Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś, na ile jest/była  "planowana" żywotność Muxu 8. 🤔
Bo tak coś kojarzę z wpisów forumowiczów, to chyba do 2030 r.
Może się mylę.. 
Z kolei nowy kanał podpisał z Emitelem umowę na 10 lat.
Czyli wnioskując, Mux 8 nigdy się nie skończy..? 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to fenomen, to jedyny nadawca który wymiszał przyznanie koncesji protestami, a wiele podmiotów i kanałów w tamtym okresie nie otrzymywało koncesji, bo od tego są właśnie konkursy. 

 

Co do samego MUX8 pozostały już właśnie tylko miejsca w paśmie VHF. To dużo gorsza opcja dla nadawcy, bo nie wszyscy odbierają MUX8, nie mają do tego dostosowanych anten. 

Poza tym nie ma żadnych gwarancji że wierni wyznawcy określonego przekazu będą wiecznie wierni, a z nadania nie można zrezygnować wcześniej jak po 10 latach. 

Start w MUX8 to bardzo ryzykowany krok, kosztowny i bez gwarancji zwrotu. Zwłaszcza kiedy skończyła się kroplówka z naszych podatków. 

Kanał informacyjny jest sam w sobie drogi w utrzymaniu. 

Nie wiem jakie są pensje w Republice i czy płacone regularnie, bo były co do tego informacje że jest z tym problem, ale w Trwam nie ma także "gwiazdek". Tam sporo osób to praktykanci ze szkoły medialnej redemptorysty, zapewne z niewielkimi pensjami, no i jednak nie jest to kanał informacyjny, a więc także pod tym wzgl. tańszy w utrzymaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ruszył konkurs na Mux-8.

https://monitorpolski.gov.pl/MP/rok/2024/pozycja/257

Treść ogłoszenia jest identyczna jak wcześniej, więc niewiadomo czego tak długo z tym zwlekano.

Oznaczałoby to że wg poprzedniej interpretacji koncesje przewidziano dla nowych kanałów a wie taka tv Republika nie może startować 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Nie żebym wolał Republikę, ale po co kolejne dwa całkiem nowe kanały? W tym roku dostaliśmy już Pogodę 24 i Kabaret TV. Czekamy na Szlagier TV i TVC Super jako kanały płatne. Jak CTV9 zmieni nazwę na Vidoc TV też pewnie poleci w kablówki i satelity. Nie za dużo na jeden (2024) rok? A mamy dopiero kwiecień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokazuje jaką ten konkurs i ten poprzedni jest fikcją jeśli chodzi o założenia. Organ sam przyznaje koncesje kanałom rzekomo nowym, potem zmieniają się nazwy zanim kanał wystartuje i już stary kanał jest na MUX. 

Przy takich założeniach żaden już nadający kanał nie powinien otrzymać koncesji.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rotalplus napisał(a):

Oznaczałoby to że wg poprzedniej interpretacji koncesje przewidziano dla nowych kanałów a wie taka tv Republika nie może startować 

Czytam właśnie to ogłoszenie w Monitorze Polskim i artykule na WM i jakoś nie widzę, żeby miały to być całkiem nowe kanały. Poza tym WM napisał parę zdań o TV Republika i wPolsce.pl.

Cytat

Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie MUX-8 programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, tj. w którym nie mniej niż 70 % czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6.00–23.00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu. Liczba przewidzianych w ogłoszeniu koncesji do udzielenia wynosi: 2. Programy będą rozpowszechniane codziennie przez 24 godziny na dobę i oznaczane nazwą określoną w koncesji.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek2lp2 czyli uważasz, że Republika ma szansę zaistnieć na naziemnej tv, ale nawet, jeśli mieli by wprowadzić filmy fabularne i dokumenty to jakiego rodzaju filmy miałby emitować Republika? Pewnie w Republice byłby filmy tak samo niskich lotów jak na Antena HD. Ja sobie pomyślałem czy ATM Rozrywka mogłaby powrócić w nowej odsłonie i wystartować na Muxu 8. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michu_97 napisał(a):

Czytam właśnie to ogłoszenie w Monitorze Polskim i artykule na WM i jakoś nie widzę, żeby miały to być całkiem nowe kanały. Poza tym WM napisał parę zdań o TV Republika i wPolsce.pl.

 

Mowa jest o udzielenie koncesji a nie jej rozszerzeniu. Taka też była treść poprzednich ogłoszeń konkursowych w których odrzucono zgłoszenia kanałów pod marką Red Carpet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek79 w takim razie jak myślisz kto może wystartować w konkursie i np jakie są Twoje oczekiwana względem tego jakiego kanału brakuje na naziemnej tv, pewne nasze oczekiwania spełnia CTV9 bo np są bardzo fajne filmy z lat 60, 70 i 80 tych bo wczoraj na nowym kanale oglądałem "Konie Valdeza" i super film i muzyka do tego filmu extra. ? Ja mam oczekiwanie, że brakuje w naziemnej tv kanału gamingowego dla fanów gier na komputer i konsole co do kanałów muzycznych to brakuje mi takiego kanału muzycznego w naziemnej podobnego do Stars Tv lub Music Box Polska ale nie wiem czy np Stars Tv lub Music Box Polska będą chcieli wystartować w konkursie na nadawanie naziemne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek79 w takim razie jak myślisz kto może wystartować w konkursie i np jakie są Twoje oczekiwana względem tego jakiego kanału brakuje na naziemnej tv, pewne nasze oczekiwania spełnia CTV9 bo np są bardzo fajne filmy z lat 60, 70 i 80 tych bo wczoraj na nowym kanale oglądałem "Konie Valdeza" i super film i muzyka do tego filmu extra. ? Ja mam oczekiwanie, że brakuje w naziemnej tv kanału gamingowego dla fanów gier na komputer i konsole co do kanałów muzycznych to brakuje mi takiego kanału muzycznego w naziemnej podobnego do Stars Tv lub Music Box Polska ale nie wiem czy np Stars Tv lub Music Box Polska będą chcieli wystartować w konkursie na nadawanie naziemne.?
Stars nie wystartuje naziemnie bo niewiele mu to da a koszty ogromne. Tylko duże komercje typu Polsat TVN stać na kanał w MUX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomeQ38 napisał(a):

Marek79 w takim razie jak myślisz kto może wystartować w konkursie i np jakie są Twoje oczekiwana względem tego jakiego kanału brakuje na naziemnej tv, pewne nasze oczekiwania spełnia CTV9 bo np są bardzo fajne filmy z lat 60, 70 i 80 tych bo wczoraj na nowym kanale oglądałem "Konie Valdeza" i super film i muzyka do tego filmu extra. ? Ja mam oczekiwanie, że brakuje w naziemnej tv kanału gamingowego dla fanów gier na komputer i konsole co do kanałów muzycznych to brakuje mi takiego kanału muzycznego w naziemnej podobnego do Stars Tv lub Music Box Polska ale nie wiem czy np Stars Tv lub Music Box Polska będą chcieli wystartować w konkursie na nadawanie naziemne.?

Music Box Polska nigdy nie wystartuje w konkursach na wolne sloty w MUX-ach ogólnopolskich w Polsce. Powód jest taki że nie chce restrykcyjnej koncesji polskiej KRRiTV. Obecnie nadają na koncesji holenderskiej zgodnie z prawem UE o telewizji transgranicznej co musi uznawać polska KRRiTV. Prawo holenderskie jest najbardziej liberalnym prawem w Europie a po nim czeskie czy niemiecki. :-) Stąd nadawcy komercyjni płatnych kanałów i nie tylko bo też kanałów FTA bardzo licznie zabiegają o koncesje w takich krajach jak: Holandia i Czechy i także czasami w Niemczech. :-)

Założenia nowego konkursu na 2 wolne sloty w MUX8 tak samo bezsensu jak poprzednie. Powinno być rozszerzenie koncesji aktualnej kablowej lub satelitarnej o nadawanie naziemne w MUX-ie NTC a nie nowe kanały. Znowu będzie fiasko i tyle w temacie. Ta KRRiTV jest moim zdaniem do całkowitego rozwiązania ale wiadomo póki jest jeszcze Prezydent RP aktualny na razie do połowy przyszłego roku pozostanie. Dopiero nowy Prezydent RP z Sejmem i Senatem jak nie przyjmą sprawozdania KRRiTV za poprzedni roku mogą ją rozwiązać i wybrać jej członków ponowie.

Edytowane przez pablo21
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszanie konkursu na nowy kanał jest tak bardzo absurdalne, że nawet ręce nie mają gdzie opadać. Gdyby chodziło o rozszerzenie koncesji to nawet STARS, kanał ze zbudowaną już dystrybucją kablowo satelitarną może miałby jakieś szanse. Po prostu działasz, robisz swoje, dochodzą dodatkowe koszty ale podstawa funkcjonowania jest i działa. Ale nowy kanał? Budowanie dystrybucji od zera to są lata ciężkiej pracy, lata do sensownego poziomu. No więc znowu będzie szał ofert a zaraz po starcie zmiana nazwy i "integracja" z pierwowzorem :) Nie, nikt rozsądnie myślący o swoim biznesie nie wbija na takich zasadach na MUX-8 :)

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku zajęło KRRiT skopiowanie ogłoszenia z poprzedniego konkursu na ten sam "nowy" konkurs... Bez żadnej refleksji, bezmyślnie mimo że postępowania zakończyły się brakiem chętnych. To już nie tylko ręce opadają... Tu już wszystko opada🤪

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomeQ38 napisał(a):

Marek79 w takim razie jak myślisz kto może wystartować w konkursie i np jakie są Twoje oczekiwana względem tego jakiego kanału brakuje na naziemnej tv, pewne nasze oczekiwania spełnia CTV9 bo np są bardzo fajne filmy z lat 60, 70 i 80 tych bo wczoraj na nowym kanale oglądałem "Konie Valdeza" i super film i muzyka do tego filmu extra. ? Ja mam oczekiwanie, że brakuje w naziemnej tv kanału gamingowego dla fanów gier na komputer i konsole co do kanałów muzycznych to brakuje mi takiego kanału muzycznego w naziemnej podobnego do Stars Tv lub Music Box Polska ale nie wiem czy np Stars Tv lub Music Box Polska będą chcieli wystartować w konkursie na nadawanie naziemne.?

Na gry to już jestem za stary a muzyka mnie nie interesuje.

Powinien być jakiś kanał z Telenowelami dla kobiet a dla mężczyzn  coś podobnego do włoskiego kanału Top Crime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...