Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, pablo21 napisał(a):

Music Box Polska nigdy nie wystartuje w konkursach na wolne sloty w MUX-ach ogólnopolskich w Polsce. Powód jest taki że nie chce restrykcyjnej koncesji polskiej KRRiTV.

Bzdura. Niezły kit ci wciskają. Nie chcą, bo "nie ma uzasdnienia biznesowego". Tyle.

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

TV Republika nie może startować w konkursie bo nie jest nowym kanałem.

Yhym. Tak samo, jak Polsat nie mógł startować z W24, a potem dokonać podmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Bzdura. Niezły kit ci wciskają. Nie chcą, bo "nie ma uzasdnienia biznesowego". Tyle.

*Uzasadnienia. Serio? :D Oni akurat mają :) Jedyne czego nie mają to polskiej koncesji i nie będą jej mieć. Dlatego startować nie mogą i nie będą. To samo jak niektórzy marzą o powrocie Tele 5 czy Polonia 1. Oni zamienili koncesję polską na włoską. Ciekawe dlaczego? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiler napisał(a):

Pomijając kwestię czysto finansowe i zdroworozsądkowe można prowadzić emisję dwóch kanałów z tą samą ramówką? Przykładowo Republika startuje z kanałem TV Republika 2 i nadaje to samo co TV Republika? 

 

NTL Radomsko po starcie MUX-L3  emitował w analogu na 9 kanale i cyfrowo na 36 kanale z tym samym logo dwie wersje swojego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki organ bada następczo czy emitowane programy są zgodne z wydaną koncesją? Ambitne plany z konkursów KRRiT, następnie wpisanie do koncesji poszczególnych stacji: http://www.archiwum.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,2124,krrit-rozstrzygnela-postepowanie-na-mux-8.html:

- Nowa TV - program o charakterze uniwersalnym, w którym co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6.00-23.00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe - same powtórki Polsatu,

- Zoom TV - program o charakterze uniwersalnym, prezentującego aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającego audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych - kanał nie emituje żadnego z takich programów, tym bardziej w kontekście edukacji obywatelskiej w zakresie wyborów samorządowych,

- Metro - program o charakterze uniwersalnym, promującego aktywny rozwój człowieka, zawierającego audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującego aktywność fizyczną oraz zawierającego m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych - czy stacja emituje tego typu programy? Ja się nie doszukać nie mogę ani jednego,

- WP - program o charakterze uniwersalnym, poświęconego rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego, emitującego audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów, interaktywnego i przyjaznego dla odbiorców - jakie programy w tym obszarze kanał emituje? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującego aktywność fizyczną są obecne w Telewizji Metro w formie transmisji sportowych. Co do Zoom TV to treści wpisane w koncesji były obecne do momentu pozbycia się przez PIKE swoich udziałów w stacji. 

Jeżeli zaś chodzi o Nową TV to z tej stacji coś by było ale tylko gdyby KRRiT miała przysłowiowe jaja blokując transfer stacji z ZPRu do Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 09:05, Mariusz Wójcicki napisał(a):

To była inna sytuacja, kanały należały do dwóch różnych nadawców. Czy możliwa jest Republika 1 z koncesją sat kabel i Republika 2 z koncesją naziemną i identyczną ramówką? Nie.

Patrząc na to kto obecnie zarządza KRRiT myślę że dla dobra partii ta instytucja mogłaby przymknąć oko na takie rozwiązanie o którym pan wspomina lub podobne do Wydarzeń 24 tyle że z nazwą TVR. 

Swoją drogą ciekawe czy jakiś inny nieobecny w telewizji nadawca się zgłosi. Taki TVS w sumie patrząc na nowy projekt MWE mogłoby zaryzykować i stworzyć dajmy na to TVS Szlagier (lub tak jak dawniej Fresh TV) z muzyką szlagierową. 

Ciekawym ruchem byłoby też drugie podejście Red Carpet Media Group do RCTV gdyż gdyby do koncesji i ramówki wpisali tyle programów autorskich co dawniej to może przecisnęliby się do MUX8. 

3 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Tyle że KRRiT nie ma uprawnień do ingerowania w swobodę działalności gospodarczej. Jeśli podmiot A chce sprzedać udziały podmiotowi B, to nie ma podstaw aby to blokować.

W zasadzie to taka podstawa jest a mianowicie monopolizm nadawcy w telewizji naziemnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze fantazje o tym MUX 8 to jakiś kosmos, garstka widzów to ogląda, kanały które tam teraz są mają z tego praktycznie tylko koszty. 

Wczoraj na przykład Telewizja WP miała 25 tys AMR z czego jedynie 4 tys z muxa. To jakiś żart jest. Podkreślam, nikt rozsądnie myślący o swoim biznesie nie ładuje się dziś do MUX 8 :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość. Polsat chce wystartować w konkursie dotyczącym MUX-8.

 

Cytat

Telewizja Polsat może wziąć udział w konkursie dotyczącym wolnych miejsc w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. - Czas na odpowiedź jest do połowy maja. Analizujemy ten temat i w połowie maja złożymy oficjalne odpowiedzi, ale też poinformujemy Państwa, jeśli coś zgłosimy – stwierdził pytany przez Wirtualnemedia.pl Piotr Żak, prezes stacji. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że i tak chętnych praktycznie nie ma, to niech już będzie ten Polsat, byleby miejsca nie stały puste :)

 

Przeczytałem artykuł na WM i muszę przyznać autor artykułu nieźle poszedł z fantazjami ;)

Cytat

Wśród ubiegających się o miejsce w MUX-8 mogą znaleźć się byli dziennikarze TVP z Michałem Adamczykiem i Samuelem Pereirą na czele. Portal Gazeta.pl informował, że trwają rozmowy z portugalskim funduszem Alpac Capital (właścicielem Euronews) w sprawie inwestycji w nową telewizję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że skoro nie ma chętnych nadawców na Muxu 8 to niech to już będzie Polsat tylko ja mam nadzieję że Polsat wystartuje z kanałem filmowym Polsat Film 2 który na Polsat Box jest kanałem widmo i że w ramówce nowego  kanału filmowego będą starsze tytuły z początków istnienia głównego Polsatu z lat 1992-2000? a także jakieś nowe filmy by też się przydały na kanale filmowym Polsatu ewentualnie chciałbym by Polsat dał 2 kanał sportowy na naziemną ale to chyba raczej będzie nie możliwe byle by nie wpadli na głupi pomysł z tworzenia kanału za paradokumentami bo tych jest w naziemnej przesyt tak jak i kabaretów.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Powiem wam że i tak chętnych praktycznie nie ma, to niech już będzie ten Polsat, byleby miejsca nie stały puste :)

 

Przeczytałem artykuł na WM i muszę przyznać autor artykułu nieźle poszedł z fantazjami ;)

Jeżeli TV Republika i ten nowy projekt Adamczyka i Pereiry trafią na MUX8 to Polsat nie ma już właściwie czego szukać w konkursie na tym multipleksie.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 09:34, Poland napisał(a):

Patrząc na to kto obecnie zarządza KRRiT myślę że dla dobra partii

W 1.konkursie NTC w Polsce to właśnie ten organ blokował wejście TVTrwam do eteru.

Wtedy sprawa rozeszła się o interpretację czy fundacja może być gwarantem wieloletniego finansowania projektu.  Dworak i Luft żądali papierów, które fundacji trudno było przedstawić.

Po protestach i bez żadnych dodatkowych dokumentów koncesja została przyznana. Papiery niby niedobre ale co tam.

Wtedy, kilkanaście lat temu to bulwersowało. A dziś z perspektywy czasu? Ktoś się zastanawiał na tamtą żenadą KRRiT.

Trwam daje radę, dostała przedłużenie i OK.

A pozostali zwycięzcy z tamtego konkursu.  Może sięgniecie do netu i poczytacie o ich marnych losach.

A przecież ówczesna KRRIT widziała ich przewagi nad niechcianym Trwam.

 

Edytowane przez Kirk
Możesz dyskutować bez wycieczek osobistych? Hamuj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 08:37, dvbtowiec napisał(a):

TV Republika nie może startować w konkursie bo nie jest nowym kanałem. Skoro jasno deklarują że chodzi o ten kanał a nie nowy, to znaczy że cały ten konkurs to jedno wielkie nieporozumienie.

Chyba tym razem może startować bo w ogłoszeniu KRRiT nie widzę oczekiwania że to ma być nowy kanał: https://monitorpolski.gov.pl/MP/2024/257/M2024000025701.pdf

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...