Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako powód nieodbierania stawiam na antenę pokojową. Jeśli się nie mylę to MUX8 z Warszawy z PKiN obecnie nadaje chyba z obniżoną mocą. Być może gdy zwiększą moc do docelowych 17 Kw to odbiór się pojawi, ale tego Ci nikt nie zagwarantuje.Do MUX8 polecam zakupić jakąś np pięcioelementową antenę typu Yagi z symetryzatorem na kanały 5-12. Wzmacniacza do niej nie wkładaj, ponieważ wzmacniacz może przesterować sygnał i nie będzie odbierać.

Według mapy zasięgu jaką zamieścił w sieci operator, czyli Emitel jesteś w zasięgu i antena na dachu powinna odbierać dobry sygnał MUXa8. Link do mapy: https://emimaps.emitel.pl/

Być może twoja antena pokojowa nie odbiera pasma VHF. Kiedyś właśnie na własne oczy widziałem taką antenę pokojową która pracowała w kanałach 21-69.

 

PS. Chyba w czwartek testowali nośną na nadajniku w Kobylej Górze, ponieważ siła sygnału bardzo często skakała od 0% do 100% natomiast jakość wynosiła cały czas 0%. Być może były to zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie wiem czemu nie mam MUX8, a jedynie 3 MUXy i czasami MUX TVNowski...

To już pozostaje mi tylko jedno: za słaby zasięg nadajnika na PKiN, bo nie może dostrzeć do miejscowości Dębe Wielkie. Tak mi się wydaje, to już nie powód że nie można odbierać z anteny pokojowej.

Ktoś może pomóc?

 

To ja pomogę: kup lepszą antenę. ;) U mnie na pokojowej (która ma chyba 15 lat) idzie złapać stabilny sygnał, chociaż mieszkam spory kawał od nadajnika (Góra Ślęża). :)

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przystankowym, a nie emotką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest źle

bo MUX 8 kanał 7 ma  moc nadajnika  2kW a nadajnik TVN z kanału 53 ma moc 3 kW i odbiór jest super.(m. 90% i j.100%)

Mogli trochę pomyśleć by moc była podobna jak ta z nadajnika TVN-u.

 

Teraz podłączyłem drugi telewizor LG 19" MUX 8 jest tak moc 0-42%  jakość 0-5%

a na LG 32" nie ma wcale, oba telewizory posiadają pasmo VHF.

 

Edycja:

Tak antena z VHF a odległość od PKiN to 5 km na zachód.

Edytowane przez CATERING7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko lokalizacja tymczasowa MUX 8 czy stała,

bo w wakacje Emitel zamontował nowe anteny pod dużą kopułą na iglicy.

A w 2017 roku będzie duży remont iglicy (dziś otrzymałem takie info) i możliwe że wtedy mogą zwiększyć moc nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie spokój chyba,rozmawiałem ze znajomym i mówił ,że niskie 7 pasmo a z repertuaru nowych kanałów to nic nie tracę.Siara.

Dziękuję Panowie za rozjaśnienie sprawy.


Tak, dla pasma 6-12, lub obróć antenę o 90 stopni

 

Łepek jej skręcić o 90 stopni na próbę?- o to chodzi,zmienić polaryzację?

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie będę tej anteny odwracał o 90 stopni,bo jak ptaki mają siadać?Sąsiedzi się będą dziwnie na mnie patrzeć a u okolicznych psów stracę szacunek...

Dzięki za rozwiązanie wariacji na temat polaryzacji . :hello:

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty zbędny offtopic polityczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, u mojego brata nie poszedł MUX8, a teraz znowu antenka przenośna moja jest u mnie i tu... nadal nie odbiera. A tata na razie nie może mi kupić zwykłej anteny do mojego pokoju. A więc tym powodem dlaczego nie odbieram MUX8 jest tylko granica nadajnika, nie antena pokojowa, bo ktoś mówił mi że z anten pokojowych da się odbierać ten multipleks.

EDIT: Mapka na stronie Emitela mówi, że jestem w zasięgu dobrego odbioru MUX8, a ja nie odbieram. Ehhh ten Emitel... czy moc nadajnika na PKiN zwiększą pod koniec listopada? Nie wiem, wątpię żeby to się stało. A teraz tylko 3 zwykłe MUXy będę miał. Dziękuję, mam tylko NowąTV w nc+.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba2015

Co to za antena? Ma możliwość odbioru pasma VHF 174-230 MHz.?

Możesz też dla testów wystawić ją za okno... być może tam złapie.

 

TViHD dobrze radzi, można zrobić z drutu prostą antenę i tymczasowo zanim zakupią Ci antenę coś złapiesz.

Z tym że akurat na biquadzie miałem chyba najgorszy sygnał MUX8, lepszy był na dipolu lub na takiej antenie w kształcie X - pisałem o tym wcześniej.

Edytowane przez leafeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...