Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli umowę mam podpisaną 21.11.2011 r. na 15 miesięcy to kiedy najpóźniej muszę wysłać wypowiedzenie? 1 miesiąc, 3 miesiące przed końcem umowy? Czy jest już za późno teraz czy jeszcze zdążę? W umowie pisze że czas jej trwania to 15 + miesiąc aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą i mi konsultant powiedział, że do 28 stycznia najpóźniej muszę wysłać wypowiedzenie, a jak się spóźnię to będę płacił 142 zł z 3 miesięcznym wypowiedzeniem :D Raczej można mu zaufać skoro podał taką datę? Dodam, że teraz płacę 79zł.

 

Taki wzór będzie odpowiedni czy trzeba coś dopisać jeszcze?

 

 

 

{Data i miejscowość}

 

Rezygnacja z umowy o świadczenie usług

 

Niniejszym oświadczam, iż nie zamierzam kontynuować umowy o świadczenie usług nr {numer umowy} zawartej w dniu {data} i wnoszę o jej rozwiązanie wraz z upływem oznaczonego w umowie okresu jej trwania.

 

Z poważaniem,

{imię i nazwisko}

 

{adres}

nr abonenta: {numer abonenta}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem 29.02.2012 podpisałem umowę w promocji świat HD 3m

przez telefon zapewniono mnie że jeśli zamówię u nich to wypowiedzenie będzie obowiązywało 1 miesiąc a jak w punkcie to 3 miesiące

 

dzisiaj do mnie zadzwonili z ofertą (przedłużenie umowy) i zaproponowali to co każdy może dostać czyli 59zł, 6 miesięcy umowa i dodatkowo npremium

powiedziałem że jak dołożą HBO na 4 miesiące to się zdecyduję a jak nie to w styczniu wypowiadam umowę

 

i tu się chyba okazuję że mnie w h...... zrobili bo podobno obowiązuje mnie jednak 3 miesiące

nie mogę znaleźć warunków promocji które podpisałem ale znalazłem w necie taki regulamin i jest tu 3 miesiące

http://n.pl/nsklep/Content/pdf/regulami ... t_HD3m.pdf podejrzewam że taki sam podpisałem

 

przejrzałem post "rezygnacja z N" i ogólnie piszecie że jak umowa jest na czas określony to jest 1 miesiąc wypowiedzenia a jak na nieokreślony to 3 miesiące

 

jak to w końcu jest w moim przypadku 1 miesiąc czy 3 miesiące jak zamówiłem na odległość ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dostać także notę obciążeniową w wysokości 500zł za oddanie sprzętu i potem zaczyna się zabawa z call center w moim przypadku nawet nowa umowa nic nie zmieniła nadal mam w ica.n.pl wiszące 500zł, na które mam nie zwracać według ludzi z call center n .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oferty świat hd,ja swoją wypowiedziałem 4 grudnia,a 10 grudnia dostałem SMS-a od platformy n o następującej treści:

 

Rozwiązanie umowy (numer umowy) planowane jest na 31.01.2013.Możesz zawrzeć nowa umowę na specjalnych promocyjnych warunkach.Szczegóły 801055555 lub 122915555

 

To wszystko,co do samego wypowiedzenia nie liczy się ono od czasu jego przyjęcia tylko on nowego miesiąca stąd data rozwiązania umowy w moim przypadku

 

Do gefraiter,w umowie powinieneś mieć podane jaki masz okres wypowiedzenia i na jakich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do gefraiter,w umowie powinieneś mieć podane jaki masz okres wypowiedzenia i na jakich warunkach

 

no właśnie to chyba było napisane w promocyjnych warunkach ale gdzieś się zapodziały

podejrzewam że miałem jak w tym regulaminie który znalazłem w internecie a tam są 3 miesiące

tylko najgorsze to że mówili że będzie miesiąc a podesłali na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz z wypowiedzeniem. Tutaj:

http://telewizja-n.blog.pl/2011/08/31/j ... alimatias/

czytam:

 

"W trakcie trwania umowy obowiązuje 1-miesięczny okres wypowiedzenia. W

przypadku naszego założenia(umowa zawarta 1.11.2009) wypowiedzenie w APS

składamy do 31.10.2011 lub wysyłając wypowiedzenie około 2 tygodnie wcześniej(liczy

się data odbioru a nie stempla pocztowego)."

 

I twierdzenie, ze dopiero przy umowie na czas nieokreslony jest 3-miesieczne wypowiedzenie. To jak to w koncu jest przy umowie zawieranej w APS, mozna 1 miesiac przed koncem okresu umowego wypowiedziec i zachowac miesieczne wypowiedznie? Czy gosc sie po prostu myli w tym artykule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gefraiter,w umowie powinieneś mieć podane jaki masz okres wypowiedzenia i na jakich warunkach

no właśnie to chyba było napisane w promocyjnych warunkach ale gdzieś się zapodziały

podejrzewam że miałem jak w tym regulaminie który znalazłem w internecie a tam są 3 miesiące

tylko najgorsze to że mówili że będzie miesiąc a podesłali na 3

a nie masz umowy, na ostatniej stronie nad podpisem powinien być miesięczny okres wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, pytanie - na dniach podobno znika Discovery Showcase HD a zamiast niego pojawia się Discovery HD.

Ramówka Showcase jest inna od Discovery HD.

Discovery już mamy ale w jakości SD, teraz dojdzie w jakości HD.

Jak wygląda w tym przypadku rezygnacja z umowy, która przedłużona była w grudniu 2012 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziabolek7: nie prawda, z punktu prawnego, gdybyś skierował sprawę o uchylenie odmowy rozwiązania umowy do sądu administracyjnego, sąd by stanął po stronie użytkownika. Discovery Showcase a Discovery to są dwa odrębne kanały, jeden z nich znika a w zamian wchodzi Discovery w wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można było wypowiadać umów gdy swego czasu stare, dobre Discovery HD zmieniło się w Showcase to i nie można teraz. To niejako powrót do starej nazwy, tyle że ramówka jest już odpowiednikiem ramówki kanału SD, co Discovery robi systematycznie we wszystkich krajach.

 

Podobnie jakiś czas temu zrobiło NG że ujednoliciło ramówki kanału HD z SD. Pewnie niedługo to samo będzie z History.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was troszkę inne pytanie a mianowicie miałem umowę do 31.12.12 wypowiedziałem ją miesiąc wcześniej, dekoder zdałem 3 stycznia. Po kilku dniach zadzwoniłem ponieważ w ica przyszło mi do zapłaty 157zł. Gdy zadzwoniłem na infolinie powiedzieli że umowa przeszła z automatu o miesiąc do przodu bo raz mi zablokowali dostęp i teraz pytanie prawda to czy chcą mnie naciągnąć. Oczywiście żaden konsultant mnie nie informował o tym że umowa przechodzi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację z tym, że zadzwoniłem dużo wcześniej zapytać kiedy umowa mi się kończY, konsultant wprowadził mnie w błąd mówiąc, że miesiąc wcześniej, później zadzwoniłem zapytać co zrobić z dekoderem i konsultant powiedział mi, że miesiąc później, bo raz mi wyłączyli dostęp i przedłużyła się i musiałem dosyłac kolejne wypowiedzenie i narosło ponad 300 stówy. Kazalem odsłuchać rozmowy, podobno nie dało się, ale zjechali mi do stówy, więc wiedzieli, że nawalili, ale nie mogli wiecej obniżyć. Swoją drogą walczyłem z nimi 3 miesiące, bo co pisałem reklamacje to oni odpisywali 30tego dnia :D i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...