Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tomasso napisał:

Kurczę to co może być powodem, że u mnie przestało działać po 6 latach odbioru bez problemu ? Próbowałem druga kartę Cameleon i to samo, na innym module Aston też ?

Chyba dostałeś od nich "prezent" w postaci FEDC i bez blockera nic nie zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tweed77 napisał:

Dzięki wielkie ? a to gnoje...
A nowego modułu do starej umowy na dekoder dać nie chcą. Co za głupia firma...

16 minut temu, seatibiza napisał:

Chyba dostałeś od nich "prezent" w postaci FEDC i bez blockera nic nie zobaczysz. 

na to wyglada, dzięki za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, xMaraSSx napisał:

Mam nowy moduł ECP - w punkcie C+ wymienili od ręki. Co ważne jak na razie C+4K działa na TV Philips'a z 2017r oficjalnie nie wspierającym ECP. Zobaczymy jak będzie dalej.

Miałeś na wymianę kartę Cameleon czy moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xMaraSSx napisał:

Miałem starszy moduł CI+ z kartą Cayman. Karta została ta sama, moduł wymieniony.

Jak nie masz certyfikowanego urządzenia, to nie ma się czym chwalić, bo po włączeniu ECP przez operatora będziesz miał ciemność.

 

@czerstwy chcesz wymienić? :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# tak szukam juz punktu w którym będzie najmniejsza kolejka?Tak pytam z ciekawości  bo mi wskoczyły opcje na Ultraboxa za aktywacja 99 zł i 0 zł i najem 5 zeta bez dysku i 10 zł z dyskiem.A podmiany na moduł brak a podobno tak chętnie wymieniaja Camele na ten moduł.Tylko że ja mam na umowie jeszcze wifi premiumboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, podzielę się uwagami jak nastąpiła wymiana mając w systemie 1 PACE i 2 karty Cameleon.

Poszedłem z kartą do ASP - Pan oczywiście miał nowy moduł, ale nie wiedział że można takiej wymiany dokonać, oczywiście zadzwonił do Centrali i już się do wiedział i dostałem sam moduł, stwierdził że karty mi nie może wymienić po punkt ASP nie ma możliwości świadczenia takich usług serwisowych, natomiast moduł była to zwykła wymiana serwisowa sprzętu.

Wziąłem nowy moduł ( cena 0/ co miesiąc 0) wsadziłem kartę Cameleon i zadziałała - oczywiście programów 4K nie ma, reszta działa GIT.

Poszedłem do drugiego punktu ASP tam modułów nie mieli, ale kartę mogli mi wymienić - CAMELEONA na CAYMANA - wszystko za 0 zł / miesięcznie 0 zł. GIT no to Pan  zaczął wymieniać i w systemie sparował mi z PACE - był to piątek 20.00. powiedział że nic nie może powrócić, nic nie może zrobić mam to wziąć i mogę ewentualnie przyjść z drugim CAMELEONEM (tego nie chciałem robić bo jeszcze mam szary moduł i poco mam tracić 2 CAMELEONY) i zostałem ze sparowanym CAYMANEM na PACE. Jedyne po półgodzinnej pyskówce (emocje wzięły górę) powiedziałem, że nic nie podpisuję i niech robi co chce - odpowiedz była że to SYSTEM zawinił,  zadzwonił gdzieś do swoich i łaskawie powiedzieli że 2-3 dni odkręcą sprawę, ale jest weekend i nikogo z informatyków nie ma - że to wina systemu. Po przyjeździe do domu oczywiście włożyłem moduł z kartą do TV na początku nic nie działało, więc przez strefę klienta poprosiłem Panią o zadziałanie w sprawie, na co ona powiedziała że karta nie powinna być sparowana z PACEM tylko z modułem i że ona nie widzi problemu, tylko żebym poczekał 2 godziny na pobranie uprawnień. I faktycznie w trakcie naszej rozmowy uprawnienia się chyba pobrały bo kanały zaczęły się pojawiać odkodowane - bardzo wolno to trwało (wolniej niż na szarym module).

Generalnie obecnie wszystko działa (mam 4K) moduł się wolniej przełącza (TV 55AG9 android 9) przy przełączaniu kanałów z HD na 4K twierdzi że nie mam wykupionego ale po chwili się włącza - chyba jeszcze 23 wersja oprogramowania jest zbyt niską wersją - może jeszcze poprawią.

Może kiedyś wymienię drugiego CAMELA na ten moduł i będzie normalny MR za 0 PLN bez łączenia się w sieci itd.

Wytłumaczcie jakie konsekwencje mogą być ze stosowania ECP 

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 19:51, czerstwy napisał:
A ma ktoś może w strefie abonenta możliwość podmiany na to nowe cudo?


Ja w strefie nie miałem żadnej propozycji wymiany modułu. Ale zadzwoniłem i po prostu zapytałem. Konsul do mnie ze tak jest dla mnie przygotowana oferta wymiany. Może to zrobił jednocześnie rozmawiając ze mną. Pojechałem do Punktu i moduł wymieniłem, karta szara została. Trochę się zdziwiłem ale wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czerstwy napisał:

Tak pytam z ciekawości  bo mi wskoczyły opcje na Ultraboxa za aktywacja 99 zł i 0 zł i najem 5 zeta bez dysku i 10 zł z dyskiem.A podmiany na moduł brak a podobno tak chętnie wymieniaja Camele na ten moduł.Tylko że ja mam na umowie jeszcze wifi premiumboxa.

Trochę śmieszne jest to że obecnie Ultrabox-y nie mają jeszcze certyfikatu ECP i taki Museum 4k można w 100% oglądać tylko na module niebieskim lub czarnym no i oczywiście na certyfikowanym telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że kiedy w końcu zaktualizują ultrabox-a pod ECP to mogą zacząć się bawić również na C+4k. No i w takich momentach trzeba będzie przekładać moduł z deka. do telewizora (z ecp).

Z tego co widać pewnie będą tak robić jak tivusat. Nowe kanały 4k będą udostępniane (uprawnieniami) na ultrabox-a i czarne moduły a na niebieskie już nie. A czy tak będzie ? Pożyjemy zobaczymy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mara68 napisał:

obecnie Ultrabox-y nie mają jeszcze certyfikatu ECP

 

24 minuty temu, mara68 napisał:

zaktualizują ultrabox-a pod ECP

 

Że co? ? ? ECP nie dotyczy dekoderów z wbudowanym CA, tylko modułów CAM CI+. Na Ultraboxie bez problemu Museum 4K działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie, czy można w ramach przedłużenia umowy jeden dekoder PACE wymienić na dekoder Ultrabox 4K+ (podejrzewam, że będzie obowiązkowa wymiana karty Cameleon na Cayman) oraz otrzymać w miejsce własnego dekodera moduł CAM CI+ESP (czarny) i pozostać z kartą Cameleon.

Istotne jest, aby Multiroom (stary MR) był na zasadach Cyfry+. 

 

Czy ktoś już testował taki schemat wymiany?

Edytowane przez Jacobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czerstwy napisał:

Po co ci Ultrabox 4K z kartą Cameleon?I nie rozumiem w jakim celu nowy moduł do karty Cameleon?

 

Podstawowa kwestia to zachowanie starego MR po Cyfra+, bez konieczności łączenia w sieć WiFi czy LAN

Cameleona byłoby miło zachować.

Edytowane przez Jacobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mara68 napisał:

Oczywiście że działa.... za wyjątkiem programów zabezpieczonych przez ECP...

Oczywiście, że to nie prawda. Gość ma jakiś problem, może z konfiguracją, a tyś dorobił magiczną teorię, nawet nie dopytując się szczegółów, ani nic nie weryfikując :) Cyk szklana kula i jest!

Polecam poczytać: http://www.ci-plus.com/documentation/

ECP dotyczy wyłącznie modułów i to jest tylko znacznik, który gdy CAM go widzi i jednocześnie dowie się, że host nie ma tej certyfikacji, blokuje deszyfrowanie na poziomie CAM. Dekodery z wbudowanym CA w ogóle tego nie obsługują.

 

Dekodery nie przechodzą żadnej certyfikacji ECP.

Edytowane przez catnip
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, catnip napisał:

Oczywiście, że to nie prawda. Gość ma jakiś problem, może z konfiguracją, a tyś dorobił magiczną teorię, nawet nie dopytując się szczegółów, ani nic nie weryfikując :) Cyk szklana kula i jest!

Polecam poczytać: http://www.ci-plus.com/documentation/

ECP dotyczy wyłącznie modułów i to jest tylko znacznik, który gdy CAM go widzi i jednocześnie dowie się, że host nie ma tej certyfikacji, blokuje deszyfrowanie na poziomie CAM. Dekodery z wbudowanym CA w ogóle tego nie obsługują.

 

Dekodery nie przechodzą żadnej certyfikacji ECP.

No to faktycznie trochę się zagalopowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...