Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy to będzie TVP Sport HD w tym kształcie co jest na satelicie czy "przystosują" do NTC.....

 

Oczywiście, że "przystosują", nowy kanał premium pójdzie na satelitę, a odpadki trafią do mux'a. Kasa i tylko kasa się liczy! :)

Edytowane przez georg100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport HD na mux-8 od lutego 2017 !?

Drugim kanałem może będzie TVP Seriale.

 

http://businessinsider.com.pl/media/tvp-sport-w-telewizji-naziemnej-tvp-sport-max-w-sieciach-kablowych/5sds5xw

Zaskakująca decyzja, jak dla mnie. Mówię tutaj, o umiejscowieniu TVP Sport HD na MUX-8. Nie, o kolejnym mnożeniu bytów. To akurat było do przewidzenia, że nie będą chcieli pozbawiać się przychodów od płatnych operatorów. Multipleks 8 będzie miał gorszy zasięg od ich własnego MUX-3 - tym razem nie będzie doświetleń. Więc, niewielka liczba odbiorców będzie czuła się pokrzywdzona. Z drugiej strony, zrobili idealny wabik, zachęcający widzów do wymiany/dołożenia anteny w paśmie VHF. Jednak lepiej byłoby tu przenieść inne kanały, o czym była dyskusja wyżej w temacie.

 

Są różne pomysły. Może to być kanał TVP Seriale albo nowy kanał lifestylowy. Silna grupa domaga się TVP Dokument. Ja nie jestem zwolennikiem tego ostatniego rozwiązania, bo te tematy dobrze zagospodarowuje TVP Historia.

Zgadzam się z tym, że TVP Dokument niepotrzebny. Pisałem już o tym wcześniej. Ale bez mnożenia kanałów i tak się pewnie nie obejdzie, bo TVP Seriale (jeśli trafi do NTC), będzie musiał być czymś zastąpiony w ofertach operatorów. Lepiej, żeby w NTC pojawił się ten lifestylowy (TVP Życie?). Mniej komplikacji dla nadawcy, i mniejsze zamieszanie dla odbiorców. Sierale, tak lubiane przez widzów, tam też mogłyby się pojawiać. Nie widzę problemów. TVP Życie u płatnych operatorów miałoby się gorzej, bo miałby silną konkurencję.

 

Inną zaskakującą informacją jest prawdopodobna data startu emisji kanałów na MUX-8. Czyli, prawdopodobnie dopiero przyszły rok. Bo wątpię, żeby TVP wystartowała na tym multipleksie w innej dacie, niż reszta nadawców. Brak równoległej emisji wszystkich, tylko by cały mux osłabiało.

 

Pytanie czy to będzie TVP Sport HD w tym kształcie co jest na satelicie czy "przystosują" do NTC.....

Oczywiście, że nie będzie w tym samym kształcie. TVP Sport HD w MUX-8 będzie kanałem otwartym, a obecny TVP Sport HD - kodowanym. Inne licencje. Więc, w gruncie rzeczy, to tylko mnożenie bytów. Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że oferta TVP Sport będzie lekko okrojona. W nowym kanale i to dodatkowo płatnym też będzie musiało się coś znaleźć.

 

Ja to nie rozumiem prawie wszystkich komentujących pod artykułem. Kiedyś tak narzekano na TV Publiczną, że TVP Sport nie ma w NTC... Proszono usilnie, żeby się tam znalazł ten kanał. A teraz... Wszyscy narzekają że tam się znajdzie ten kanał.... Niektórzy narzekają, że przez to nie będzie Kultury w HD. Ludzie opamiętajcie się.... Polakowi nigdy się nie dogodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "możliwe", tylko "na pewno". Nie ma takiej możliwości, żeby oba kanały sportowe od TVP nadawały to samo. Chyba, że Kurski planuje jakieś dodatkowe zakupy dla oferty kodowanej? NHL pozostanie w otwartym, czy tym kodowanym? Swoją drogą, nie przywiązywałbym się do tych rewelacji. Pamiętajmy, że Kurski już niedługo przestanie być prezesem TVP. Do lutego jeszcze daleka droga. Koncepcje zmieniają się tam często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś u mnie nie gra bo odbieram zupełnie inne kanały niż te które podałeś.

K 6 - MUX 8 (ok)

K 21 - ???

K 24 - MUX 4 (ok)

K 37 - ???

K 39 - ???

K 41 - MUX 3 (ok)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś u mnie nie gra bo odbieram zupełnie inne kanały niż te które podałeś.

K 6 - MUX 8 (ok)

K 21 - ???

K 24 - MUX 4 (ok)

K 37 - ???

K 39 - ???

K 41 - MUX 3 (ok)

 

K21 - Zapomniałem dopisać, MUX TVS

K37 - MUX 2 z Czech ( Nadajnik Frydek Mistek lub Ostrawa)

K39 - MUX 2 z Błeszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kanał jest nie do ruszenia, z powodu opłat od operatorów płatnej TV. Zamiast tego będzie druga, nowo uruchomiona antena sportowa od TVP - roboczo mianowana TVP Sport Premium HD. Wszystko masz w tej wypowiedzi wicedyrektora TVP, Macieja Staneckiego udzielonej Wirtualnym Mediom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. TVP Sport Premium HD i co dalej w MUX8 ?  TVP Seriale nie,bo umowa z CP na MUX4 , TVP Dokument nie, bo prezes Kurski nie chce,

TVP Kultura HD nie, bo nie zmieści się drugi kanał HD w MUX8.

Według mnie najrozsądniej by było przenieść TVP Rozrywka z trójki na ósemkę i polepszyć jakość programów MUX-a 3.  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, najlepiej by było przenieść TVP Rozrywkę na MUX-8. To najmniej wartościowy program na MUX-3. TVP Seriale to taki sam powtórkowy gniot jak TVP Rozrywka - według mnie zupełnie niepotrzebny. Już wolałbym, aby postąpiono podobnie jak w przypadku TVP Sport i z racji umowy z CP na kanał TVP Seriale utworzono nowy kanał np. TVP Film, na którym nadawano by filmy i tylko cześć seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wy jakości ciągle piszecie, ja mam telewizor 42 cale i kanały hd nie różnią się wiele od sd. No chyba że oglądasz telewizję przyklejony do ekranu telewizora. Kiedyś była telewizja analogowa za śniegiem i nikt nie płakał że ma źle. Ja jestem za tym by na MUX 8 (jeśli nie dodają TVP Seriale ani TVP Dokument) przywrócili z powrotem TVP Polonia, ew. Niech uruchomią nową stację. Kanały HD powinny być tylko u płatnych operatorów. Jak wejdzie technologia DVB-T2 to pomieści się wszystko w HD, nawet ATM Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od dawna jestem za tym, aby podnoszono jakość stacji z SD do HD dopiero w momencie wprowadzenia standardu DVB-T2. Teraz to jest tylko celowe zapychanie cennego pasma. 2 główne kanały (TVP 1 i TVP 2) oraz TVP Sport "Premium" w HD jak najbardziej rozumiem, ale co to za pomysły z TVP Kulturą w HD? A już totalną głupotą jest usilne wciskanie TVP Info w HD do MUX-3. Po co komu gadające głowy w HD?

Powrotu TVP Polonii natomiast nie popieram. To kanał dla zagranicy, a zatem jego miejsce jest na satelicie.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma 42 calowy TV i nie widzi różnicy między SD a HD to polecam dobrego okulistę. Uważałem i uważam, że lepiej mniej kanałów (tych najbardziej wartościowych)a w HD niż takie ATM Rozrywka i inne zapchajdziury. W NTC powinny być jeszcze w HD główny kanał Polsatu i TVNu. Miejsce by się zrobiło po likwidacji TVN7 i Polsat Sport News. A w MUX1 Stopklatka w HD i Fokus W HD po likwidacji ATM Rozrywka i Eska TV. Ale to tylko marzenie(moje). Nigdy nie pozbędą się źródełka pieniędzy.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wolałbym, aby postąpiono podobnie jak w przypadku TVP Sport i z racji umowy z CP na kanał TVP Seriale utworzono nowy kanał np. TVP Film, na którym nadawano by filmy i tylko cześć seriali.

Umowa TVP z właścicielem MUX-4, jest niezbyt istotna. TV Mobilna nie ma wielu klientów. Dotkliwsze byłoby zerwanie, lub ponowna negocjacja umów z operatorami satelitarnymi i kablowymi. Bardziej realną opcją byłby drugi kanał, podobny tematycznie. Ale utworzenie kanału filmowego w takim kształcie, jest niemożliwe. TVP obecnie nie stać na kanał filmowy z prawdziwego zdarzenia. A już na pewno nie na MUX-8. I byłby to kanał głównie serialowy z doczepką filmów. W dodatku wcale nie nowych, tylko wykupywano by większą ilość emisji, licencji już posiadanych. Uważam TVP Film za niezbyt potrzebny, bo nie wniósłby wiele wartości dodanej. Nawet, gdyby miał tylko wystartować komercyjnie. Jest duża konkurencja na tym polu, a nadawca publiczny nie ma stabilnego źródła dochodu. Licencje filmowe są drogie, nawet na stare Polskie produkcje. Telewizja Polska niech już lepiej nie mnoży bytów, tylko popracuje nad jakością.

 

O jakiej wy jakości ciągle piszecie, ja mam telewizor 42 cale i kanały hd nie różnią się wiele od sd. No chyba że oglądasz telewizję przyklejony do ekranu telewizora.

Co to za marka i model, że widzisz niewielką różnicę między SD i HD? Pewnie też niespecjalnie skalibrowany. :roll: I w jakiej odległości to oglądasz? Maksymalna odległość dla tej przekątnej to 3,2 metra.

 

Kiedyś była telewizja analogowa za śniegiem i nikt nie płakał że ma źle.

Kiedyś nie wiedziano, że może być lepiej. Nie tęsknisz za czymś, o czym nie masz pojęcia. ;)

 

Ja jestem za tym by na MUX 8 (jeśli nie dodają TVP Seriale ani TVP Dokument) przywrócili z powrotem TVP Polonia, ew. Niech uruchomią nową stację. Kanały HD powinny być tylko u płatnych operatorów. Jak wejdzie technologia DVB-T2 to pomieści się wszystko w HD, nawet ATM Rozrywka.

Natomiast ja jestem zwolennikiem podnoszenia jakości w NTC, nie mnożenia kanałów. Te które już są lub będą na MUX-8, i tak długo się nie utrzymają - jako odrębne byty. Ludzie mają już w większości telewizory HD. Zresztą, TVP i tak nie ma pieniędzy, więc tym bardziej powinna się skupić na jakości przekazu. Zanim dojdzie do zmiany systemu emisji na DVB-T2, minie jeszcze kilka lat. Nadawca publiczny dostał lepsze warunki funkcjonowania w NTC, to niech z nich korzysta. Należy dążyć do jak najlepszego wykorzystania tego, co mamy obecnie.

 

Teraz to jest tylko celowe zapychanie cennego pasma.

Bzdura. Pasmo jest cenne, ale to nie znaczy, że ma emitować dużą ilość śmieci. Większa ilość kanałów, nie powoduje zwiększonej wartości dodanej w NTC. Maleje też opłacalność, więc nadawcy bardziej majstrują przy ramówkach, żeby wpływy z reklam nie spadały. W tym przypadku, "więcej" nie znaczy "lepiej".

 

I tylko nie przytaczajcie argumentu o innych rynkach, np. Czeskim. Tam mają mniejszą ilość nadajników, przez co są mniejsze koszty.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...