Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także odbieram kanały Ebs i Ebs+ z Syriusza,ale o dziwo nie zanotowałem żadnej zwiechy jak do tej pory;Technisat digit s2-cd mi działa na tych kanałach normalnie.Dodam,że miałem kiedyś tuner Digital 4000 i rzeczą normalną było,że co jakiś czas się zawieszał na Ebs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie na Technisat Digit S2-CD poprawiła się jakość sygnału po przełączeniu transponderów na hotbirda 9. I tak na tr.11393 pasek sygnału jakości obecnie pokazuje 8,2 dB a pokazywał 7,3 dB. Przeciętnie sygnał jakości wzrósł o jakieś 0,8 dB na tych przeniesionych transponderach. :brawo:

Przy okazji mam jeszcze pytanko na temat nowego lub poprawienia aktualnego oprogramowania tego tunerka - czy może ktoś coś słyszał , czytał na ten temat lub dowiadywał się u żródła?

Chodzi mi głównie o współprace z diseqc i działanie EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podejrzewam że masz zamontowany jakiś monoblok a nie dwa oddzielne konwertery. Tu na tym forum czytałem już że po aktualizacji oprogramowania właśnie jest problem z niektórymi monoblokami. Ja mam zamontowane dwa konwertery Golden Interstar jak i Diseqc Switch 2in1 GI-211 i śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Wszytsko jest tak, jak powinno być. Tyle tylko, że wskaźnik pokazuje siłę sygnału (80%), ale nie ma jakości. Sprawdzilem na innym tunerze - z anteną wszystko jest ok.
Przełącznik został uwalony? Dziwne... Jaki stosujesz DiSEqC? Być może upgrade softu przyczyniło się do powstania nowych błędów. W tym przypadku zalecam ponowną aktualizację, jeżeli się da. Dobrze by było sprawdzić tuner na innej instalacji z innym przełącznikiem DiSEqC :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to są dwa oddzielne konwertery. Czasem jest jakiś przebłysk i Astra też odbiera.

 

Takie objawy miałem kiedyś na echostarze CP i zmiana przełącznika DiSEqC pomogła. Sprawdziłbym też zarobienie końcówek kabli. Ja uwaliłem u siebie ten przełącznik przez odłączenie kabli przy włączonym tunerze. Od tej pory zawsze tuner mam wyłączony z prądu jak chce odłączyć jakiś kabel i problemy znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik został uwalony? Dziwne... Jaki stosujesz DiSEqC? Być może upgrade softu przyczyniło się do powstania nowych błędów. W tym przypadku zalecam ponowną aktualizację, jeżeli się da. Dobrze by było sprawdzić tuner na innej instalacji z innym przełącznikiem DiSEqC :]

 

Przełącznik działa na 100 procent - przed aktualizacją działało. Aktualizacji nie da się zrobić, bo nie ma nowej wersji oprogramowania. Na innej instalacji z innym przełącznikiem też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu dekodera pojawiła się plansza informująca że jest dostępna nowa wersja oprogramowania i czy chcę aktualizować teraz czy póżniej. Wybrałem teraz, aktualizacja trwała jakieś 5 minut. Teraz jest oprogramowanie 2.37.33.5(1173e)UL2.8-0BL1(163) . Z tego co zauważyłem to poprawiono działanie EPG. Nie ma już tego błędu na TVNach gdzie w opisie danego programu były pomieszane opisy z innym programem. Co jeszcze poprawiono to się okaże w przysłowiowym praniu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...