Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Emil33To jest jakaś nowość? Cały czas "wałkujecie" to samo.

@Wiktorctwoje przypuszczenia to za mało żeby dokonać właściwego wyboru. Czym ma się różnić inwestycja w moduł dla cameleona od wymiany na moduł ECP poza tym że w pierwszym przypadku stracisz pieniądze?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj się w pełni zgadzam z @tail#. Ktoś, kto obecnie nie korzysta z karty cameleon w tunerze z E2 nie ma właściwie żadnych benefitów z jej posiadania. CAM z ECP jest zdecydowanie tańszą i bardziej przyszłościową opcją, a fakt, iż ktoś nie posiada sprzętu zgodnego z ECP niczego nie zmienia bo na cameleonie i tak nie włączy Canal+4K, na którym to ECP ma być docelowo stosowane.

Operator dąży do wymiany kart na nowsze i w końcu kiedyś ten proces zakończy, a tym samym wydatki na sprzęt wyłącznie dla karty cameleon okażą się kosztem, a nie inwestycją. Ale każdy ma prawo swoje pieniądze wydawać według własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 19:39, lukx95 napisał:

@Dj.Graal Przedzwoń najlepiej do salonu w Twojej okolicy, by nie chodzić na darmo i poproś niech pracownik salonu wejdzie na Twoje konto i sprawdzi, czy może Ci wymienić tą gołą kartę Cameleon na moduł CAM CI+ ECP z nową kartą w ramach Multiroomu z dawnej Cyfry+. Jeśli pracownik powie, że się nie da, to poproś, aby skontaktował się w tej sprawie ze swoją specjalną infolinią wsparcia salonów CANAL+. Powinno to pomóc, bo wtedy jak pracownik nie wie, to zostanie doinformowany o tej możliwości. Link do mapki salonów CANAL+: https://pl.canalplus.com/mapa-salonow

Daj znać co się dowiedziałeś.:)

Wielkie dzięki,udało się karta cameleon wymieniona na moduł CAM Cl+ ECP Canal + włożona w tv pracuje z drugim CAM Cl+ECP C+ dzięki czemu mogę 2 kanały oglądać nagrywac jednocześnie. Z tego co zauważyłem na moim terenie u partnerów Canal wymiany tego rodzaju są niemożliwe w ocenie pracownika,a w Centrach Canal + po zdecydowanym postawieniu sprawy i sprawdzeniu z niedowierzaniem pracownika udaje się tego dokonać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dj.Graal To super cieszę się, że się udało.:) Pracownik salonu dzwonił na swoją infolinie wsparcia, czy po prostu na Twoją prośbę sprawdził w systemie na Twojej umowie jakie są możliwości na wydanie sprzętu i zobaczył, że jednak da się wydać moduł CAM CI+ ECP? Do modułu CAM dostałeś już nową w ciemnych barwach kartę dekodującą Crocodile z logo CANAL+, czy jeszcze szarą kartę Cayman z logo nc+?:)

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukx95 napisał:

@Dj.Graal To super cieszę się, że się udało.:) Pracownik salonu dzwonił na swoją infolinie wsparcia, czy po prostu na Twoją prośbę sprawdził w systemie na Twojej umowie jakie są możliwości na wydanie sprzętu i zobaczył, że jednak da się wydać moduł CAM CI+ ECP? Do modułu CAM dostałeś już nową w ciemnych barwach kartę dekodującą Crocodile z logo CANAL+, czy jeszcze szarą kartę Cayman z logo nc+?:)

Zacytowałem Ciebie,że proszę sprawdzić w systemie na mojej umowie,jeśli nie widzi Pan takiej możliwości  i nie ma Pan wiedzy jak to zrobić proszę zadzwonić na wewnętrzną infolinie wsparcia Canal+w celu doinformowania o takiej możliwości. Skłamałem,że  w Krakowie chcą mi wymienić, ale w Świętokrzyskim miałbym bliżej. Pan poinformował mnie ,że jest nawet przedstawiciel Canal+ na mazowieckie u niego skonsultował to z nim kazał przyjechać. W mazowieckim Pani wzbogacona moja wiedzą przekazaną jej chciała to zrobić, ale nie wiedziała czy się tak da musiała sprawdzić w systemie czy to puści bo nigdy tego nie robiła.Karta z Caymanem.Jeszcze raz dzięki 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam multiroom ze starej Cyfry+ za 0 zł. Do tego 2 karty cameleon i jeden moduł CI (ze starej Cyfry+).

Jeśli dobrze zrozumiałem to tego jednego cameleona mogę wymienić na nowy moduł CAM CI+ECP i sparowaną z nim kartę ale nie ma pewności czy zadziała ten zestaw w każdym tv. Dlatego chcę sobie zostawić drugiego cameleona ze starym modułem CI.

Da się utrzymać cenę 0 zł za multiroom?

Taką wymianę robić teraz czy lepiej przy aneksowaniu umowy?

A może jakiś inny pomysł na wymianę cameleona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prahs Tak możesz wymienić przy Multiroomie z dawnej Cyfry+ tą jedną gołą kartę Cameleon na moduł CAM CI+ ECP z nową kartą dekodującą. Będziesz miał wtedy moduł CAM CI+ z dawnej Cyfry+ z kartą Cameleon i do starego Multiroomu nowy moduł CAM CI+ ECP z nową kartą Cayman lub Crocodile. Takiej wymiany możesz dokonać teraz lub po przedłużeniu umowy. Moduł CAM CI+ ECP powinien być wydany bezpłatnie, ale potem przy przedłużeniu umowy może się zdarzyć, że będą chcieć naliczać Ci cennikową opłatę 10 zł/m za nowy moduł. Jeśli chodzi o działanie nowego modułu CAM CI+ ECP, to działa on w sprzęcie z tunerem satelitarnym i gniazdem na moduły CAM CI+ dla treści SD i HD lub dla pełnego dostępu do treści 4K z gniazdem CAM CI+ ECP, czyli CI+ z wsparciem zabezpieczenia ECP dla treści Ultra HD.

Edytowane przez lukx95
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 18:50, lukx95 napisał:

@meckbar Nie ma z tym żadnych problemów systemowych i jeśli jest goła karta Cameleon bez sprzętu, to pracownik w salonie może bez problemu wydać moduł CAM CI+ ECP z wymianą karty na nową. Problem może wystąpić jedynie jak pracownik salonu jest niedoinformowany o tej możliwości.

camela wymienili na cam+ecp z caymanem ale Pace z camelem już nie bo do końca umowy mniej niż 6 mcy ?

czyli mam cam+ecp z caymanem i dalej pace z camelem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, G2000 napisał:

Jeśli obsługuje Cameleona to zaraz ceny skoczą o 50 zł.

A co ma dać ta sensacja czyli obsługa cameleona w tym module w porównaniu z zestawem cayman z modułem? Jak chcesz coś zyskać na camelonie to tylko coś daje  uruchomienie tej karty w czytniku na własnym sprzęcie. Karta cameleon w jakimkolwiek module operatora tak naprawdę nie daje nic dodatkowo w porównaniu z zestawem cayman i moduł.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym modułem panowie siejecie trochę ferment-otóż mam 2 te moduły, swój kupiony latem minionego roku z pakietem prepaid i od C+ po wymianie sprzętu. Ten drugi jeszcze w minionym roku się z aktualizował do najnowszego firmware z listopada 2020, a ten prywatny jedzie na starym sofcie z początku 2020 roku. Po prostu nie pobiera firmware, mimo tego że standardowo ustawiona automatyczna aktualizacja. Być może że nowe wprowadzone do sprzedaży mają już wgrany najnowszy soft z 11/2020? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...