Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę was o pomoc czy przy tunerze Technisat jak wchodzi nowy kanał to jak go szukać. Dziś wszedł Discovery CHannel ten kanał był na pozycji 204 i musiałem go przenieść , czy tak powinno być.Piszą że sam dochodzi do polskich programów a jest inaczej. Dziś rano włączyłem dekoder patrzę Discovery nie ma jak podawali , to dawaj Przywrócenie Fabryczne nadal nie ma i lecę po kanałach no i był na 204 kanale.Powiedzcie jak się zachować przy następnej takiej okazji jestem w tym zielony .Więc bardzo proszę Was o pomoc jak się posługiwać żeby nie przywracać stale Ustawień Fabrycznych ,wiem że jesteście w te klocki bardzo dobrzy cztam wasze posty.Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w opcje > wyszukiwanie kanalow > automatyczne.

Potrwa to chwilę; gdzies tak jak pasek na 99 kanale dasz anuluj. Powinno ci wyswietlic ze "znaleziono x nowych kanałów" i tuner automatycznie doda je na koniec listy. potem wchodzisz w sortowanie listy kanalow, jedziesz na sam dol, wybierasz discovery, zaznaczasz go zoltym przyciskiem i przenosisz gdzieś na góre w granicy pierwszej trzydziestki :lol2::brawo:

Ewentualnie poczekaj jeszcze 2 tygodnie; to sam wskoczy w miejsce gdzie teraz jest Lingua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszły wakacje i tuner został teraz bardzo często używany i przez kilka godzin dziennie. Okazało się że zaczął się zawieszać. Objawy są następujące:

- na początek znika dżwięk

- póżniej po kilkunastu sekundach zaiesza się obraz (efekt stop klatki - czysty obraz)

- następnie gdy chcę przełączyć na inny kanał to gaśnie dioda na przednim panelu i tuner nie reaguje na pilota

- po pewnym czasie naciskając przyciski w pilocie obraz powraca

Mam ten tuner od pażdziernika zeszłego roku i praktycznie do zeszłego miesiąca działał bez zarzutu chociaż trudno mi jest to stwierdzić w 100% ponieważ tuner ten był mniej używany a ta usterka występuje zazwyczaj po około dwóch godzinach od włączenia i teraz przy intensywnym użytkowaniu została stwierdzona. Jednak są też dni - dwa, trzy kiedy działa bez zawieszania. Dodam tylko że antena jest w porządku bo drugi tuner FTA który mam działa bez zarzutu.

Moim skromnym zdaniem jest to wada tunera lub jego oprogramowania i trzeba będzie go zareklamować dopóki jest na gwarancji. Ciekawi mnie czy też macie takie kłopoty z tym tunerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem u mnie tuner po kupnie był raczej mało używany i trudno jest mi stwierdzić czy te objawy były od początku. Nigdy mi się nie zawieszał wcześniej nawet w dni wolne kiedy był dłużej używany. Przypuszczam że te objawy wystąpiły po zmianie oprogramowania w marcu. Wczoraj wieczorem postanowiłem go zareklamować. Skorzystałem ze strony http://www.technisat.pl tam jest taki formularz kontaktowy w którym opisałem objawy usterki w moim tunerze i prośbę o sposób reklamacji. Dziś dostałem odpowiedż w której technik firmy przyznał że jest to wada tunera bądż jego oprogramowania i podał mi adres e-mail serwis@technisat.pl na który mam wysłać reklamacje podając dokładne dane adresowe model tunera nr. artykułu i nr. seryjny. Dodatkowo jeszcze raz opisałem usterkę mojego tunera. Oni po moim e-mailu dosłownie w kilka minut przysłali mi odpowiedż nadając mi numer "RMA ***" który mam umieścić nad adresem na paczce z reklamowanym tunerem. Tuner natychmiast wysyłam priorytetem.

Krótko mówiąc przyznali mi rację że jest to wada i ją naprawią jak twierdzą w ciągu 10 dni i przyślą mi go kurierem na ich koszt.

Trzeba przyznać że szybko zareagowali. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dość długo próbowałem znaleźć odpowiedź i nie mogę jej znaleźć.

 

Mianowicie - tuner resetuje się i włącza ponownie kiedy podpinam kabel łączący go z anteną.

Kiedy jest odłączony pojawia si ekran asystenta, wybór formatu ekranu etc, lecz kiedy włączam kabel, od razu reset.

 

Testowałem to na dwóch niezależnych kablach, to samo. Tuner kupiony dzisiaj. Antena zbiorcza w bloku (odpowiednie gniazdo w ścianie).

 

Proszę o pomoc osoby które mogą naprowadzić na jakiś trop i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie ale raz spotkałem się ze zbiorczą instalacją i nie mam pojęcia jaki multiswitch był tam użyty ale jak się nie wyłączyło

zasilania LNB to też w środku tunera "pstrykał" przekaźnik. A po wyłączeniu w menu zasilania dało się zaprogramować kanały. A jak tu jest to nie wiem ale próba nie strzelba, nic się nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dość długo próbowałem znaleźć odpowiedź i nie mogę jej znaleźć.

 

Mianowicie - tuner resetuje się i włącza ponownie kiedy podpinam kabel łączący go z anteną.

Kiedy jest odłączony pojawia si ekran asystenta, wybór formatu ekranu etc, lecz kiedy włączam kabel, od razu reset.

 

Testowałem to na dwóch niezależnych kablach, to samo. Tuner kupiony dzisiaj. Antena zbiorcza w bloku (odpowiednie gniazdo w ścianie).

 

Proszę o pomoc osoby które mogą naprowadzić na jakiś trop i z góry dziękuje.

 

Podpinanie kabla antenowego powinno robić się na wyłączonym z prądu tunerze. Zrobienie jakiegoś zwarcia może skutkować uszkodzeniem tunera (płyty głównej) a w rezultacie chociażby takie skutki jak opisywałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie . Tuner TechniSat w czasie odbioru jest gorący ? Czy tak musi być w niczym to nie przeszkadza odbiór jest znakomity.Martwi mnie to żeby się nie przegrzał , nawet jak jest na czuwaniu też jest nie gorący ,ale ciepły.Proszę Was o odpowiedż czy tak ma być .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dość długo próbowałem znaleźć odpowiedź i nie mogę jej znaleźć.

 

Mianowicie - tuner resetuje się i włącza ponownie kiedy podpinam kabel łączący go z anteną.

Kiedy jest odłączony pojawia si ekran asystenta, wybór formatu ekranu etc, lecz kiedy włączam kabel, od razu reset.

 

Testowałem to na dwóch niezależnych kablach, to samo. Tuner kupiony dzisiaj. Antena zbiorcza w bloku (odpowiednie gniazdo w ścianie).

 

Proszę o pomoc osoby które mogą naprowadzić na jakiś trop i z góry dziękuje.

 

Podpinanie kabla antenowego powinno robić się na wyłączonym z prądu tunerze. Zrobienie jakiegoś zwarcia może skutkować uszkodzeniem tunera (płyty głównej) a w rezultacie chociażby takie skutki jak opisywałem powyżej.

 

 

Normalne zachowanie tunera w przypadku zwarcia na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

husk76 ..... brak współpracy z monoblokami po aktualizacji ja miałem problem z GOLD EDITION TWIN ale go rozwiązałem kupując diseqc maximum diseqc1.0 czeka cie wymiana lub czekanie na poprawki

 

Witam! Cytowany powyżej fragment pochodzi z tego tematu z okolic lutego 2009. Chciałem zapytać lepiej zorientowanych czy ten problem nadal istnieje?

Od wczoraj próbuje ustawić zestaw:

Technisat Digit S2-CD

i Konwerter Monoblock GI-205 Platinum X

 

Wydaję mi się że wszystko zrobiłem zgodnie ze sztuką.

Hot bird mam na lewej (tej zamocowanej "trąbce") - patrząc od strony antenty w kieruku konwertera. Z prawej mam "trąbkę" która powinna odbierać Astre.

Hot bird ma jakość na poziomie 8dB (wszystko git, obraz super)

Włączam Diseqc i ustawiam jako drugą satelite Astre. Niestety zupełnie nic --dB (zero).

 

Dlatego chcialem sie upewnić czy jest to problem z firmwarem/kompatybilnością sprzetu czy jednak ja cos źle robię?

Jeżeli to sprzetowo-programowy problem to rozniosę kolesia który mi "kompletował" zestaw. Mówiłem, prosiłem ze średnio sie na tym znam i niech mi da taki zestaw który bedzie ze sobą wspópracował :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupiłeś tuner z oprogramowaniem 2.37.33.4 (dłużej leżał na półce), oprogramowanie to nie obsługuje Diseqc'ów poprawnie.

Pobierz nowe oprogramowanie a następnie ustaw w Menu--> Ustawienia --> Ustawienia Anteny skonfiguruj dobrze monoblock'a:

Diseqc : włącz

1.Pss.A/A HB 13E

2. Pos. A/B Astra 19.2E

 

jeśli nie zadziała spróbuj na odwrót

1. Pos. A/A Astra 19.2E

2.Pss.A/B HB 13E

 

 

ps. Oprogramowanie pobierasz w następujący sposób:

Menu->Ustawienia->Ustawienia fabryczne->Aktualizacja oprogramowania

 

Powinno pomóc, przynajmniej w moim wypadku pomogło.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupiłeś tuner z oprogramowaniem 2.37.33.4 (dłużej leżał na półce), oprogramowanie to nie obsługuje Diseqc'ów poprawnie.

 

 

Dzięki serdeczne za szczegółową instrukcje. Problem jest taki że mam najnowszą (?) wersje oprogramowania. Albo mówiąc inaczej tuner nie znajduje żadnego uaktualnienia - "Brak dostępnego oprogramowania".

 

Wersja oprogramowania która obecnie jest zainstalowana to 2.37.33.5. Czy to jest najnowasza?

 

Może jeszcze ja coś źle robię? Chciałem ustawić tylko Astre (bez Hotbirda). Mając wcześniej ustawiony Hotbird (b. dobra jakość) przełączyłem w ustawieniach na satelite na Astre i lekko kręciłem lewo-prawo (kąta góra-dół juz nie zmieniałem). Niestety nie udało mi sie złapać Astry :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sofcie będzie działał bez problemu.

Najprawdopodobniej źle ustawiasz monobloka, ustaw go na dwie satelity a następnie w Ustawieniach Anteny wybierz te opcje które Ci napisałem i będzie hulać- musi :)

 

ps. Przy ustawieniu Anteny zwróć uwagę na kąty 13 wschód HB i 19.2 wschód Astra.

czyli na prawej stronie monobloka HB na lewej Astra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...