Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że dekodery ma połączone przewodem do access pointów, ale nie są one ustawione w tryb pracy "Client" stąd każdy access point tworzy jakby osobną podsieć a powinien być jakby "przezroczysty" dla dekodera, jak by Access Point był ustawiony prawidłowo to dekoder widzi wtedy bezpośrednio sieć WiFi rozsyłaną przez główny router w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiemy jakie ma dekodery w multiroom. Ja po wymianie turbo na ultraboxa musiałem w mydelniczce wbić kod multiroom który do współpracy z turboboxem nie był potrzebny.

Bez kodu mydelniczka tez nie widziała ultraboxa mimo, że sieć była poprawnie skonfigurowana.

Kolega się więcej nie odezwał, więc zakładamy, że temat sam rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie możecie polecić tunery do Multiroom standard? Na stronie https://pl.canalplus.com/dekodery jest tego sporo, tylko co sprawdzonego wybrać?

Znajomi mają wifiboxa którego już 2 razy wymieniali ze względu na zawieszanie się.

Z tego co czytałem to inni też nie chwalą tego modelu.

Jeśli chodzi o sam sprzęt do MR to zależało by mi na 4 stabilnych dekoderach z LAN (wifi nie jest konieczne), energooszczędnych, 2 z możliwością nagrywania na dysku zewn, pozostałe nie muszą mieć tej mozłiwości.

Instalacja tradycyjna bez unicable.

 

Przy okazji chciałbym zapytać czy wybór dekodera wpływa na koszty usługi MR?

 

Pzdr.

Edytowane przez goabroad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB 2849ST/2850ST/2851S najlepsze.

Czasami wpływa na koszty MR. Przykładowo - teraz przy zamówieniu online wifibox+ jako MR aktywacja = 0 zł, przy box+ = 49 zł, ale warto (jeśli tylko miałbyś dostać jeden z w/w ADB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie dają możliwości wybrania ADB do multiroom, więc takie powinni wysłać.

Ostatnio przeglądałem dane Wi-Fiboxa i zauważyłem ważny szczegół dekoder obsługuje timeszhift, nie ma nic o opcji PVR Ready i tu pewnie są problemy współp4acy z dyskami zewnętrznymi i częstymi problemami z działaniem nagrywania. Zawsze mi się wydawało że obie opcje powinny działać zamiennie tu tak nie jest i w mojej okolicy nie ma mydelniczek jestem na oddzielnych umowach. Dzięki temu obie umowy to dekoder z dyskiem. Jedna to Start+ druga wyższy pakiet i dekodery PVR.

Dekodery nie muszą być połączone, minus to mniejsza oferta na 1 z nich, plus to oba mają dysk i działa nagrywanie.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję się, jednak ktoś może tak to odebrać jak jest na grafice i potem się zdziwić.

Jeśli ktoś znajomy zwróci się o pomoc przy wyborze to staram się doradzić, jednak często sam się zastanawiam choćby nad  nazwą dekodera BOX+ jak wiemy to nie jest jeden model. 

W połowie roku kolega będzie aneksował umowę ma Pace i Sagemcomi dsi 83, czas pokaże na co wymieni. Teraz ma 2 cameleony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dokładnie, na stronie na dzień 07.01.2020 widnieją następujące dekodery:

dek-MR.png

 

Ale skoro ADB już nie wydają, to w takim razie z dodatkowych który BOX+ będzie najstabilniejszy (pomijając oczywiście ITI-2849ST / 2850ST / 2851S)?

Czy taki  SAGEMCOM DSI87/DSI83 (Box+) będzie stabilniejszy od Wifiboxa+?

 

Z głównych to widzę że sa 3 x ADB więc pewnie nie ma różnicy, który się wybierze...?

 

Pzdr.

 

Edytowane przez goabroad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamawiasz przez internet bierz ultraboxa 4K jako główny. Do multiroom oba dekodery to praktycznie to samo w rożnych obudowach. Z racji niższych kosztów bierz wifiboxa. Ale o bezproblemowym nagrywaniu raczej zapomnij. Przy takiej ilości jaką chcesz brać i wymaganiach lepiej poświęcić trochę czasu i poszukać w punktach mydelniczek ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, tylko tam niby wiele nie potrzeba tzn po uruchomieniu rozpoznany jest jako dodatkowy, tylko jakby potrzebny był kod weryfikacyjny inny niż w wifibox

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi czy 10 czy 100, nie rozumiem o co chodzi z tym wyłudzeniem, można sobie kupić nowy

ale mniejsza w to, ogólnie szkoda że się nie da, dodam że kod weryfikacyjny nic nie da

a jaki dekoder polecanie do multiroomu?? w sumie są teraz tylko 2 do wyboru

BOX+ albo WIFIBOX, czy ten pierwszy jest ok ??

kiedyś była podobna mydelniczka jako główny, to była rewelacja, szybkość oraz zero zawieszania, konsultant do końca nie wiedział czy to te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, max@ napisał:

czyli rozumiem, że ten  BOX+  ze strony to nie bardzo ??

premiumbox+ można kupić nówkę ze sklepu, nie wklejam linku bo nie wiem czy wolno

Zrozum, że jak ktoś sprzedaje wifipremiumboxa to jest to sprzęt kradziony/wyłudzony. Te sprzęty nie są w obrocie detalicznym, nie ma ich w sprzedaży i możesz je otrzymać tylko od operatora w formie dzierżawy.

 

Do mtr masz box+ (dsi83 lub mydelniczka 2851) oraz wifibox.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, roberttosat napisał:

Zrozum, że jak ktoś sprzedaje wifipremiumboxa to jest to sprzęt kradziony/wyłudzony. Te sprzęty nie są w obrocie detalicznym, nie ma ich w sprzedaży i możesz je otrzymać tylko od operatora w formie dzierżawy.

 

Do mtr masz box+ (dsi83 lub mydelniczka 2851) oraz wifibox.

nie rozumiem, co macie z tym wyłudzaniem czy kradzieżą, pierwsza z brzegu strona, można kupić każdą ilość NOWEGO bez umowy

https://satservice.co.uk/sklep-online/wifi-premiumbox-500gb-dekoder-hd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...