Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wpadłeś na to że to iż masz problem z odbiorem kanałów podciągasz pod polską bylejakośc i niechlujstwo ??  Ja do nadajnika mam 70 KM i nie ma problemu z odbiorem, powodów Twoich problemów moze być dużo a polska bylejakoiść i niechlujstwo ustawił bym na szarym końcu, przyglądnij sie instalacji antenowej, kable , wzmacniacze , ZASILACZ i inny osprzęt, weź pod uwagę ukształtowanie tereny itp, chyba nie sadzisz że te kanały są nadawane po to żeby nie mozna było ich odbierać.

EDIT ;)

ups nie zauważyłem postu koilegi wyżej ;) inaczej siedział bym cicho hehe kolega wszystko dokładnie opiosał :)

Edytowane przez wooy11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mieszka 60 km od nadajnika to warunki odbioru są trudniejsze niż np. z odległości 20km i trzeba przygotować do tego system antenowy. Wieloelementowe anteny kierunkowe plus wzmacniacze antenowe o regulowanym wzmocnieniu to podstawa,ale nie tylko. Ważną rzeczą jest miejsce instalacji anteny. Widok nadajnika nie mogą przysłaniać budynki ani nawet drzewa. Zwłaszcza z odległości 60 km.Antenę instalujemy możliwie wysoko ( na dachu).

Nie koniecznie. Ja mam około 70 km do najbliższego nadajnika. Antena wcale nie na zewnątrz tylko na strychu. Odbiór muxów 1-3 jakość i siła 100/100% a mux8 to mniej więcej 98/95%. Gdy nie włączyli jeszcze Trzeciewca to mux8 odbierałem z Iławy (ponad 110 km). Mux8 miałem 93/75%. Wzmacniacz 12V.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tą antenę z przedwzmacniaczem i zasilaczem, to zamiast tego przedwzmacniacza włóż do puszki antenowej tzw symetryzator i usuń zasilacz. Być może przedwzmacniacz powoduje przesterowanie sygnału w głowicy tunera/telewizora, co skutkuje brakiem sygnału.

 

Oczywiście, że bez wzmacniacza. W okolicy sygnału jest dużo. Na tej antenie VHF w polaryzacji V odbieram nawet MUX-3 i MUX lokalny, tylko MUX-8 brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Ja mam około 70 km do najbliższego nadajnika. Antena wcale nie na zewnątrz tylko na strychu. Odbiór muxów 1-3 jakość i siła 100/100% a mux8 to mniej więcej 98/95%.

 

Ogólna zasada jest taka jak opisałem wcześniej. Antena na strychu (jeśli się sprawdza) to też dobry pomysł,przynajmniej jest chroniona od warunków atmosferycznych.

Nie wszędzie się to sprawdza,zależy od tego jak i z czego jest zbudowany ten strych.Ale ważne że odbiera.   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bez wzmacniacza. W okolicy sygnału jest dużo. Na tej antenie VHF w polaryzacji V odbieram nawet MUX-3 i MUX lokalny, tylko MUX-8 brak...

No szkoda że nie odbiera. Możesz spróbować dokupić przedwzmacniacz liniowy montowany na kabel, taki co nie przepuszcza zasilania bo inaczej zrobi się zwarcie. Przedwzmacniacz wybierz z najmniejszym wzmocnieniem jakie istnieje. Możesz puścić napięcie 5v z dekodera bo istnieją takie przedwzmacniacze na napięcie 5v.

Jak zechcesz kupić to spróbuj się dogadać w sklepie, że jak nie zadziała to po prostu go oddasz.

 

PS. Szkoda że mieszkasz daleko, bo bym Ci dal taki przedwzmacniacz w prezencie, bo mam i jest mi niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grudnia 2016, o 20:43

 

Mam zapytanie w temacie anteny. Obecnie odbieram Mux1,2,3 z nadajnika Mikstat(Wielkopolska-moc 100KW). W linii prostej jestem od nadajnika około 20km. Chciałbym odbierać również MUX-8, najlepiej było by z nadajnika Chełmce(Wielkopolska-moc 5KW,polaryzacja pionowa), ale moim przypadku pojawia się problem gdyż balkon mam od strony zachodniej i żadnych szans na skierowanie anteny w kierunku Chełmc. Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłby odbiór z nadajnika Kobyla Góra( Wielkopolska - moc 15KW,polaryzacja pozioma) gdyż w tamtym kierunku mam ustawioną obecną antenę. Jednakże z info dotyczących tego nadajnika wynika że nadaje on w kierunku południowym, ja natomiast mieszkam Ostrowie Wielkopolskim to strona północna. W linii prostej mam około 30km do tego nadajnika. Czy moglibyście mi polecić antenę która odbierze wszystkie muxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kobylej Góry nawet nie próbuj ponieważ w twoim kierunku moc ERP jest bardzo mocno wytłumiona i w kierunku Ostrowa Wlkp idzie maksymalnie około 30-38 watów. Według nieoficjalnych map zasięgu jesteś teoretycznie poza zasięgiem nadajnika w Kobylej Górze.

 

W sprzedaży są anteny Combo z VHF i UHF, ale np u mnie w Wieluniu najlepiej się spisują dwie anteny, czyli jedna na VHF, a druga na UHF i do tego zwrotnica z Telmora.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem 11 elementową antenę typu Yagi na VHF i skierowałem ją na nadajnik Mux8 w Kobylej Górze koło Ostrzeszowa.

Siła i jakość sygnału są na stałym bardzo dobrym  poziomie i wynosi 100% na 100% i jest stabilna i nie zacina.

 

W puszcze anteny zamontowany jest przedwzmacniacz Badmor na kanały 6-12.

Miejsce odbioru to Wieluń(Łódzkie), w samym centrum Wielunia, 60 metrów od PL. Legionów.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TVP widać MUX 8 ma w głębokim poważaniu. Szkoda tych 3 miejsc zmarnowanych dla TVP bo byli chętni nadawcy prywatni z którymi nie byłoby problemu żeby rozpocząć nadawanie tym bardziej że TVP chyba nie ma ustalonej granicy do kiedy MUSI rozpocząć nadawanie w MUX 8.

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że miałem rację, wolałbym się pomylić. TVP powinna płacić odszkodowanie EmiTelowi za marnowanie miejsca a co za tym idzie brak opłaty za koncesję. Niech KRRiT w końcu odbierze TVP te trzy marnowane sloty i rozpisze konkurs na stacje prywatne:

 

http://rpkom.pl/artykul/824780,1305533-Nie-jest-pewne-czy-kanaly-na-MUX-8-rusza-w-tym-roku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT powinna już od 01 stycznia odebrać miejsca TVP w MUX8 za tak długie czekanie a na pewno szybko by się znaleźli prywatni nadawcy kanałów dla MUX-a8 :)

Tak to TVP przypomina na kanałach o zapłaceniu abonamentu do każdego 25 miesiąca to może społeczność powinna przypomnieć TVP że są dłużni społeczeństwu kanały w MUX-ie8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP w mux-8 - jeszcze nie w tym roku?

 

Zarząd TVP zaapelował do polityków po podniesienie wpływów z abonamentu. Jeśli tak się nie stanie, pod znakiem zapytania stanie wiele projektów inwestycyjnych, w tym uruchomienie nadawania na MUX-8.

Jak tłumaczył Maciej Stanecki z zarządu TVP, w projekcie budżetu TVP na 2017 jest zawiązana tzw. rezerwa koncesyjna, z której spółka będzie mogła opłacać koncesje nowych naziemnych kanałów (gdyby takie miały ruszyć), a także kwoty należne wtedy Emitelowi za naziemne ich nadawanie. Rezerwa nie pokryłaby jednak wszystkich kosztów nadawania takich kanałów, więc ich start stoi w tym roku pod znakiem zapytania.

W zarządzie nie ma też wciąż decyzji co do tego, jakie stacje TVP miałaby nadawać na MUX-8. TVP chce, by była wśród tych stacji TVP Sport, m.in. z uwagi na właśnie negocjowane teraz prawa do nadawania relacji z igrzysk olimpijskich w 2018 i 2020 roku.

Kiedy TVP zdecyduje się na nadawanie swoich stacji na MUX-8, zdaniem zarządu we współpracy z Emitelem będzie ją obowiązywała taka sama stawka za dosyłanie sygnału jednego kanału, jak już nadających w ramach tego pakietu stacji nadawców komercyjnych (czyli ok. 6 mln zł za kanał rocznie).

http://rpkom.pl/artykul/1305533.html

 

Kiedy TVP Sport trafi na MUX?
Jak będą pieniądze. Wtedy będzie się opłacała rezygnacja z przychodów reemisyjnych w kablówkach i zaryzykować jedynie reklamy w otwartym kanale. Kupujemy na tyle dobry kontent, że warto byłoby go potem emitować w otwartym kanale. Jak będziemy mieli 227 wysokogatunkowych meczów piłkarskich (eliminacje MŚ, finały Euro 2020 i Liga Narodów - przyp. red.), w tym wszystkie mecze reprezentacji Polski to trzecia otwarta antena sportowa będzie wybawieniem. Chciałbym, aby TVP Sport był dostępny na multipleksie już w 2018 roku
http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-jesli-tvp-ma-przetrwac-wsparcie-finansowe-musi-nastapic-w-kilka-tygodni-wywiad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji, TVP powinna się dogadać z KRRiT. Żeby ta umożliwiła sprzedaż 2 slotów podmiotom komercyjnym. Jeden wystarczy na przerzucenie tutaj czegoś z MUX-3. A, TVP Sport gdy będzie finansowa gotowość. W międzyczasie można poprawić bitrate'y pozostałych kanałów.

 

Kara? Po co? Żeby jeszcze więcej pieniędzy im brakowało? Nonsensowne rządanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...