Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzenie trzech nowych kanałów to nie takie proste. Bo i po co? Za co ? Nowy prezes może mieć całkiem inne pomysły. Np. poprawić jakość HD trzech programów (1,2,Info) przez pozbycie się Rozrywki i Historii na mux8 i okrasić to Serialami. Wtedy bitrate na mux3 znacznie by wzrosło i poprawiło jakość HD trzech programów flagowych telewizji publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i tak być :  w pażdzierniku zmienią prezesa (konkurs) któremu nie będzie zależało na TVP Sport w mux8 i cały projekt legnie w gruzach.

Tak było z TVP Premium HD i prezesem Braunem.

Do lutego tak dużo czasu,że nie ma co się podniecać !..... :-|

 

Bardzo możliwe. Tak samo jak w 2009 roku po zmianie prezesa zaniechano budowania platformy TVP. To była wielka szkoda, bo teraz byśmy mieli odrobinę więcej graczy na rynku PayTV Sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Seriale jest szansa bo i tak jest dostępne wszędzie w niskich pakietach, a poza tym jest liderem oglądalności. Nadawca za wiele by na takim ruchu nie stracił. Pojawienie się TVP HD w NTC jest praktycznie niemożliwe przy obecnych umowach z operatorami, co innego już jakaś wersja TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu jednak nie rozumiem. Teraz trzeba stworzyć "nowy" TVP Sport ze względu na umowy i opłaty od operatorów tv płatnej A jeszcze przed dwoma laty kanał ten płatny nie był. Mimo to w NTC nie pojawił się.

 
Fragment zapisu przebiegu posiedzenia komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w dniu 02-04-2014

 

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

Chciałbym zapytać – wielu kibiców zadaje mi to pytanie – dlaczego TVP Sport jest odpłatną stacją telewizyjną? (...)  Czy musicie na wszystkim zarabiać? Czy TVP Sport musi być kanałem z ograniczonym dostępem, dla osób, które płacą? (…) Głównie chodzi mi o sprawę TVP Sport. Dlaczego jest płatna?

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:

(…) Jeśli chodzi o temat odpłatności TVP Sport, to nie jest ona kanałem odpłatnym, panie pośle. Mylą państwo pewne pojęcia. Do budżetu telewizji nie wpływają żadne pieniądze z tytułu dostępu do TVP Sport

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

Ale jest to kanał kodowany, nie można go oglądać bez specjalnej karty.

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:

Panie pośle, nie ma żadnego kodowania. Kanał TVP Sport dostępny jest w telewizjach kablowych oraz platformach cyfrowych. Pieniądze z tytułu dostępu do niego nie wpływają do nas. Telewizja Polska nie dostaje…

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

(...) TVP Sport nie mogę oglądać tak samo jak TVP 1 lub TVP 2.

Przewodniczący poseł Ireneusz Raś (PO):

Tak, bo nie ogląda pan w paśmie naziemnej telewizji  cyfrowej

(...)

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:

Telewizja Polska nie sprzedaje dostępu do TVP Sport. Pragnę, aby państwo to zrozumieli.

 

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=631CB3E5D79703B7C1257CB4004B1970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. Tak samo jak w 2009 roku po zmianie prezesa zaniechano budowania platformy TVP. To była wielka szkoda, bo teraz byśmy mieli odrobinę więcej graczy na rynku PayTV Sat.

 

Mogliśmy mieć polską "tivusat". Jak się okazuje ten pomysł mógł wypalić. Inne były trochę u nas założenia, inne są we Włoszech, niemniej - taka opcja byłaby najlepsza: kupić jednorazową kartę, zarejestrować się tam gdzie trzeba i cieszyć się z satelitarnej wersji dvb-t. Szkoda, bo można by wrócić do tego pomysłu, tylko jak to w TVP... jeden pomysł trawi się kilka miesięcy, więc w takim przypadku musielibyśmy czekać na jakieś konkrety parę lat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierścień zgadza się mogliśmy mieć taki nasz Freesat/Tivusat. No cóż nie wypaliło,bo mógł być to też lepszy sposób na ściąganie abonamentu RTV, np. sprzedaż zestawów dla regularnie płacących, albo jakieś bonusy dla takich osób.

 

@studiolitek chyba by nic nie przeszkadzało gdyby korzystano z 2 satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że czy przypadkiem nowy program sportowy TVP Sport Premium HD czy jak on się tam będzie nazywał nie będzie mógł mieć identycznej powiedzmy w połowie ramówki jak TVP Sport? Z jednej strony byłaby to chyba możliwość "obejścia" problemu odpłatności za TVP Sport w kablówkach/platformach, z drugiej TVP dałaby widzom odbierającym jedynie DVB-T dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych dostępnych w TVP Sport.

Nie ma takiej możliwości. Raz, że nie wszystkie licencje mają na otwarte kanały (prawa internetowe, to co innego). A dwa, płatni operatorzy będą mieli obiekcje (o zawartość tu chodzi, a nie o nazwę).

 

Nie zapomnij, że TVP ma jednak trochę więcej praw kupionych niż to NHL. Piłka ręczna kobiet i mężczyzn, liga koszykówki kobiet, turnieje WTA, II liga piłkarska (mogliby spokojnie 2 mecze w kolejce pokazywać), Liga Europy. Nie ma szans by się coś nie nałożyło. Dalej, przy jeszcze większej ilości transmisji będą pokazywać to tylko na sport.tvp?

Nie wykluczone, że w większości to prawa internetowe. Więc, dalej może być tak samo.

 

A może i tak być :  w pażdzierniku zmienią prezesa (konkurs) któremu nie będzie zależało na TVP Sport w mux8 i cały projekt legnie w gruzach.

Tak było z TVP Premium HD i prezesem Braunem.

A ja jestem optymistą w tym względzie. TVP i tak będzie musiała dać coś na MUX-8. Nowy prezes będzie miał za mało czasu, żeby coś sensownego skleić. Kanałów nie uruchamia się w miesiąc, czy dwa. Co najmniej, pół roku przygotowań, jeśli nie więcej. Tamte zapowiedzi Brauna były tylko luźnym pomysłem, a tutaj zaczęto już przygotowania (jeśli wierzyć Kurskiemu).

 

Bardzo możliwe. Tak samo jak w 2009 roku po zmianie prezesa zaniechano budowania platformy TVP. To była wielka szkoda, bo teraz byśmy mieli odrobinę więcej graczy na rynku PayTV Sat.

Co to za porównanie? Własna platforma to zupełnie inne koszty. Generowałaby ogromną stratę, dlatego ktoś rozsądniejszy szybko to wycofał. Takie rzeczy można robić, jak zapewni się TVP stabilne źródło dochodu.

 

Na TVP Seriale jest szansa bo i tak jest dostępne wszędzie w niskich pakietach, a poza tym jest liderem oglądalności.

A co ma do tego pakiet? Liczy się wysokość opłaty i jaki jest średni zysk.

 

Czegoś tu jednak nie rozumiem. Teraz trzeba stworzyć "nowy" TVP Sport ze względu na umowy i opłaty od operatorów tv płatnej A jeszcze przed dwoma laty kanał ten płatny nie był. Mimo to w NTC nie pojawił się.

 

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=631CB3E5D79703B7C1257CB4004B1970

Nie rozumiesz, bo ci ludzie zadający pytania nie byli zbytnio rozgarnięci i zadawali głupie pytania. Z kolei, druga strona odpowiedziała zgodnie z prawdą, ale celowo nie wyprowadzała ich z błędu i nie wyjaśniła sytuacji. Nie ma czegoś takiego (i nigdy nie było), jak opłata za dostęp do TVP Sport.

 

Mogliśmy mieć polską "tivusat". Jak się okazuje ten pomysł mógł wypalić.

Gdzie się okazuje? Kto niby uważa to za dobry pomysł? Ja jestem zdania, że tamta platforma byłaby tylko kulą u nogi TVP i ją ostatecznie dobiła finansowo. Nonsensem jest oferowanie publicznych kanałów na rejestrowaną kartę. Szczególnie osoby starsze miałby z tym problemy. Zamiast niej, więcej pieniędzy wpakowano w DVB-T i tak już zostanie. Czas się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno prawa internetowe. Bo to "Moda na sukces" żeby je pokazywać tylko w aplikacji czy na portalu internetowym. Zazwyczaj to było tak, że się dublowały transmisje, które gdyby takiego konfliktu nie było normalnie byłyby pokazywane na TVP Sport (przykład: mecze Ligi Europy i turnieju WTA), a nie żadne pomniejsze rzeczy. Zresztą, nie wydaję mi się żeby nakupowali tyle praw tylko do internetu. Po co mieliby to robić?

 

Co do TVP Seriale - być może zyski nie są jakieś ogromne, więc szersza dostępność nie wiązałaby się ze stratami. Wciąż to najchętniej oglądany kanał tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nigdzie (albo muszę rzeczywiście chyba do okulisty iść) nie jest powiedziane, że kupili prawa tylko na potrzeby internetu. Zresztą, byłoby to trochę bardzo dziwne działanie, bo nie każdy widz oglądałby to w internecie. Jakość obrazu też byłaby taka sobie, a przecież lepiej oglądać sport w wysokiej rozdzielczości, na dużym ekranie co jest dodatkowym mankamentem takiego działania i dlatego sporo osób by to olało. 

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP1 startuje 2 grudnia, ale nie w mux-8.
 

Internetowa grupa 2 grudnia uruchamia swój pierwszy kanał telewizyjny, choć na razie jeszcze nie naziemnie.

2. grudnia kanał ruszy u operatorów kablowych, zarząd WP chce też, by trafił do oferty choć jednego operatora satelitarnego. Negocjuje teraz z firmami, które są zainteresowane zajęciem się dystrybucją jej pierwszej stacji. Nie wiadomo natomiast, kiedy ruszy naziemnie, bo nadawcy z nowego multipleksu naziemnej telewizji wciąż negocjują z dosyłającą sygnał stacji spółką Emitel stawki za tę usługę. Jak zapewnił Rpkom.pl Jarosław Niechcielski, dyrektor biura współpracy z regulatorem i wynajmu infrastruktury w Emitelu, rozmowy z nadawcami komercyjnymi są w fazie końcowej i wciąż jest szansa, że nowy multipleks naziemnej telewizji ruszy jeszcze pod koniec tego roku

http://rpkom.pl/artykul/1286181.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania, że mocno wykastrują. Płatni operatorzy wciąż będą się czepiać, jeśli zbyt duża ilość transmisji będzie się dublowała.

 

Tak to jest jak się wybiera do MUX-8 "gnioty" i "twory", które jeszcze nie istnieją.... Ja tym kanałom nie wróżę długiej przyszłości.

Ale skąd wiesz, że wyjdzie im gniot, skoro jeszcze nie nadają? I drugie pytanie: Jak inaczej mają pojawiać się nowe kanały? Nie można tego zabronić w konkursach NTC. Ponieważ, model biznesowy dla takiego nadawcy jest inny, niż w przypadku kanałów satelitarno-kablowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej :P chodziło mi, że zostawią to. co jest w jakiś sposób wymagane oraz starty Polaków, co normalnie pokazywane byłoby i tak w otwartych kanałach. Skoki narciarskie, mecze polskich drużyn w pucharach, II liga, Nice Polska Liga Żużla, Tour de Pologne, poza tym programy publicystyczne, może powtórki z tzw. "telewizji klubowych" np. Barca TV. Jak na kanał naziemny to i tak byłaby niezła oferta, a i główne anteny wreszcie byłyby odciążone z transmisji sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...