Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Od wczoraj pojawiły się problemy z modułem na wszystkich kanałach. 
Problem objawia się chwilowym zacięciem obrazu, piskiem potem baner informacyjny o braku dostępu do modułu przez telewizor. 
Objawy te występują w bardzo nie regularnych odstępach czasu. 

Restarty modulu i TV nie pomagają. 
TV Philips 49PUS7503/12

Czy u kogoś występuje podobny problem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TV  58PUS9005/12 tez żadnych problemów  z C+. 

 

Pasuje po prostu przeprowadzić reset, może dostałeś jakieś aktualizacje albo nie  robiłeś resetu TV od dawna.

Sam zwykle robię przynajmniej raz w roku na Philipsie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Czy mógłby ktoś pomóc w uruchomieniu: Telewizja na kartę NC+ Usługa TNK Start+ (1 m-c na start z Canal +) z modułem cam CI+ ECP na odbiorniku Ab Pulse 4k Twin oprogramowanie openpli 8,3 . Czy w ogóle to zadziała . może na innym oprogramowaniu. Moduł polsatu działa poprawnie. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kudlaty75 napisał(a):

Witam Wszystkich. Czy mógłby ktoś pomóc w uruchomieniu: Telewizja na kartę NC+ Usługa TNK Start+ (1 m-c na start z Canal +) z modułem cam CI+ ECP na odbiorniku Ab Pulse 4k Twin oprogramowanie openpli 8,3 . Czy w ogóle to zadziała . może na innym oprogramowaniu. Moduł polsatu działa poprawnie. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Jaki masz komunikat jak wkładasz moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kudlaty75

Moduł Polsatu działa poprawnie, ponieważ umożliwia pracę zarówno w trybie CI (tzw. Legacy) jak i CI+. Oprogramowania OpenPLI jak i OpenATV obsługują moduły standardowo w trybie CI bez doinstalowywania czegokolwiek. Moduł Canal+ działa wyłącznie w trybie CI+ i dlatego wymaga doinstalowania plugin-u o nazwie ciplushelper. Dla OpenPLI jest to trochę skomplikowana procedura, dlatego polecam OpenATV. Tam wystarczy nagrać w/w plugin na pendrive USB i włożyć do odbiornika, który sam go wykryje i zapyta czy zainstalować. Dalej wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie i moduł na pewno zadziała. Mam taki sam odbiornik. Wg mojej wiedzy aktualna wersja plugin-u to 5.8-r2 dla wersji OpenATV od 7.1 w górę, niższe wersje Open ATV wymagają plugin-u w wersji 5.2. Plugin jest ogólnie dostępny w interniecie bez konieczności zapisywania się do jakichkolwiek forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładniej to chodzi o zadania modułu. 

 

Przy dwóch modułach należy dodać odpowiednio programy do zadań modułu (  czasami po CAID  dla operator nie będzie działać  ) by się nie dublowały identyczne i były obsługiwane przez odpowiedni moduł. 

Najprościej to wstawić tylko  jeden moduł i po kolei dodać programy jakie potrzeba, po dodaniu włożyć drugi i dodać programy z jego oferty które ma dekodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam tuner Pulse 4k.Mam taki problem,jak włożę moduł Polsatu i cyfry to część kanałów jest ,a część niema.CI helper wgrany.Może ktoś mi podpowie w czym problem.

Dzięki za pomoc.Moduł Polsatu ma zadane tylko trzy programy Polsat Sport.Reszta idzie przez moduł Cyfry i tu tkwi cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze  nie zauważyłeś w czym jest problem ??  

 

Sam sobie wytłumaczyłeś że nie dekoduje programów z modułu POLSAT programów POLSATU  bo ich nie raczyłeś dodać do zadań modułu. 

Jeśli choć jeden program jest dodany do zadań modułu  moduł praktycznie wykonuje tylko te zadania które tam są  czyli obsługę programów które ma na swojej liście. 

 

 

Poczytaj : https://satkurier.pl/news/184260/zadania-modulu-ci-w-odbiornikach-linux.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ktosiu.Moduły dekodują .Wylączylem CAID w jednym i drugim,bo jak są ustawione to są tylko programy cyfry.Ale jest taki problem, że po ok.pięciu minutach moduł Polsatu zawiesza się i jest czarny ekran.Jak włączyłem CAID Polsatu to nie ma programów cyfry.Może masz jakiś pomysł jak to rozwiązać.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roberto26 jak rozumiem masz AB Pulse 4K z dwoma wejściami na moduły.

 

Przypisz do poszczególnych modułów poszczególne kanały z których mają być dekodowane. Nie przypisuj po CAID.

 

Czyli przypisz dla przykładu:

 

C+ 4K do modułu C+

TVP 1 HD dla modułu C+

 

Polsat Sport HD do modułu Polsatu.

TVP 2 HD dla modułu Polsatu.

 

Ponadto w module Polsatu wyłącz blokadę rodzicielską oraz ustaw na tak dekodowanie wysokiej częstotliwości przepływu - opcja dostępna w ustawieniach modułu.

 

e9730adf3251fb61.jpg

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...