Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym podłączyć drugi TV do C+. Główny dekoder to ten 4k.

Na drugim TV głównie będzie wykorzystywane VOD (HBO, Ale Kino, Canal+), TVN24, Domo+, Netflix (osobna oferta). Przy tym TV mam LAN i kabel satelitarny.

Jestem o krok od kupienia Canal+ BOX (na androidzie, wiem że nie ma wszystkiego), głównie dlatego że widzę ciągłe narzekania na te dodatkowe dekodery multiroom, no i BOX daje wieksze możliwości.

Czy naprawdę jest tak źle z tymi dekoderami? Jak już to bym brał tańszy za 50zł, jakiś Sagecom. 

 

Cenowo wygląda tak: 50zł + 10zł*15mc za mulitroom (dekoder do oddania) lub 300zł za Canal+BOX (urządzenie moje)

 

Bardziej mi chodzi o łatwość użytkowania/płynność/niezawodność Sagecom vs Canal+ BOX.

Czy interfejs na Sagecom wygląda podobnie jak na 4k?

Edytowane przez timo35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timo35

Taka, że Sagemcom to dziadek bez wifi i musisz kablem  łączyć,  a drugi to też już stary szrot, ale z wifi. 

Co do boxa C+, to nie musisz go brać. Mozesz kupić inne urządzenie.  Możesz też obraz z aplikacji C+ zainstalowanej w telefonie na TV udostępniać.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. 

Mam WiFi Premium boxa i 4 dekodery dodatkowe połączone Ethernetem switchem

Teraz mam problem z komunikacja a dokładniej jej brakiem między głównym dekoderem a dodatkowymi. 

Czy wina może być taka ze połączyłem dodatkowo dekodr z siecią WiFi? 

Osoba która ma ten dekoder u siebie chciała koniecznie usługi dodatkowe i sobie włączyła WiFi i tak myślę czy to przez to nie działają teraz dekodery dodatkowe? 

Minęło ponad 2 tygodnie od włączenia na tamty główny. WiFi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dekodery muszą być w jednej podsieci. Jeśli dekoder główny połączył się z siecią wifi w której nie ma dekoderów dodatkowych yo MR nie będzie działał. Jak rozuymiem dekodery dodatkowe wpięte są do switcha. Połącz switcha z routererm wifi z którym bezprzewodowo łączy się dekoder główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios @Pawel

Dzieki, właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem (będzie używane głownie do VOD). Kupiłem Boxa i na razie wygląda dość obiecująco. Ale wszystko wyjdzie w praniu.

Interfejs jest spójny i wyszukiwanie głosowe daje radę.

Wiem, że są inne urządzenia i od tych zacząłem szukanie, ale Box ma LAN i DVB-T2 co może mi ułatwić użytkowanie. I jest w podobnej cenie. Nie przeszkadza mi branding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Domini1234 Przedzwoń najlepiej do salonu CANAL+ w Twojej okolicy i zapytaj jakie mają dostępne na Twojej umowie oferty wymiany obecnego dekodera głównego. Zapytaj też o kwestię Multiroom na jakich warunkach możesz dobrać dodatkowe dekodery. Link do mapki salonów CANAL+: https://pl.canalplus.com/mapa-salonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Podczas umowy wymiana dekodera głównego to raczej aktywacja 49,99 do 99,99 i dzierżawa 5-15 zł z dyskiem.

 

Hm w ica na główny dekoder wisi oferta wymiany na 4k aktywacja 99zl i 5 bez dysku 10 z dyskiem, kilka miesięcy temu wisiała oferta druga bez opłaty aktywacyjnej, taką bym jeszcze przyjął, bo jeszcze pewnie dorzucą drugie tyle za aktywację mr. Przedzwonie i zobacze co zaproponują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelTSW napisał:

@mgaw89a jak uszkodził? Widać mocno uszkodzenie? Bo może przejdzie tekst że przestała działać. 

Nie wiem co z nią zrobił ale faktycznie dekoder nie działa jak się ja włoży, z wyglądu nie wygląda aby ja "masakrował" więc spróbuje wersji że przestało działać :) dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

mam obecnie pakiety w porządku, w satysfakcjonujących mnie cenach oraz Multiroom Standard za 0zł dwa poniższe dekodery:

- główny- MEDIABOX+ (karta CONAX)

- dodatkowy- SAGEMCOM DSI83 CPL (karta CAMELEON)

 

O ile z MEDIABOX+ jestem zadowolony od wielu lat i raczej nie narzekam, to DSI83 sprawia coraz więcej problemów, mianowicie częste zawieszki, konieczność restartowania itd.

 

Co polecacie? Co jest najbardziej optymalnym i rozsądnym rozwiązaniem jeśli chodzi o dekodery? Umowa kończy mi się z końcem maja i jestem w trakcie negocjacji.

 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, przemek1234 napisał:

Jeśli nie zależy ci na WiFi, to najlepszym dekoderem jest ten mały ADB do multiroomu. Tzw. mydelniczka. WiFiBox+ chodzi tylko trochę lepiej od tego, co masz, ale ma za to WiFi. Ale mimo wszystko jest wolny lubi się czasem zawiesić, a ten ADB chodzi stabilnie.

Masz na myśli BOX+? To ta tzw. mydelniczka? 

Edytowane przez do2411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...