Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Stiwi napisał:

Cześć,

Jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć od C+ moduł CAM z ECP zamiast Wifiboxa i innych dekoderów? Kończy mi się umowa, wypowiedzenie złożone, konsultanci twierdzą, że moduły tylko dla nowych abonentów... Już nie mam siły z nimi walczyć.
 

Trzeba próbować  reklamacyjnie.Dobrze uzasadnić i może się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stiwi napisał:
Cześć,
Jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć od C+ moduł CAM z ECP zamiast Wifiboxa i innych dekoderów? Kończy mi się umowa, wypowiedzenie złożone, konsultanci twierdzą, że moduły tylko dla nowych abonentów... Już nie mam siły z nimi walczyć.
 


Bierz nową umowę, a starą zakończ. Przenieś potem cały pakiet ze starej umowy na moduł. Ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore. Ktoś chce zrezygnować z pseudo dekodera na rzecz modułu to nie może. Jest taki zapis gdzieś w regulaminie, że abonent musi tylko i wyłącznie z dekodera korzystać i nie może zmienić na moduł? Nie ma. To tylko wymysł operatora. [...]

Edytowane przez Barti
Nie obrażamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 20:22, Barti napisał:

Musiałbym sprawdzić, jak sytuacja będzie wyglądała, gdy skopiuję nagranie po wypięciu z tunera modułu CAM wraz z kartą, jednak dzisiaj już tego nie zrobię, gdyż nie mam aktualnie dostępu do tunera. Jak nie zapomnę to jutro wieczorkiem spróbuję to zrobić. ;) Aczkolwiek, nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie...

 

No i spróbowałem. ;)

Skopiowałem ponownie z dysku mojego tunera na dysk komputera nagranie koncertu Coldplay z kanału HBO 3, tym razem przy ponownie wypiętym module CAM CI+ z tunera.

Po skopiowaniu się ww. nagrania na komputer, na tym ostatnim nagranie to również daje się normalnie, bez żadnych problemów odtwarzać. Nic nie jest blokowane, ani szyfrowane.

 

Modul-CAM-05.png

 

Tak więc, ewidentnie widać i myślę, że w tym przypadku nie ma nawet o czym dyskutować, że moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, który aktualnie posiadam, w tym również znajdująca się w nim karta tej platformy, nie bierze absolutnie żadnego udziału podczas odtwarzania z dysku tunera "linuksowego" nagrań dokonanych wcześniej na kanałach dekodowanych przez ten moduł CAM, a także podczas kopiowania tychże nagrań na dysk komputera i późniejszego oglądania ich na tymże.

Jak już wspomniałem wcześniej, nie wiadomo jednak jak wyglądałby podobny "test" do mojego powyższego, ale z użyciem modułu CAM CI+ ECP Platformy CANAL+. Podobnego sprawdzenia musiałby dokonać ktoś z tutejszych forumowiczów, kto posiada taki moduł oraz tuner oparty na systemie Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagranie na dysku zostało zapisanie jako niezaszyfrowane lub zostało rozszyfrowane w późniejszym czasie (nie wiem, czy tuner ma taka opcję) to jest to normalne, że moduł nie bierze już żadnego udziału, a z nagraniem możesz robić dokładnie wszystko.Ja tu nie widzę niczego dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dekoder ax hd51, a w nim moduł cam CI+ canal+4K z ecp (w tej chwili od miesiąca nie opłacony). w czasie promocji nagrałem kilka odcinkow serialu Imię róży, który leciał w maju br. na kanale Canal+4K UHD. Wczoraj po przeczytaniu kilku postów odnośnie tego żeby zdekodować nagrane materiały na dekoderze z enigma2 (soft openATV 6.4) trzeba mieć w slocie CI włożony moduł CAM. wyciągnąłem moduł z dekodera i bez żadnych przeszkód oglądałem nagrane odcinki serialu.Wniosek jest prosty można póki co oglądać nagrane wcześniej filmy seriale i inne programy bez włożonego modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner TECHNISTAR S3 ISIO ma, z tego co się orientuję, certyfikowane CI+ i być może to jest „problemem”. Korzystając z oryginalnego modułu CI+ niemieckiego operatora HD+ też są cyrki z nagraniami. Wystarczy przełożyć kartę do modułu uniwersalnego by móc zapomnieć o restrykcjach (karty w Nagra nie są parowane z modułem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dremboxa dm 900 który był nie używany z 3 lata. Chciałbym się dowiedzieć jaki najstabilniejszy system lub wersje sytemu by do niego pasowała i żeby czytał moduły CI+ szczególnie z Canal+ Moduł. Chcę go używać jak normalny dekoder bez żadnych wodotrysków. z góry Dziękuje za info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

chciałbym zapytać o to, jakie mogą być przyczyny że mój TV Sony 65AG9 nie współpracuje z modułem CI+ ECP (z kartą Cayman, jako multiroom). TV kupiłem 2 tygodnie temu, fabrycznie nowy, produkcja maj 2020, oprogramowanie jest aktualne.

Kontaktowałem się w tej sprawie z Sony. Powiedzieli że mam założyć zlecenie serwisowe :-)

Kontaktowałem się w tej sprawie z C+. Powiedzieli, żebym zwrócił się do producenta TV oraz że przejście na inny moduł CAM (np. na CI+, bez ECP) nie jest możliwe.

Bezpośrednio po zakupie włożyłem do TV swój stary moduł CAM Aston CI (z kartą Cameleon) i wszystko było OK.

Po wymianie dwóch kart Cameleon na Cayman i włożeniu jednej z nich do CI+ ECP (taki mi dali w punkcie obsługi C+) mój Sony nie dekoduje programów C+. Druga karta Cayman, po włożeniu do starego dekodera NC+ Pace HDS7241 działa bez problemu na innym TV (plazma Panasonic 55VT50).

Dwa razy wymieniłem kartę Cayman na nową (myśląc, że jest uszkodzona). Wymieniłem też moduł CI+ ECP na nowy (też myśląc, że jest uszkodzony). Niestety bez skutku.

Pytałem o rozwiązanie na forum hdtv.com.pl ale tam pomysły się nam już skończyły.

Proszę o pomoc i jakieś pomysły co z tym zrobić.

Pozdrawiam,

Navy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś komunikat, błąd, cokolwiek więcej napisz, niż tylko, że nie działa.

Równie dobrze mogę odpowiedzieć, że źle włożyłeś moduł i go popraw albo kartę odwrotnie lub masz problem z parowaniem/uprawnieniami. Wybieraj z możliwych przyczyn:)

 

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest sparowana z modułem, nie mam problemu z uprawnieniami, moduł i karta są włożone poprawnie, sygnał SAT jest bardzo dobry - sądziłem, że to oczywiste. Zrobiłem reset TV do ustawień fabrycznych, sprawdziłem aktualizacje oprogramowania TV (było i jest aktualne).

Po wejściu do menu modułu CAM, Sony widzi moduł (nr seryjny itp) ale nie widzi karty Cayman (w miejscach w których powinny być widoczne dane karty pokazuje "N/A").

Przy próbie dekodowanie przez moduł CAM pojawia się komunikat "weryfikacja urządzenia, proszę czekać" a znajdujący się pod spodem pasek postępu nie zmienia się, tylko pokazuje 0%. Nawet po godzinie takiej "weryfikacji" sytuacja jest bez zmian.

Edytowane przez Navy1
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Navy1 napisał:

Karta jest sparowana z modułem, nie mam problemu z uprawnieniami, moduł i karta są włożone poprawnie, sygnał SAT jest bardzo dobry - sądziłem, że to oczywiste.

Po wejściu do menu modułu CAM, Sony widzi moduł (nr seryjny itp) ale nie widzi karty Cayman (w miejscach w których powinny być widoczne dane karty pokazuje "N/A").

Przy próbie dekodowanie przez moduł CAM pojawia się komunikat "weryfikacja urządzenia, proszę czekać" a znajdujący się pod spodem pasek postępu zmienia się, tylko pokazuje 0%.

Właśnie czekam na dostawę też sony [dzisiaj]

Robiłeś autoryzacje modułu na TVP1 HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zabek1441758178 napisał:

Właśnie czekam na dostawę też sony [dzisiaj]

Robiłeś autoryzacje modułu na TVP1 HD?

Ja na starszym o rok modelu niż kolegi @Navy1 AG9, czyli na XF9005 nie mam problemu z  tym modułem. Co więcej oba TV są na liście TV zgodnych z tym modułem.

Obstawiałbym awarię gniazda CI+ w TV. To częste przy tv kupowanych świeżo po premierze jak jeszcze typowe błędy nie latają na forach.

W moim modelu np. kilka miesięcy po zakupie padł odbiornik podczerwieni do łapania sygnału pilota.

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę autoryzować modułu na TVP1 HD, bo TV nie zdekodował żadnego kanału C+.

Robiłem taką autoryzacje przez infolinię C+ ale nie mam żadnego potwierdzenia, że to poszło OK, bo nie widzę ani TVP1 HD ani żadnego innego kanału z pakietu C+.

 

Bushiken, mam nadzieję że masz rację ale trochę bym się wk..ił gdyby się okazało że we flagowym OLED Sony coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupio zapytam, czy wyszukałeś programy i ułożyłeś listę C+? Piszesz, że widzisz programu TVP 1HD, Kanał powinien być widoczny, ale zakodowany, wtedy wystarczy zostawić TV na tym programie i uprawnienia dojdą. Moduł nie ściąga listy programów, trzeba je ustawić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Navy1 napisał:

Nie mogę autoryzować modułu na TVP1 HD, bo TV nie zdekodował żadnego kanału C+.

Robiłem taką autoryzacje przez infolinię C+ ale nie mam żadnego potwierdzenia, że to poszło OK, bo nie widzę ani TVP1 HD ani żadnego innego kanału z pakietu C+.

 

Bushiken, mam nadzieję że masz rację ale trochę bym się wk..ił gdyby się okazało że we flagowym OLED Sony coś nie działa.

 To nie tak... ustaw na TVP 1 HD (nie musi byc obrazu), ustawienia modułu i pobierz autoryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inspektor: nie widzę TVP1 HD ani żadnego innego kanału z pakietu C+, bo TV nie potrafi ich odnaleźć ze względu na brak współpracy z modułem.

Na starym module Aston CI z kartą Cameleon było OK. Po wpięciu nowego modułu CI+ ECP z kartą Cayman nic nie dekoduje.

Po wpięciu starego dekodera NC+ Pace HDS7241 z kartą Caymam też jest OK, choć jakość obrazu jest taka, na jaka stać ten dekoder.

Może to głupie pytanie ale czy mam znaleźć TVP1 HD na tzw. "ogólnym satelicie" (tak to nazywa Sony) i spróbować aktywować moduł?

Na tym "ogólnym satelicie" TV znalazł około 2000 kanałów, pewnie TVP1 HD też tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...