Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wątpliwą przyjemność oglądać tę piękną katastrofę na żywo, gdyż aktywowałem Viaplaya, żeby móc obejrzeć grudniową galę KSW, bo niestety okazało się, że KSW nie będzie dostępne ani na Polsat Box / Polsat Box GO w ppv ale również w oficjalnym serwisie KSWTV.com, gdzie dotychczas też można było wykupić transmisję live. Teraz serwis KSW TV jest dostępny wyłącznie dla widzów za granicą. W Polsce Viaplay dostał niestety wyłączność. Też dostałem te przeprosiny na maila. Może mail poszedł do osób, które w sobotni wieczór były zalogowane i kliknęły w ten mecz? W każdym razie bardzo źle, że serwis z meczami jest dostępny wyłącznie w streamingu. Obawiam się, że podobna sytuacja może być na KSW. Z jednej strony KSW cieszy się wciąż dużą popularnością w Polsce, z drugiej strony pierwszy raz nie będzie przekazu z satelity, więc serwery mogą być przeciążone (i to przy tak małej liczbie abonentów, co by było jak by Viaplay podwoił czy potroił liczbę subskrybentów?).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jupiter napisał:

Może mail poszedł do osób, które w sobotni wieczór były zalogowane i kliknęły w ten mecz? 

To chyba właściwy trop.

Bo na innym koncie mecz nie był odtwarzany i przeprosiny nie dotarły.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bgmnt napisał:

 

@dixente Tak jak już pisałem. Chcesz dawać przykłady to się wysil, żeby miały jakiś sens.

Wiesz czemu za brak odbioru meczu Borussia-Bayern lub nawet za brak tych 30 minut,w czasie których Robert strzelił bramkę należy się rekompensata procentowo większa niż 1/1140 (miesiąc ma 720 godzin)?

Nawet viaplay tworząc swoja reklamę  użyło hasło "Przecież wiemy że i tak oglądacie Lewandowskiego".

Oni mieli awarie,może jeszcze mam się popłakać i im wpłacić pieniążki bo oni tacy biedni że na infrastrukture ich nie stać.

Albo może oddadzą  proporcjonalnie 1/1140 z tych 34zl czyli w zaokrągleniu 5 groszy tym którzy nie mieli transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _Artek_ napisał:

Też nie dostałem przeprosin ani tym bardziej zwrotu płacę co prawda "tylko"  17zł ale jednak ;D a i mecz próbowałem oglądać choć bardziej z ciekawości czy wytrzymają serwery niż z miłości do niemieckiej ekstraklasy. 

 Ja też płacę 17 zł i mi mailem przesłano przeprosiny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 7.12.2021 o 19:10, tracer10 napisał:

Jak by tak było to nie bój żaby Viaplay by o tym trąbił gdzie się da zrzucając na kogo innego.

Viaplay korzysta z chmury Amazon, więc zrzucanie winy mniejszego na większego wyglądałoby komicznie.

9 godzin temu, dixente napisał:

Oni mieli awarie,może jeszcze mam się popłakać i im wpłacić pieniążki bo oni tacy biedni że na infrastrukture ich nie stać.

Z Cloud Computingu korzystają największe marki na świecie. Dokładnie z ten samej chmury korzysta Netflix, ESPN, Siemens, Philips, Sony, Disney, Canon...itp. Ich stać na wszystko, a jednak zaufali systemowi rozproszonemu od Amazona i mają gdzieś własną infrastrukturę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu, więc jakoś nie jestem zbytnio dotknięty tymi problemami, natomiast przeczytałem ostatnie strony i jestem zdumiony postawą osób, które tłumaczą tą całą sytuację, że "awarie się zdarzają", że "nic się nie stało", że "skąd takie komentarze, skoro Bundesligi nikt nie ogląda". Powiem tak: jeśli operator pobiera opłatę za swoje usługi i decyduje się na model internetowy to powinien zrobić wszystko, żeby przygotować taką infrastrukturę, która uciągnie transmisje. Jasne, awarie się zdarzają, natomiast kiepsko wyszło, że taka rzecz wyniknęła już podczas pierwszej, bardziej popularnej transmisji. Co będzie w przypadku Premier League? Aż strach pomyśleć... 

 

To tylko pokazuje, że model satelitarny to jeszcze nie przeżytek, a gwarancja stabilności. Na krytykę zasługuje też samo ich podejście. Zamiast siedzieć cicho i chować głowę w piasek, udając przy tym, że nic się nie stało to jednak powinni od razu zareagować, przygotować komunikat, może zapewnić już ludziom, że będą jakieś rabaty. Wiadomo, co się stało to się nie odstanie, ale też ich odbiór byłby zupełnie inny. 

  • Popieram 4
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Viaplay korzysta z chmury Amazon.

Z Cloud Computingu korzystają największe marki na świecie. Dokładnie z ten samej chmury korzysta Netflix, ESPN, Siemens, Philips, Sony, Disney, Canon...itp. 😀

No dobrze panie i panowie.

Profesjonalizm na światowym poziomie (tylko finał nie zawsze idealny).

W takim razie to nie są tanie rzeczy.

Czy aby na pewno tańsze od stworzenia kanału linearnego i że im się to opłaca?

W viaplay mam do wyboru (większy niż w tv) wszystkie mecze Ligi Konferencji.

Ale czy ja faktycznie je wszystkie obejrzę?

Czy ja będę miał na tyle podzielna uwagę że ogarnę pięć meczy naraz?

To może później....no może i tak.

A tutaj haczyk bo viaplay przechowuje mecze tylko 48h

To na czym wlasciwie polega ta rewolucja streamingowa?

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgmnt napisał w usuniętej części dyskusji:

Cytat

A Polsat niby jak miał LE pokazywał wszystko? Bo jakoś nie pamiętam... Teraz też nie jest w stanie nawet kobiecej piłki ręcznej pokazać w swoim PBG, a Canal+ od 2 lat poprawnie nadawać kanałów eventowych - ostatni przykład był przy WTA bodajże.

Na ten moment moim zdaniem tylko Eurosport i chyba Viaplay potrafią pokazywać w streamingu wszystko, do czego wykupili prawa... Co do Viaplaya, opieram się na tym co piszecie bo nie mam tam subskrypcji oprócz okresu testowego 30 dni.

 

Canal+ postawił na kiepskiego konia, bo zrobili sobie 4 kanały eventowe, które de facto są kanałami linearnymi tylko że nadawanymi wyłącznie online. Jak niczego nie transmitują, to leci statyczna plansza. Bliźniaczo to przypomina Polsaty Sport Premium 3-6. Tym samym, więcej niż 4 dodatkowych transmisji nie zrobią. Co gorsza, czasami na eventowych dublują coś co było na Canal+ Premium albo Family.

A Polsatu to nie rozumiem. Niby technicznie potrafią, bo czasami są dodatkowe transmisje, ale nie ze wszystkiego. Najlepszym przykładem jest ta ręczna, gdzie nawet nie potrafią zapewnić użytkownikom PB GO dostępu do wszystkich meczów, bo nie dali PSP3-6.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michael112 napisał:

A Polsat niby jak miał LE pokazywał wszystko?

Tak, pokazywal. Juz dobre 10 lat temu w Polsat Futbol @bgmnt dla twojej wiadomosci. I niby Polsat pokazuje wszystkie mecze 1.ligi, bo ma konkurencje w postaci Viaplay? 😆 Nie ma co komentowac nawet tego...

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jack777 napisał:

Aktualnie to powinni na stałe obnizyć opłatę ale o połowę ceny podstawowej, bo to by było adekwatne do obecnej jakości tej usługi.

 

Po tym co się ostatnio wydarzyło, to opłata powinna być obniżona o połowę względem ... ceny promocyjnej. Problem nie dotyczy tylko jednego meczu (aczkolwiek Der Klassiker to była "kwintesencja" tego wszystkiego); od kilku tygodni co chwilę można było się natknąć na różne problemy przy innych meczach.

 

Ze względu na mnie takie 720p może zostać na jeszcze długo, ale nie jestem zainteresowany płaceniem za coś, czego nie da się komfortowo obejrzeć (przycięcia, buforowanie, komunikaty o błędach itd. itd.). Do czasu, aż nie zainwestują porządnie w infrastrukturę streamingową, ich usługa - nawet przy coraz bogatszej ofercie - jest warta góra 10 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...