Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 minuty temu, PawelTSW napisał:

To kogo to w końcu wina? ?

 

Jednego i drugiego.
Nagrywanie działało przed aktualizacją CAMa --> wina platormy.

Nagrywanie działa po aktualizacji na innych urządzeniach --> wina producenta urządzenia.

Będą pokazywać się nawzajem palcem i tyle.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS 32PFS5823 dalej nie nagrywa z modułu CAM+ECP Canal+ 

Philips dział pomocy obiecał dzisiaj dać odpowiedź do końca dnia , znają problem - czyli raczej nie spodziewam się niczego pozytywnego 
 
już jest odpowiedź ,
Przepraszamy, ta opcja nie będzie dostępna. Ale informacja została przekazana specjalistom, więc mam nadzieję, że zostanie uwzględniona w przyszłości.
?

Jak ja o tym pisałem w sprawie tv Sony to mi niektórzy pisali żem głupi że im wierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PC+ chciało zablokować nagrywanie to pewnie na żadnym TV nie dało by się nagrywać.

Na tym etapie trudno stwierdzić gdzie jest wina, ale patrząc na skalę problemu (niewielka ilość modeli), to pewnie nikomu nie będzie chciało się temu przyjrzeć dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv LG włożony moduł CAM CI+ ECP z nowej umowy aktywacja trwa kilka minut i działają wszystkie kanały z oferty. 

Po około 2 godzinach zgasły wszystkie kanały, działają tylko FTA.

Aktualizacja modułu i ponownie prawidłowy odbiór kanałów z oferty.

Nagrywanie  działa prawidłowo jedynie nie sprawdzone jak sobie radzi z ECP przez brak opcji C+ w pakiecie.  Model Tv to LG z 2018 roku.

Zaskoczeniem było że zgasły wszystkie kanały do czasu aktualizacji modułu, chociaż było o tym wspominane żeby brak aktualizacji może tak skutkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelTSW napisał:

Ale dalej nie wiesz czy to wina modułu czy softu w tv, który może nie działać  najnowszym modułem. 

 

 

TV Sony z softem A - moduł NC+ CI+ ECP z softem X - nagrywanie działa.

TV Sony z softem A - moduł NC+ CI+ ECP z softem Z po aktualizacji - nagrywanie nie działa.

 

Więc kto co zepsuł ?? - Trochę logicznego myślenia się kłania.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 23:07, escapers napisał:

Pewnie tak z habilitacją u Ciebie... jak i z gramatyką... i pewnie też z technologią... więc nie ma co się dziwić, że masz problem z rozróżnieniem HD a UHD.... 

I skąd my to znamy? Rację ma ten, który głośniej krzyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelTSW napisał:

możliwe że sony po aktualizacji się modułu, czegoś w nim nie obsługuje 

To po co w ogóle potrzebny jest standard CI+ skoro standard nie jest zgodny ze standardem? 

 

Cytat z instrukcji modułu CI+ ECP:

5. Specyfikacja techniczna Modułu CAM CI+ ECP

Oprogramowanie Modułu CAM CI+ ECP jest w pełni zgodne z CI+

 

Nie ma słowa o możliwości blokowania nagrywania, choć standard CI+ na to opcjonalnie pozwala. Być może coś spaprali w firmware chcąc zablokować karty cameleon (taki niepożądany skutek uboczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tweed77 napisał:

TV Sony z softem A - moduł NC+ CI+ ECP z softem X - nagrywanie działa.

TV Sony z softem A - moduł NC+ CI+ ECP z softem Z po aktualizacji - nagrywanie nie działa.

 

Więc kto co zepsuł ?? - Trochę logicznego myślenia się kłania.

 

moduł NC+ CI+ ECP z softem Z po aktualizacji - nagrywanie dziala na 5 roznych tv, takze nowszych sony, ale i na panasie, na samsungu. dziala tak samo jak dzialalo przed aktualizacja, nic sie nie zmienilo.

wiec kto nie umie robic softu do tv? dajesz myslicielu, czekamy! jak to szlo? troche logicznego myslenia sie klania :) sony zawalilo software do tv, pewnie nie obsluguje czegos CZYLI NIEZGODNY Z CI+, proste jak budowa cepa, tyle myslenia wystafcza. madry czlowiek dawno by zlozyl reklamacje w sony, ze niezgydny ze specyfikacja ci+, ale gdy kogos sony urobilo jak dziecko w pieluszce... :)

 

meckbar

a czemu zakladasz ze modul, jeli nagrywanie na module dziala z roznymi tv? to w tv nie mogli zrobic buga? na razie to jasne jak slonce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina może być po obu stronach. Nie tylko sony ma problemy z nagrywaniem. Zarówno firmware modułu jak i tunera badź telewizora muszą się ze sobą dogadywać.

Mnie problem nagrwania osobiście (przynajmniej obecnie) nie dotyczy. Zarówno mój TV jak i tuner czynią swoją powinność, ale rozumiem irytację tych, którzy są pozostawieni z problemem sami sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...