II + multiswitch Unicable.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tunery muszą obsłużyć unicable a nie pochwalił się posiadanym sprzętem. Najtaniej byłoby zainstalować druga antenę w pobliżu kolejnego dekodera. No i najbardziej prymitywne dzielenie sygnału na poszczególne tunery przełącznikiem, bez możliwości jednoczesnego odbioru na dwóch telewizorach. Ale to też jak by nie patrzeć wiąże się z kładzeniem dodatkowego kabla pomiędzy dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mooltiroom Premium (turboBox+/PVR ADB 5720SX + Box+/HD ADB 2849/50ST). Oba dekodery z 2014 roku.
Jeśli dekodery połączę kablem ethernet bezpośrednio - to nie ma problemów i wszystko działa (poza dostępem do usług w internecie). Jeżeli podłącze w sieci lan ze switchem to bardzo często dekoder dodatkowy traci połączenie i się blokuje (dzieje się tak nawet 2-4 razy dziennie). Wymagany jest restart dekodera dodatkowego, a czasami także dekodera głównego. Raz załapie od razu po resecie, a czasem trzeba długo czekać. 

Dawniej tak nie było. Mam wrażenie że w tym roku coś pozmieniali i dekodery widzą się tylko bezpośrednio lub gdy są wpięte do tego samego routera. Jeżeli przez dodatkowy switch to się blokuje.

Gdzieś słyszałem, że może to być wina wprowadzania mechanizmów ograniczających nielegalne dzielenie uprawnień/sygnału.

Ma ktoś podobne doświadczenia?

 

pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez ravsit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 16:21, Pawel napisał:

Może switch się zawiesza ?Sprawdzałeś np. ip scannerem stan sieci w chwili gdy dekodery tracą łączność ?Ewentualnie w jednym z nich pada karta sieciowa.Internet działa na obu ?

Switch wymieniany, w momencie utraty sygnału pomiędzy dekoderami w sieci lan widzę dekodery i nie ma problemów z łącznością. Karty też działają ok, bo w przypadku połączenia bezpośredniego wszystko działa - bibliotek nagrań, odtwarzanie (91Mbit). Podobnie te funkcje działają do momentu utraty łączności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Pace PVR i Sagemcom DSI83, chciałem wymienić Pace ze względu na pojawiające się  z nim problemy, mam propozycję wymienić Pace na Ultrabox 4K. Pytanie, czy obecny MR po Cyfrze będzie dalej działał czy Ultrabox będzie chciał od razu łączyć się z Sagemcom? Wymienił ktoś ten dekoder w takiej konfiguracji?

Edytowane przez Electrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...