Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno jest mi coś powiedzieć z całą stanowczością, bo ja nie używam tego modelu odbiornika. Z tego co wiem, powinien on sobie radzić z układami zeza.

Masz jeden kabel i dwa konwertery. Skoro LNB HotBird dobrze odbiera to kabel jest OK.

Słaby odbiór z LNB Astra może być spowodowany jego złym ustawieniem lub jego uszkodzeniem. Tylko to włączanie/wyłączanie - przy złym ustawieniu LNB Astra nie powinno mieć miejsca. Po prostu powinien być słaby odbiór i tyle.

Zostaje więc uszkodzenie LNB, do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmabb moim zdaniem to tuner masz dobry. Wina leży raczej po stronie układu antenowego więc sprawdził bym :

1 poprawność zarobienia końcówek na kablach antenowych (żeby w złączkach nie było zwarcia - oplot nie może dotykać rdzenia kabla)

2 sprawdziłbym na innym diseqc bo sprzedawca mógł wcisnąć ci bubla ( tak robią wiem z doświadczenia - szczególnie gdy przyznasz się im że jesteś laikiem w tej dziedzinie a oni zwroty posiadają , są też takie które z innej marki tunerem współpracują dobrze z innym żle)

3 konwerter na astrę może być nie taki jak trzeba nie te parametry (ale to mniej prawdopodobne chociaż nie wykluczone tym bardziej że masz go zapewne ładnych parę lat jeszcze z analoga , może być też uszkodzony)

4 sprawdż jaką wersję oprogramowania masz w tunerze. Powinna być 2.37.33.5(1173e)UL2.8-0BL1(163) bo poprzednie miały kłopot z niektórymi diseqc i monoblokami.

A co najważniejsze to wszystkie podłączenia całej anteny, samego konwertera czy przełącznika diseqc zawsze rób tylko na wyłączonym dekoderze (wyciągnięta wtyczka z gniazdka) bo inaczej łatwo możesz uwalić przełącznik diseqc czy tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem dekoder, sprawdziłem czy mam najnowsze oprogramowanie. Mam. I chyba uszkodzony jest switch DiSEqC. Dlaczego tak sądzę? Kiedy podłączę do niego samego HotBirda, wszystko odbiera ok. Kiedy podłączę samą Astrę bo zresetowaniu odbiornika też wszystko odbiera ok. Kiedy podłączę obydwie satelity HotBird - odbiera, Astra jest widziana i ma wysoką jakość ale poziom jakości 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak powiedziałeś. Astra szła dobrze ale poziom jakości zdecydowanie niezadowalający. Hot Bird ruszył, ale poziom jakości tragiczny. Niektóre programy (Paczka TVN) chodziły z dramatyczną jakością a niektóre nie pojawiły się wcale. DiSEq do wymiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoderek od siedmiu miesięcy i jak na razie nie mogę powiedzieć złego słowa na temat jego działania. Jakość obrazu jest świetna , nie zawiesza się , nie szatkuje obrazu , szybko przełącza między kanałami , ze sterowaniem przełącznika diseqc od samego początku nie mam problemów jest tylko jeden malutki problem który oczywiście nie wpływa na działanie tego dekodera lecz jest troszkę denerwujący. Chodzi mi mianowicie o to że podczas wyłączania dekodera w głośnikach TV słychać wyrażny trzask który raz jest dość głośny innym razem słabo słyszalny. Moje pytanie brzmi czy w waszych dekoderach też macie taki efekt w głośnikach ? i czy może ktoś z was dowiadywał się u żródła (u producenta) czy to tak ma być czy jest może inna przyczyna tego trzasku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper0058 - rozumiem że TV masz podłączone z tunerem tylko poprzez kabel euro? bo w takim przypadku trzasku nie powinno być, a sprawdzałeś czy identycznie dzieje jest w przypadku innego urządzenia wideo/dekodera/konsoli itp? Bo to może być wina samego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV mam podłączony z dekoderem kablem euro. Mój telewizor ma trzy wyjścia euro dwa są z RGB a jedno bez RGB. Tunery , mam jeszcze jeden CP miałem podłączone w wejściach z RGB a DVD do tego bez RGB. Samsung CP nie wydaje żadnych trzasków podczas wyłączania na obu gniazdach z RGB, a tuner TNK na obu gniazdach z RGB wydaje ten trzask. Próbowałem zmienić w ustawieniach tunera jak i telewizora ale to nic nie dawało więc zamieniłem podłączenie z DVD. DVD dałem na wyjście z RGB a tuner TNK na wyjście bez RGB i problem znikł chociaż dalej nie wiem czy to wina tunera czy telewizora ale to już mniej ważne. Najważniejsze że cały sprzęt działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem tak srednio zadowolony z tego tunka. Zdarza mi sie ze obraz sie przycina na niektorych kanalach (fakt ze jest raz na jakis czas, np 2 tygodniu dobrze chodzi potem znow zdarza sie zacinanie na niektorych kanałach).

Moze poprostu mam jakas wdliwa wersje, bo zdarzalo sie ze sie zawieszał i w tedy tylko pozostawało wyciagnac kabel z pradu.

a tak btw znalazlem fajna przypadlosc tego tunka (ciekawe czy tylko w moim przypadku) otoz gdy obok tunka lezy telefon (siec Era) jak ktos dzwoni do mnie tuner sie wylancza ^^ potem sie wlancza i mam nSport i tzreba odczekac +- 10 sec aby zaczal reagowac na polecenia pilota - dodam ze w tym czasie dzwieku brak-

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tak srednio zadowolony z tego tunka. Zdarza mi sie ze obraz sie przycina na niektorych kanalach (fakt ze jest raz na jakis czas, np 2 tygodniu dobrze chodzi potem znow zdarza sie zacinanie na niektorych kanałach).

Moim zdaniem, to braki dokładności w ustawienu anteny i samego konwertera. Ustaw poprawnie antenę i skiew konwertera, to zniknie ten problem.

a tak btw znalazlem fajna przypadlosc tego tunka (ciekawe czy tylko w moim przypadku) otoz gdy obok tunka lezy telefon (siec Era) jak ktos dzwoni do mnie tuner sie wylancza ^^ potem sie wlancza i mam nSport i tzreba odczekac +- 10 sec aby zaczal reagowac na polecenia pilota - dodam ze w tym czasie dzwieku brak-

Podobną przypadłoś mam z radioodtwarzaczem. Kiedy rozmawiam przez telefon obok niego, to wtedy rozmowę odpowiadającego słyszę w radiu. Ciekawe, czy sąsiedzi też :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że zapytam ale jakiego telefonu używasz że on tak sieje ? Osobiście to bym się bał przez niego rozmawiać :). Co natomiast do tunerka jeśli to nie problem w antenie to pozostaje sprawdzić inny tuner TNK i jak nie będziesz miał problemów to tamten nadaje się do wymiany. Choć osobiście wątpię z reguły jest to wina złączek na kablu lub kiepskiego kabla oraz ustawienia anteny. A jaki masz poziom sygnału oraz jakość ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon: niezniszczalna nokia 3510i :]

 

no coz jak napisalem wyzej antena odpada syhnal przewaznie 99-90% jakosc tak ok 60%

 

ostatnio (tj wczoraj) akurat telefon zdezyl sie z tym tunkiem :] moze mu przejdzie :P

 

reklamacje se daruje bo ja mieszkam na podkarpaciu a zamowilem to na allegro z jakies firmy z bodaj bialegostoku :P

 

tak btw ten telefon sluzy mi w gruncie rzeczy jako budzi i zegarek :] a od dzwony do jakies rozmowy albo e'sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewien na sto procent ale tak mi się gdzieś obiło o uszy że tak. Są dwie listy kanałów 1. to lista wszystkich kanałów 2. lista ulubionych - jest ustawiona przez TNK od 1 do 30 kanału gdzie znajdują się programy z ich oferty i FTA (polskie). I prawdopodobnie gdy kanał jakiś jest dodawany do oferty to automatycznie znajdzie się na liście. Zaletą tego tunera jest też możliwość posortowania tej listy według swoich upodobań jak i dodanie do niej lub usunięcie z niej wszystkich kanałów które masz lub nie masz ochoty oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...