Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Film jest niekonieczny. Lepiej filmy dołożyć do ramówki innego kanału od tego nadawcy. "Kandydatów do wzmocnienia" widzę co najmniej dwóch, więc prędzej czy później coś podobnego może powstać.

 

Czyli ma się rozumieć, że po dołączeniu do MUX 8 kanał TVP Seriale  nie tylko zniknie z TV Mobilnej, ale też nic innego w to miejsce się nie pojawi, a już na pewno nie od TVP? Ma ktoś jakieś informacje na temat ewentualnych skutków takich "przenosin" i rozwiązań tej sprawy? :P Niby było kiedyś coś takiego jak "lista kanałów, które można oferować w TV Mobilnej" i tam też na liście znajdował się TVP Sport (http://www.infotvfm.pl/images/InfoTvFm/pdf/20160314_lista_nadawcw_itf.pdf), ale i na przykład TVN Turbo czy Polsat News 2 , więc nie wiem czy ma to coś do rzeczy.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umową TVP z właścicielem MUX-4 jest niezbyt istotna. TV Mobilna nie ma wielu klientów. Dotkliwsze byłoby zerwanie, lub ponowna negocjacja umów z operatorami satelitarnymi i kablowymi.

Skoro więc TVP Sport nie ma w MUX-4, a mimo to TVP w obawie o utratę wpływów od operatorów tv kablowej i satelitarnej zamierza stworzyć nowy twór na potrzeby NTC, to chyba tym bardziej nie będzie zrywać umów z operatorami na dystrybucję kanału TVP Seriale, który tak samo jak TVP Sport jest w ofertach operatorów tv kablowej i satelitarnej, a na dodatek jeszcze w ofercie TV Mobilnej.

 

Bardziej realną opcją byłby drugi kanał, podobny tematycznie. Ale utworzenie kanału filmowego w takim kształcie, jest niemożliwe. TVP obecnie nie stać na kanał filmowy z prawdziwego zdarzenia. A już na pewno nie na MUX-8.

Jeśli Polsat i TVN mają swoje kanały filmowe, to i TVP może taki kanał utworzyć. Czy ja pisałem o kanale filmowym z prawdziwego zdarzenia? TVN Fabuła też takim kanałem nie jest. Ba, nawet Stopklatka TV też już 100% kanałem filmowym nie jest, choć wygrała konkurs, startując w takiej właśnie kategorii!

 

I byłby to kanał głównie serialowy z doczepką filmów. W dodatku wcale nie nowych, tylko wykupywano by większą ilość emisji, licencji już posiadanych.

Taki właśnie kanał miałem na myśli.

 

Uważam TVP Film za niezbyt potrzebny, bo nie wniósłby wiele wartości dodanej. Nawet, gdyby miał tylko wystartować komercyjnie. Jest duża konkurencja na tym polu, a nadawca publiczny nie ma stabilnego źródła dochodu. Licencje filmowe są drogie, nawet na stare Polskie produkcje.

A co jest potrzebne - jakieś TVP Życie, TVP Dokument czy może internetowy TVP Parlament?

Swego czasu TVP planowała utworzyć nawet 2 kanały filmowe - TVP Film i TVP Komedia, więc widzieli w tym jakiś potencjał. Zastanawiali się przecież także nad wzięciem udziału w konkursie na kanał filmowy w MUX-1. Licencje filmowe kosztują tyle samo TVP co TVN czy Polsat. Skoro tamtym wystarcza pieniędzy z reklam, aby wykupić zwiększoną ilość emisji filmów i nadawać je w różnych kanałach, to i TVP powinno wystarczyć.

 

Większa ilość kanałów, nie powoduje zwiększonej wartości dodanej w NTC. Maleje też opłacalność.

Z badań akurat wynika, że odbiorcy NTC wolą mieć więcej kanałów do wyboru, a nie mniej - ale w HD. Zresztą co to za HD z taką przepływnością? Dla nadawcy również większą opłacalność zapewnia umieszczenie 2 kanałów SD w NTC zamiast 1 HD. Chyba więcej kasy uzyskuje się z reklam w przypadku dwóch programów niż jednego.

 

TVP Film jest niekonieczny.

A TVP Seriale - kanał wałkujący do obrzydzenia 3 seriale ("Rodzinka.pl", "Ranczo" i "Ojciec Mateusz") jest konieczny? Nawet żadnych seriali zagranicznych tam nie ma poza powtórką "Wspaniałego stulecia".

Filmy na nowo utworzonym kanale (niekoniecznie nazwanym TVP Film) przynajmniej urozmaicałyby choć trochę ramówkę.

 

Jeśli przeniosą TVP Seriale, będzie mniejszy "dym" z operatorami niż w przypadku TVP Sport, a jeśli usuną z MUX 4 to nic innego jak rozwiązanie umowy :)

Chyba jednak większy. TVP Seriale (w sumie dziwi mnie czemu) znajdują się wyżej w rankingu oglądalności w swojej kategorii niż TVP Sport. Dodatkowo TVP Seriale są w MUX-4, a więc trzeba by liczyć się z wypłatą dodatkowego odszkodowania.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka i model, że widzisz niewielką różnicę między SD i HD? Pewnie też niespecjalnie skalibrowany. :roll: I w jakiej odległości to oglądasz? Maksymalna odległość dla tej przekątnej to 3,2 metra.

Telewizor to LG 42lf652v, mój nowy nabytek. Oglądamy go mniej więcej z odległości 2,5 metra w dużym pokoju. Wcześniej miałem stary kineskopowy telewizor. I naprawde nie widze większej różnicy miedzy TVP 1 HD a kanałami SD np. TV Puls w DVB-T. Na wzrok nie narzekam. Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Rozrywka powinna zostać w MUX3 w przeciwieństwie do TVP Historii. Zwolnione miejsce podniosłoby TVP3 do jakości HD

TVP Rozrywka to kanał komercyjny, a TVP Historia to kanał misyjny. Choćby z tego powodu TVP Rozrywka powinna wylądować na MUX-ie o gorszym zasięgu. Cenne miejsce na MUX-3 powinno być wykorzystane tylko dla kanałów misyjnych. Z tego też względu nigdy nie popierałem chorych pomysłów podnoszenia TVP Kultury do jakości pseudoHD z jednoczesnym przeniesieniem jej do MUX-8.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A TVP Seriale - kanał wałkujący do obrzydzenia 3 seriale ("Rodzinka.pl", "Ranczo" i "Ojciec Mateusz") jest konieczny? Nawet żadnych seriali zagranicznych tam nie ma poza powtórką "Wspaniałego stulecia".

Filmy na nowo utworzonym kanale (niekoniecznie nazwanym TVP Film) przynajmniej urozmaicałyby choć trochę ramówkę.

TVP Seriale powinno zostać osobno, a kanałem stricte filmowym mógłby się równie dobrze stać TVP HD. Inna opcja to przerobienie go na kanał sportowy premium. Obie opcje wchodzą w grę. Już gadam o tym w kilku wątkach ale tak byłoby najlepiej. Zaraz mi ktoś tu wyjedzie, że to jest nonsens, że po co, że na co. A to lepiej uruchamiać jakieś nowe (oprócz sportowego, wiadomo), coś niż skorzystać z tego co jest? Nic na tym TVP by nie straciło.

 

TVP 3 HD byłoby niesamowitym marnotrawstwem. Najpierw niech go postawią na nogi, a dopiero potem niech myślą o uruchomieniu HD.

 

TVP Rozrywka ma dużo mniejszą oglądalność niż TVP Seriale. Prędzej to właśnie ten drugi powinien znaleźć się w MUX 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Seriale powinno zostać osobno, a kanałem stricte filmowym mógłby się równie dobrze stać TVP HD. Inna opcja to przerobienie go na kanał sportowy premium.

Zgadzam się. TVP HD to aktualnie też powtórkowy, nic nie warty gniot. Kanał miał racje bytu, gdy nie było jeszcze TVP 1 i TVP 2 w wersji HD. Były plany przemienienia go w TVP Premium HD, a skoro nie wyszło, to powinien być przerobiony właśnie w ten nowy TVP Sport Premium HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można by zrobić rebradingu TVP Sport w TVP Sport Premium/Max i żadnych problemów z umowami z operatorami nie będzie, a TVP Sport, można by robić jako nową stację.

Czy nie byłoby prościej - TVP Sport z dużym zasięgiem, a Sport Premium dla osób płacących abonament operatorom.

Edytowane przez TV i HD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma się rozumieć, że po dołączeniu do MUX 8 kanał TVP Seriale  nie tylko zniknie z TV Mobilnej, ale też nic innego w to miejsce się nie pojawi, a już na pewno nie od TVP?

Źle rozumiesz. TVP nie pozwoli sobie na taką stratę. TVP Seriale jest dokładnie w takiej samej sytuacji, jak TVP Sport. Myślę, że w TVP ktoś pośpieszył się i zbyt optymistycznie wypowiedział się na ten temat w mediach. Nie przesądzałbym jeszcze kwestii debiutu tego kanału w którymkolwiek z bezpłatnych MUXów.

 

----------------------------------------------------------------------

Skoro więc TVP Sport nie ma w MUX-4, a mimo to TVP w obawie o utratę wpływów od operatorów tv kablowej i satelitarnej zamierza stworzyć nowy twór na potrzeby NTC, to chyba tym bardziej nie będzie zrywać umów z operatorami na dystrybucję kanału TVP Seriale, który tak samo jak TVP Sport jest w ofertach operatorów tv kablowej i satelitarnej, a na dodatek jeszcze w ofercie TV Mobilnej.

O czym ty mówisz? Ja twierdzę coś przeciwnego - nie będzie żadnego zrywania umów kanału TVP Seriale. Ten kanał nie zadebiutuje w naziemnej. Raczej jakiś jemu podobny serialowy twór. Pamiętaj też, że oba kanały u płatnych operatorów mogą mieć różne stawki.

 

Jeśli Polsat i TVN mają swoje kanały filmowe, to i TVP może taki kanał utworzyć. Czy ja pisałem o kanale filmowym z prawdziwego zdarzenia? TVN Fabuła też takim kanałem nie jest. Ba, nawet Stopklatka TV też już 100% kanałem filmowym nie jest, choć wygrała konkurs, startując w takiej właśnie kategorii!

Nie znoszę takiego argumentu "inni mają". Nie każdy może sobie pozwolić na to samo. TVN i Polsat mają jakieś licencje, w tym umowy z wytwórniami. TVP nie ma praktycznie nic. No i nie nadają ich w NTC. Przykład Stopklatki pokazuje, że na kanale bezpłatnym trudno utrzymać emisję filmów poza prime-time'm. A, jego każdorazowa emisja kosztuje. Kanał filmowy od TVP uruchomiony teraz, cierpiałby na niedobór finansów i liczną konkurencję (w NTC konkurowałby nie tylko ze Stopklatką TV - także z Polsat, TV4, TVN, TVN7, Puls 1 i 2, a także z tymi na MUX-8).

 

Taki właśnie kanał miałem na myśli.

To wyraźniej przenoś myśli do internetu. :P Ty chciałeś TVP Film z większym udziałem filmów, mniejszym seriali. To na pewno można nazwać kanałem filmowym z prawdziwego zdarzenia. Takie jest chociażby AleKino+. TVP może sobie tylko pomarzyć. Myślę, że nawet moja wizja jest zbyt optymistyczna (seriale + filmy na doczepkę). Kanał filmowy w ich wykonaniu, byłby raczej podobny do TVP HD. Czyli, filmy od święta raz w tygodniu, a reszta powtórki ich produkcji z głównych anten. :D Nie ma potrzeby marnowania tym jednego slotu w MUX-8.

 

A co jest potrzebne - jakieś TVP Życie, TVP Dokument czy może internetowy TVP Parlament?

Swego czasu TVP planowała utworzyć nawet 2 kanały filmowe - TVP Film i TVP Komedia, więc widzieli w tym jakiś potencjał. Zastanawiali się przecież także nad wzięciem udziału w konkursie na kanał filmowy w MUX-1. Licencje filmowe kosztują tyle samo TVP co TVN czy Polsat. Skoro tamtym wystarcza pieniędzy z reklam, aby wykupić zwiększoną ilość emisji filmów i nadawać je w różnych kanałach, to i TVP powinno wystarczyć.

Nie widzę potrzeby tworzenia ponad miarę. A miarka TVP jest nisko obecnie. Tamte kanały planowali inni ludzie, w innych czasach. Nie przyrównuj tak wszystkiego do siebie. TVN i Polsat zazwyczaj interesują inne licencje, niż TVP. Poza tym, mają jak odzyskać zainwestowane pieniądze. TVP nie może przerywać filmów reklamami, tym samym ich emisja kosztuje więcej. Także emisja w MUX-8 jest droższa, z różnych względów (np. mniejsza świadomość u odbiorców). TVP nie ma stabilnego źródła finansowania, a jej przedstawiciele już otwarcie przyznają (w ostatnich wywiadach), że jest ciężko.

 

Z badań akurat wynika, że odbiorcy NTC wolą mieć więcej kanałów do wyboru, a nie mniej - ale w HD. Zresztą co to za HD z taką przepływnością? Dla nadawcy również większą opłacalność zapewnia umieszczenie 2 kanałów SD w NTC zamiast 1 HD. Chyba więcej kasy uzyskuje się z reklam w przypadku dwóch programów niż jednego.

"Widzimisię" odbiorców nie zawsze powinno być wyznacznikiem budowania kierunku rozwoju NTC. Powinien nim być kompromis, między interesami odbiorców i nadawców. Gdy jest za dużo kanałów, to ich zawartość ulega rozwodnieniu. A, pogarszająca się zawartość może oglądać mniejsza ilość widzów. Czyli, wpływy z reklam spadają. Nie zasypiesz tego kolejnym kanałem. Kanałów naziemnych mamy dużo i wciąż powstają. Ale dotychczas uruchomione w większości nie są jeszcze rentowne. Więc, po co pakować się w ilość? TVP ma przewagę w konstruowaniu kanałów HD, i ją powinna wykorzystać. W ten sposób łatwiej przywiązać widza, bo nie ma gdzie uciekać, gdyż konkurencja nadaje z gorszymi parametrami. Uważam, że Telewizja Polska powinna pójść w podobną stronę, jak nadawcy publiczni. I tak wyrobić sobie silniejszą markę.

 

A TVP Seriale - kanał wałkujący do obrzydzenia 3 seriale ("Rodzinka.pl", "Ranczo" i "Ojciec Mateusz") jest konieczny? Nawet żadnych seriali zagranicznych tam nie ma poza powtórką "Wspaniałego stulecia".

Filmy na nowo utworzonym kanale (niekoniecznie nazwanym TVP Film) przynajmniej urozmaicałyby choć trochę ramówkę.

Jest konieczny. Z perspektywy nadawcy daje dochód inny niż środki publiczne. A z perspektywy widzów, pozwala częściej cieszyć się z ulubionych seriali. Poza tym, TVP seriale sama produkuje, a ten kanał to tylko jedna z dróg ich dystrybucji. Filmów własnych tyle nie mają. Musieliby kupować, a to już wyjaśniłem. Zresztą, filmy można wrzucać praktycznie do wszystkich istniejących kanałów TVP. Po co kolejny? Brakuje im licencji na podstawową emisję w TVP1 lub TVP2 i zaczynają mocniej jechać na powtórkach.

 

Telewizor to LG 42lf652v, mój nowy nabytek. Oglądamy go mniej więcej z odległości 2,5 metra w dużym pokoju. Wcześniej miałem stary kineskopowy telewizor. I naprawde nie widze większej różnicy miedzy TVP 1 HD a kanałami SD np. TV Puls w DVB-T. Na wzrok nie narzekam.

Różnica jest - HD to większa szczegółowość i mniejsze rozmycie (zwróć szczególnie uwagę na dalszy plan; na pierwszym z kolei, jest wrażenie, jakby postacie błyszczały). Nie widzisz tego, bo ten model TV nie jest najlepszy, i zapewne niezbyt ustawiony. Jeden z moich TV ma tylko 40' i z 3m bez problemu widzę różnicę. Tyle mogę rzec na odległość.

 

----------------------------------------------------------------------

TVP Rozrywka powinna zostać w MUX3 w przeciwieństwie do TVP Historii. Zwolnione miejsce podniosłoby TVP3 do jakości HD

Akurat ten kanał w jakości HD byłby największym nieporozumieniem w wykonaniu TVP. Tam nic nie ma, a lokalne oddziały nawet nie mają odpowiedniego sprzętu. Niepotrzebna droga modernizacja.

 

----------------------------------------------------------------------

TVP Seriale powinno zostać osobno, a kanałem stricte filmowym mógłby się równie dobrze stać TVP HD. Inna opcja to przerobienie go na kanał sportowy premium. Obie opcje wchodzą w grę. Już gadam o tym w kilku wątkach ale tak byłoby najlepiej. Zaraz mi ktoś tu wyjedzie, że to jest nonsens, że po co, że na co. A to lepiej uruchamiać jakieś nowe (oprócz sportowego, wiadomo), coś niż skorzystać z tego co jest? Nic na tym TVP by nie straciło.

No, wyjadę Ci, bo to naprawdę głupi pomysł. Z perspektywy nadawcy, ogólna tematyka TVP HD jest najlepszym rozwiązaniem, bo można w nim upchać wszystko. Zamiana w profil sportowy lub filmowy, oznaczałaby zawężanie widowni, zawężanie możliwości emisyjnych, oraz konieczność regularniejszych zakupów licencji. Ja jestem zwolennikiem dopracowywania tego, co już jest. Ludziskom nowych treści nie przybędzie, więc szkoda zachodu.

 

Zgadzam się. TVP HD to aktualnie też powtórkowy, nic nie warty gniot. Kanał miał racje bytu, gdy nie było jeszcze TVP 1 i TVP 2 w wersji HD. Były plany przemienienia go w TVP Premium HD, a skoro nie wyszło, to powinien być przerobiony właśnie w ten nowy TVP Sport Premium HD.

A ja nie. Wam się nie podoba jego charakter, ale to nie znaczy, że jest niepotrzebny. Zmiana nazwy planowana poprzednio, byłaby raczej kosmetyką. Nazwa miała kojarzyć się jednoznacznie, żeby widownia NTC tak go nie żałowała. Licencja sportowa byłaby dużo większym wydatkiem, na który nie mają skąd brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne TVP HD takie wspaniałe. Pokazywanie większej ilości filmów (nikt nie powiedział o filmach zagranicznych - widzowie bardzo chętnie by przyjęli właśnie jakiś kanał typu Kino Polska - ten miałby przewagę w postaci lepszej jakości obrazu) czy sportu (ale już pokazywanie transmisji tylko sport.tvp.pl jest bardzo korzystne) wiązałoby się z kosztami pokroju długu USA wobec Chin. Bardzo, hehe śmieszne. A może TVP pomimo braku funduszy (tak, już wiem jak mnie zaatakujesz zaraz :) ) ma ambicje stać się ważnym graczem wśród kanałów sportowych i dlatego nakupowało teraz sporo praw? Gdzie to będą pokazywać jak będzie jeden kanał? Najlepiej przekształcić TVP HD tak by pokazywano tam transmisje sportowe. Widzowie wcale by tego nie odczuli, nadawca też nie, a nuż by się zwróciło. TVP wiele lat tak już działa, nie zaklniesz rzeczywistości, że nagle będą działać wg Twojego widzimisię  :P I tak, TVP HD w obecnej formie jest potrzebny tylko nadawcy żeby jakieś tam mieć z niego pieniądze. Nie mają z abonamentu, to zbierają żniwo z takiego bezcelowego gniota.

 

TVP Seriale jest liderem oglądalności jeśli chodzi o kanały filmowo-serialowe. Poza tym jest u wielu graczy na rynku dostępne w pakietach podstawowych. W TV Mobilnej czy Telewizjach na kartę jest. Rzeczywiście, przeogromną stratą byłoby wrzucenie go na MUX 8. I jeszcze pleciesz jakieś bzdury o uruchomieniu jeszcze jednego kanału serialowego. Po co mieliby to robić? No chyba, że im w ten sposób podpowiadasz jak być drugim Polsatem, którego prawie wszystkie kanały są śmieciowe czy jak Ty byś to inaczej nie nazwał. I w ogóle to, że raz piszesz z pogardą o "innym serialowym tworze" ale samej koncepcji TVP Seriale bronisz. No fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. TVP Seriale jest najchętniej oglądaną stacją filmowo-serialową w Polsce, ostatnio miała rekord oglądalności. Jest dostępnie niemalże u wszystkich, łącznie z ofertami prepaid i MUX4 CP. Mają duże dochody i z reklam i od gniazdek. Dodanie go do MUX8, pozbawiło by opłat od operatorów. Z reklam, by mieli może więcej, ale chyba nie aż tyle że dorównałoby to opłatom od operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty mówisz? Ja twierdzę coś przeciwnego - nie będzie żadnego zrywania umów kanału TVP Seriale. Ten kanał nie zadebiutuje w naziemnej.

Mówię o dokładnie tym samym. A jeśli miałby w MUX-8 pojawić się nowy zbliżony twór, to chciałbym, aby łączył on filmy z serialami (nie ważne w jakich proporcjach), byle choć trochę urozmaicić ramówkę.

 

TVP ma przewagę w konstruowaniu kanałów HD, i ją powinna wykorzystać. W ten sposób łatwiej przywiązać widza, bo nie ma gdzie uciekać, gdyż konkurencja nadaje z gorszymi parametrami.

Bez przesady. Dla ludzi ważniejszy jest kontent, a nie sama jakość. Co z tego, że TVP ma w NTC główne kanały w HD, a konkurencja w SD, skoro badania pokazują, że i tak oglądalność Polsatu i TVN-u jest wyższa niż TVP 1 i TVP 2.

 

Jest konieczny. Z perspektywy nadawcy daje dochód inny niż środki publiczne.

O TVP Seriale pisałem przecież w kontekście jego obecności w NTC, a nie obecności u płatnych operatorów. Przecież to oczywiste, że skoro TVP ma z niego zysk, to nikt go nie będzie zamykał. Mimo wszystko dziwię się, że operatorzy są skłonni płacić za ten powtórkowy gniot nawet 1 grosz od abonenta.

 

Z perspektywy nadawcy, ogólna tematyka TVP HD jest najlepszym rozwiązaniem, bo można w nim upchać wszystko.

TVP HD to jest praktycznie dubel TVP Seriale – tyle, że w HD.

 

Zamiana w profil sportowy lub filmowy, oznaczałaby zawężanie widowni, zawężanie możliwości emisyjnych, oraz konieczność regularniejszych zakupów licencji.

Ale TVP Sport Premium HD przecież i tak powstanie (na potrzeby NTC), więc licencje sportowe i tak będą musieli nabyć. Tworząc nowy kanał, muszą dogadywać się z platformami od nowa i wykupywać dodatkowe miejsce na satelicie. Zmieniając TVP HD w TVP Sport Premium HD miejsce na satelicie i na listach operatorów mają z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. TVP Sport Premium HD i co dalej w MUX8 ?  TVP Seriale nie,bo umowa z CP na MUX4 , TVP Dokument nie, bo prezes Kurski nie chce,

TVP Kultura HD nie, bo nie zmieści się drugi kanał HD w MUX8.

Według mnie najrozsądniej by było przenieść TVP Rozrywka z trójki na ósemkę i polepszyć jakość programów MUX-a 3.  :smile:

Kurski się zastanawia właśnie nad tvp seriale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne TVP HD takie wspaniałe.

Nigdzie nie napisałem, że TVP HD jest dla mnie wspaniałym kanałem. ;)

 

Pokazywanie większej ilości filmów (nikt nie powiedział o filmach zagranicznych - widzowie bardzo chętnie by przyjęli właśnie jakiś kanał typu Kino Polska - ten miałby przewagę w postaci lepszej jakości obrazu) czy sportu (ale już pokazywanie transmisji tylko sport.tvp.pl jest bardzo korzystne) wiązałoby się z kosztami pokroju długu USA wobec Chin. Bardzo, hehe śmieszne.

Nigdzie nie napisałem, ze chodzi mi o filmy zagraniczne. ;) Polskie prawa filmowe też kosztują. Wyobrażałem sobie właśnie kanał podobny do Kino Polska. Nawet więcej, TVP mogłaby go przejąć (gdy chciała), bo ponoć jest dostępny. Koszty nie są aż tak niebotyczne, ale też niezbyt tanie. Nie bez powodu w NTC nie ma całodobowych kanałów filmowych, a jedyny sportowy właśnie planuje się ograniczyć. Wicedyrektor TVP sam przyznał, że nie jest różowo, więc nie zaklinaj już rzeczywistości.

 

A może TVP pomimo braku funduszy (tak, już wiem jak mnie zaatakujesz zaraz :) ) ma ambicje stać się ważnym graczem wśród kanałów sportowych i dlatego nakupowało teraz sporo praw?

Nie. TVP ma prezesa lubiącego sport i budżet rządowy, który w razie katastrofy poratuje groszem (jak to się stało przy okazji ŚDM). ;)

 

Gdzie to będą pokazywać jak będzie jeden kanał?

Jakie prawa niby się nie zmieszczą? NHL i tak jest dla komercyjnego kanału. A, wielkie imprezy (IO i MŚ w Piłce Nożnej oraz Euro) już gościły na TVP1 i TVP2.

 

Najlepiej przekształcić TVP HD tak by pokazywano tam transmisje sportowe.

I po co te 2 sportowe kanały komercyjne TVP (a w sumie 3)? Praw dla telewizji kodowanej, ledwo mają na jeden kanał - co dopiero dla 2. Jeden otwarty + jeden kodowany - i starczy.

 

Widzowie wcale by tego nie odczuli, nadawca też nie, a nuż by się zwróciło.

Prawa sportowe często pozyskuje się na zasadzie licytacji. Konkurentów bardziej zasobnych na Polskim rynku nie brakuje. Więc, śmiem twierdzić, że jednak by odczuli. Takie rzeczy można robić, jakby ludzie płacili abonament. A, wiadomo jak z nim jest.

 

TVP wiele lat tak już działa, nie zaklniesz rzeczywistości, że nagle będą działać wg Twojego widzimisię   :P

Jakie moje "widzimisię"? To nie ja powiedziałem, że im się nie zwraca, tylko wicedyrektor. I, że coś było przez wiele lat. Nie oznacza, że takie będzie wiecznie. TVP musi zostać wyprowadzona na zdrową sytuację finansową, a nie pakowana w kolejne kule u nogi.

 

I tak, TVP HD w obecnej formie jest potrzebny tylko nadawcy żeby jakieś tam mieć z niego pieniądze. Nie mają z abonamentu, to zbierają żniwo z takiego bezcelowego gniota.

Zdecyduj się. TVP HD albo jest bezcelowym gniotem, albo kanałem przynoszącym dochód. Bo jedno z drugim się wzajemnie wykluczają. ;)

  

Poza tym jest u wielu graczy na rynku dostępne w pakietach podstawowych. W TV Mobilnej czy Telewizjach na kartę jest. Rzeczywiście, przeogromną stratą byłoby wrzucenie go na MUX 8.

Lepsze grosze, niż nic. Z tego kanału zrobiono wręcz świetny interes. Praktycznie nie generuje kosztów, bo bazuje na własnych powtórkach. Do tego jeszcze jest za opłatą u operatorów. Pewnie nie jest ona duża, skoro są pakiety podstawowe. Ale dzięki temu ma większa popularność.

 

I jeszcze pleciesz jakieś bzdury o uruchomieniu jeszcze jednego kanału serialowego. Po co mieliby to robić?

Ponieważ Telewizja Polska rozważa uruchomienie TVP Seriale na MUX-8. Inni przekonują, o potrzebie raczej kanału filmowego. A, ja zwracam uwagę tylko, że te dwie opcje są mało możliwe. Jeśli się zdecydują, to raczej na nowy kanał z zawartością seriali (np. lifestylowy). Bo są możliwie tanią opcją i chętnie oglądaną przez widzów. Takie rozważania - nie można już ich prowadzić na forum dyskusyjnym?

 

No chyba, że im w ten sposób podpowiadasz jak być drugim Polsatem, którego prawie wszystkie kanały są śmieciowe czy jak Ty byś to inaczej nie nazwał. I w ogóle to, że raz piszesz z pogardą o "innym serialowym tworze" ale samej koncepcji TVP Seriale bronisz. No fajnie.

Nie bronię żadnej koncepcji, tylko rozważam opcje z perspektywy nadawcy. A, tak szczerze mówiąc, ich kanał serialowy jest dla mnie mało zajmujący. Nie oglądam i wszystko mi jedno, czy będzie na MUX-8, czy nie.

----------------------------------------------------------------------

Bez przesady. Dla ludzi ważniejszy jest kontent, a nie sama jakość. Co z tego, że TVP ma w NTC główne kanały w HD, a konkurencja w SD, skoro badania pokazują, że i tak oglądalność Polsatu i TVN-u jest wyższa niż TVP 1 i TVP 2.

Nie dla wszystkich. Obecnie TVP nie ma czym do siebie przyciągać, więc powinna postawić na jakość. Uruchamianiem nowych tworów nie poprawi swojej sytuacji. W ogóle, na poprawę zawartości programowej, nie ma co liczyć przy tej niestabilności finansowej.

 

TVP HD to jest praktycznie dubel TVP Seriale – tyle, że w HD.

I jaki z tego wniosek? TVP nie musi niczego urozmaicać, bo i tak znajdą się chętni widzowie. Jestem zdania, że 3-ci kanał tego typu, ale tym razem na MUX-8 - też miałby widownię.

 

Ale TVP Sport Premium HD przecież i tak powstanie (na potrzeby NTC), więc licencje sportowe i tak będą musieli nabyć.

Kto tak powiedział? Jestem przekonany, że nie muszą. Pomyślą, i rozdzielą to, co już mają na dwie kupki. A, na tym sportowym w MUX-8, mogą też dublować transmisje z kanałów ogólnych.

 

Tworząc nowy kanał, muszą dogadywać się z platformami od nowa i wykupywać dodatkowe miejsce na satelicie. Zmieniając TVP HD w TVP Sport Premium HD miejsce na satelicie i na listach operatorów mają z automatu.

TVP Sport Premium HD będzie kanałem darmowym (najprawdopodobniej), a TVP HD takim nie jest. Co tam listy operatorów, skoro tracą opłaty z kanału komercyjnego? No chyba, że chcesz, żeby były 2 komercyjne kanały sportowe. Całkowicie zbędne rozwiązanie i nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że czy przypadkiem nowy program sportowy TVP Sport Premium HD czy jak on się tam będzie nazywał nie będzie mógł mieć identycznej powiedzmy w połowie ramówki jak TVP Sport? Z jednej strony byłaby to chyba możliwość "obejścia" problemu odpłatności za TVP Sport w kablówkach/platformach, z drugiej TVP dałaby widzom odbierającym jedynie DVB-T dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych dostępnych w TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Chiquita

Nie zapomnij, że TVP ma jednak trochę więcej praw kupionych niż to NHL. Piłka ręczna kobiet i mężczyzn, liga koszykówki kobiet, turnieje WTA, II liga piłkarska (mogliby spokojnie 2 mecze w kolejce pokazywać), Liga Europy. Nie ma szans by się coś nie nałożyło. Dalej, przy jeszcze większej ilości transmisji będą pokazywać to tylko na sport.tvp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i tak być :  w pażdzierniku zmienią prezesa (konkurs) któremu nie będzie zależało na TVP Sport w mux8 i cały projekt legnie w gruzach.

Tak było z TVP Premium HD i prezesem Braunem.

Do lutego tak dużo czasu,że nie ma co się podniecać !..... :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Kurski miał spaść z tronu, co jest bardzo prawdopodobne to jego następca zrobi wszystko by nie być jak on. Żadnego TVP Sport HD czy TVP Seriale - stworzą trzy nowe kanały SD o miernej ramówce bo tak najlepiej :P

Najrozsądniej byłoby wtedy już przenieść coś z MUX 3.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...