Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Acha - czyli zamiast być takim lepem przyciągającym ludzi to oni wolą wskoczyć w chwili gdy mux już będzie rozreklamowany przez jak by nie było biedniejszych nadawców. Jakoś takich dylematów i wątpliwości nie mieli gdy startowali z kanałem dla Białorusi. Tyle czasu minęło a u was nadal kolorowe paski. Kogo i co wam jeszcze muszą zabrać abyście zrozumieli że czas kiedy rozdajecie karty dawno minął? TVP wielki wstyd.

Edytowane przez skin13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliły Ci się nadajniki. Ja nic nie odbieram, a według nieoficjalnych map zasięgu będę w dobrym odbiorze. Postanowilem więc zadzwonić na infolinię Emitela i pani powiedziala, że nadajnik w Kobylej Górze jeszcze nie działa i włączą go przed świętami. Zatem pomyliłeś prawdopodobnie nadajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mojego brata, do którego wczoraj wszedłem i dzisiaj nie mogę już wchodzić, jest DVB-T, ale... bez MUX8. A to dziwne, bo złapało 3 MUXy i MUX TVN-owski, tylko brak MUX8? Przecięty Emitel, mógł ustawić MUX8 na takie anteny jak MUX1, a nie tylko na kilka anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 4 elementową antęnę typu Yagi na pasmo VHFskierowaną na nadajnik Mux8 w Zygrach k.Łodzi. Mam 100% jakości sygnału, lecz często sygnał skacze w dół do około 40% jakości sygnału i często klatkuje obraz i chwilami tak rwie, że nie idzie oglądać.

 

Dziś kupiłem 11 elementową antenę typu Yagi na VHF. Czy wymiana anteny z 4 elementowej na 11 elementową poprawi odbiór na tyle, że niebędzie się zacinać i przerywać?

 

PS. Do tej obecnej 4 elementowej Yagi na VHF mam podłączony przedwzmacniacz Badmora na kanały 6-12. Do tej nowej 11 elementowej przełożę ten przedwzmacniacz. Na tej cztero elementowej bez przedwzmacniacza, czyli z samym symetryzatorem jest całkowity brak odbioru Muxa8.

 

Pozdrawiam i życzę zdrowych wesołych świąt i dobrego odbioru MUX8 i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Odbiór z Kobylej Góry sprawdzę dopiero po nowym roku, gdyż z powodu świąt i brakiem gotówki zastawiłem chwilowo tuner w lombardzie. Po nowym roku odbiorę go i napiszę jak wygląda odbiór u mnie w Wieluniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potwierdzam, że RTCN w  Mikstacie rozpoczęło nadawanie MUX VIII (Metro, Zoom TV, Nowa TV, WP1). Powiat Wieruszowski - sygnał żyleta. Dodam, że posiadam antenę szerokopasmową Delta, która znajduje się w pokoju.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się odebrać MUX-8 w Lubaniu?

Niby na mapach Emitela Lubań jest w głównej wiązce ze Śnieżnych Kotłów, na zielonym obszarze zasięgu, a mi na wzgórzu, przy bezpośredniej widoczności kierunku Sn.K. nie udało się znaleźć śladu sygnału anteną dedykowaną na VHF-3, w żadnej polaryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tą antenę z przedwzmacniaczem i zasilaczem, to zamiast tego przedwzmacniacza włóż do puszki antenowej tzw symetryzator i usuń zasilacz. Być może przedwzmacniacz powoduje przesterowanie sygnału w głowicy tunera/telewizora, co skutkuje brakiem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy by Ktoś był zainteresowany przeróbką istniejącej anteny ( UHF - MUX 1,2,3 ) tak aby można było odbierać kanały MUX 8 w polaryzacji VHF to można spróbować tego ;)https://www.youtube.com/watch?v=xNzewcyzp5w Nie potrzeba dodatkowej zwrotnicy i generalnie dodatkowej anteny ;)  Ja mieszkam 70 km od nadajnika na Świętym Krzyżu ( Kielce ) i wszystkie MUXy na tej przeróbce działają. MUX 8 nadaje z mocą 10 KW a pozostałe z moca 100 i 150 KW, na końcu filmu pojawia sie informacja, że nowe kanały nie dziuałaja stabilnie ;) wiec działaja stabilnie, trzeba było tylko skorygować wartośc napięcia zasilacza, musiałem je lekko obnizyć na około 10-11 V ( zasilacz z regulowanym napięciem ) pozdrawiam

Edytowane przez wooy11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie lubi się tak bawić, proponuję to :

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/2719-antena-szerokopasmowa-mlog-6-69-hv

W Częstochowie hula to extra i to bez wzmacniacza. Muxy 1,2,3 i L3 na UHF pol.H , a mux 8 kanał 9 pol.V.

Zaletą też jest niewielka cena i brak symetryzatora.

Sam to stosuję i podejrzewam, że w innych regionach kraju gdzie nadają H i V też się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cała telewizja naziemna w Polsce to kpina; mieszkam 60 km od nadajnika Krynice i MUX 1 oraz MUX 2 odbieram w zależności od pogody, tzn, jak jest kiepska to odbieram jak jest pogodnie to nie odbieram - ciekawe ; MUX 8 to już nie ma oczy mówić bo nie ma uruchomionego nadajnika; myślę że jak i go uruchomią to nic  nie da bo moc będzie do d..., MUX 3 ma moc 100 i jest ok; ciekawi mnie czy w innych krajach europejskich tez jest taki [beep] i syf że uruchomiają programy których nie można oglądać? na satelicie tzn. nc+ ma tylko Nowa TV; nie jest to dla mnie powód do rozpaczy tylko po raz kolejny dowód na polską bylejakość i niechlujstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podchodziłbym tak to tego. Jeżeli się mieszka 60 km od nadajnika to warunki odbioru są trudniejsze niż np. z odległości 20km i trzeba przygotować do tego system antenowy. Wieloelementowe anteny kierunkowe plus wzmacniacze antenowe o regulowanym wzmocnieniu to podstawa,ale nie tylko. Ważną rzeczą jest miejsce instalacji anteny. Widok nadajnika nie mogą przysłaniać budynki ani nawet drzewa. Zwłaszcza z odległości 60 km.Antenę instalujemy możliwie wysoko ( na dachu).

Fakt że mux 8 nadaje na VHF to nic nowego. Za czasów TV analogowej Pr.1 był nadawany na VHF a Pr.2 na UHF i nikt nie robił z tego problemu. Instalowało się dwie anteny, łączyło przez zwrotnicę antenową i po krzyku. A teraz wielkie halo że trzeba dołożyć antenę VHF.

Zaniki odbioru się nie zdarzą gdy zaprojektujemy antenę z zapasem. Np. gdy wystarcza 5-elementowa przy sprzyjających warunkach to instalujemy 12-elementową, aby napięcie w.cz. zaindukowane w antenie było wystarczająco duże przy warunkach niekorzystnych.

Wzmacniacze antenowe stosuje się wtedy gdy są niezbędne. Zasadą jest aby stosować silną antenę bez wzmacniacza lub z małym wzmacniaczem (10-15dB) a nie słabą antenę z silnym wzmacniaczem. Bo wtedy szum i śmieci wzmacniacza skutecznie powodują zrywanie obrazu,stopklatkę albo czarny ekran,

To tyle. Może choć trochę pomogłem.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...