Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

Udało się... choć nie do końca wiem jak to się stalo :mrgreen: Ustawienie jest dokładnie to w którym miałem HBird a Astry nie było.

Udało się złapać Astre. Następnie włączyłem diseqc i HBird też sie pojawił i są obie.

Chyba zaważyło lekkie przekręcenie konwertera (teraz jest tak minimalnie po kątem).

 

Talerz 80cm.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Przy ustawieniu Anteny zwróć uwagę na kąty 13 wschód HB i 19.2 wschód Astra.

czyli na prawej stronie monobloka HB na lewej Astra. :)

Ta informacja jest niepełna. Brakuje w niej informacji z której strony patrzysz na antene - a jest to bardzo istotne. (!!!)

Patrząc w kierunku "patrzenia anteny" jest dokładnie odwrotnie. @absolon w swojej wiadomości posting.php?mode=quote&f=103&p=256100#pr255776 podał jak ma zamontowanego monobloka - był poprawnie. Niechcący mogłeś wprowadzić kolegę w błąd. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cofnij się o jakieś 28 i 25 wypowiedzi w tym wątku właśnie opisywałem ten problem. Tuner do reklamacji.

Pisz od razu na adres serwis@technisat.pl

 

Zanim jednak zareklamujesz zmień w ustawieniach:

-wciśnij menu

-ustawienia

-ustawienia Video

-tryb powiększenia - i tu zapewne masz oryginalny zmień na letterbox i zaakceptuj zielonym. Następnie wciśnij menu. Jeżeli dalej dżwięk następnie obraz będzie się zacinał to go jednak reklamuj. Taką zmianę poradził mi zrobić gość na jakimś forum jak sam szukałem przyczyn zachowania tego tunera. Twierdził on że u niego przestał się zacinać po tej zmianie. U mnie za to zauważyłem że zegarek na pasku informacyjnym zaczął pokazywać właściwą godzinę a było różnie raz 22 minuty do tyłu lub 2-3 minuty do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jestem tu nowy, dokladnie tak samo jak nowe sa dla mnie sprawy zwiazane z tv-sat. Prosilbym o pomoc. Zakupilem kompletny zestaw TNK, tzn. karte TNK, dekoder Technisat S2 black, zestaw antenowy TNK z czasza sygnowana logiem N hdtv Triax - Basic Dish, srednica jaka zmierzylem to 67cm, wiec talerz 65 albo 70? Wszystko poki co sprawnie dziala, odbieram sygnal z HotBird na poziomie 85, ale brakuje mi programow polskiego radia, ktore podobno jako FTA sa dostepne z satelity Astra 19,2.

 

Czy moglby mi ktos pomoc i powiedziec co musze zmienic/dokupic? W jaki sposob ustawic konwertery i co ustawic w dekoderze zeby zaczac je odbierac? Bede bardzo wdzieczny za pomoc, moze byc na priv.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poki co sprawnie dziala, ale brakuje mi programow polskiego radia, ktore podobno jako FTA sa dostepne z satelity HB.

Czy moglby mi ktos pomoc i powiedziec co musze zmienic/

Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem.Każdy tuner ma osobne listy z kanałami TV i radio.Naciśnij klawisz radio na pilocie.Instrukcja powinna Ci pomóc jak tego nie wiesz gdzie szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM za swoja pomylke. Piszac wczesniejszego posta pomylilem satelite HotBird z Astra.

 

Mialem na mysli to, ze dekoder dziala OK i na dzis dzien mam jeden konwerter, centralnie ustawiony na HotBird i odbieram kanaly TNK i niektore FTA.

 

A chcialbym odbierac programy polskiego radia z FTA z Astry 19,2 ktore sa tutaj viewtopic.php?f=11&t=6932

 

Kupilem:

DISEQC 2/1 gold edition

dodatkowy pojedynczy konwerter

zez

 

Zalozylem dodatkowy konwerter po prawej stronie patrzac w kierunku jakim patrzy antena. Podpialem kabel z HotBird pod LNB1 a kabel z Astry pod LNB2 w DISEQC.

 

W ustawieniach anteny dekodera Technisat S2-CD wybralem:

DISEQC wlacz

A / A 1 HotBird

B / A 2 Astra (sygnal 99, ale jakosc w ogole sie nie pokazuje???)

 

Na tym moja wiedza sie konczy niestety. Nie wiem co mam teraz zrobic, zeby to zadzialalo. Bardzo duzo rzeczy musze sie dowiedziec, zeby sie udalo :(

 

Ale licze na Wasza pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odbierasz kanały z HB i Astry to konwerter jest zamocowany poprawnie, możliwe, że będzie potrzebna korekta ustawienia anteny - ale to tylko, jeśli jakieś kanały nie będą odbierać.

Wybierz przycisk TV/RADIO powinna wybrać się lista kanałów radiowych, powinny działać radia FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zdarza sie Wam, ze zegar sie spoznia, co wplywa na EPG? Po jakims czasie wszystko wraca do normy, ale jest to irytujace, czy da sie cos z tym zrobic?

 

Drugie pytanie dotyczy jakosci w ustawieniach anteny. Mam sygnal 97, jakosc 7dB. Czy to sa dobre wartosci? Co znaczy ta jakosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper. Proszę o przetłumaczenie, co oznaczają te niezrozumiale nazwy LNB. Jaką nazwę LNB wybrać przy monoblock-u. Od kilku dni męczę się z zainstalowania HB i Astry 19,2 przy pomocy monoblock-a. Zamontowany w uchwycie jest lewy (patrząc od tyłu anteny) konwerter. Odbiór z HB jest normalny. Żeby odbierać Astrę muszę przesunąć antenę i na odwrót. Pisałem do serwisu, ale tam też nie wiedzą, jak to zrobić. Instrukcja jest nizrozumiała i przede wszystkim zajmuje się obrotnicą antenową. Z innymi odbiornikami nie miałem problemu. Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam monoblock OPTICUM LMP-02F

antena 85cm

digit 2s cd

 

od paru dni z tym walcze i nie potrafie ustawic anteny, tzn, hotbird mam ale astra sygnal 100 jakosc 0,0.

 

Konwerter na pewno dobry bo udaje mi sie zlapac pary satelit z odchyleniem o 6 st, np hotbird z eutelsatem 7st,

 

Czy ten monoblock ma patrzac od anteny lewy jak lnb 2 a prawy 1 czy na odwrot ? ( tzn astra 1 hb 2, czy astra 2 hb 1 )

Probowalem roznych kombinacji i wychodzi na to ze tylko astry 19,2 st nie lapie , inne satelity moge z lepszym lub gorszym skutkiem zlapac.

Z tad prosze o pomoc

 

moje ustawienie anten to

A/A astra syg. 100 jak 0 db

B/A hotbird syg. 100 jakosc 6db

Jak jestem w ustawieniach dla astry co tam ma byc dokladnie ( singel lnb jest teraz ) i wartosci transpondera jak ktos by napisal to bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konwerter monoblock, to stojąc za anteną jego lewa część powinna być w ognisku anteny (w hokeju), a sama antena ustawiona na Hot Birda. W takim przypadku, z prawej części konwertera będzie odbierana Astra. Jeśli chodzi o ustawienia anteny w tunerze, to zazwyczaj jest tak, że prawa część konwertera jest portem 1, a lewa 2. Jeśli taka konfiguracja będzie zła, to poprawna powinna być odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwg1974 krótko mówiąc masz problem bo ten monoblok jest dedykowany dla anten o średnicy 70- 75 cm dlatego odbierasz inne satelity a pary Hot Bird i Astra nie.

Przy zakupie monobloka trzeba zwracać uwagę na to do jakich anten jest dedykowany aby uniknąć właśnie takich problemów jakie ty masz.

Pod tym linkiem opisane są parametry tego monobloka . http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1302

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kacpra. Witam. Czy odbiornik musi być stale włączony do sieci? Zauważyłem, że po wyłączeniui z sieci (wszystko zawsze wyłączam), należy ponownie przeprowadzać całą instalację. W instrukcji piszą, że należy wyłączć z sieci tylko w czasie burzy i wyjazdu na wakacje. Uważam, że zostawianie odbiornika na czuwaniu w czasie nieobecności domowników jest niebezpieczne. Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kacpra. Witam. Czy odbiornik musi być stale włączony do sieci? Zauważyłem, że po wyłączeniui z sieci (wszystko zawsze wyłączam), należy ponownie przeprowadzać całą instalację. W instrukcji piszą, że należy wyłączć z sieci tylko w czasie burzy i wyjazdu na wakacje. Uważam, że zostawianie odbiornika na czuwaniu w czasie nieobecności domowników jest niebezpieczne. Pozdrawiam Janusz

 

 

Oczywiście że można wyłączyć tuner z prądu. Ja osobiście codziennie przed nocą wyłączam wszystkie odbiorniki z prądu. Zarówno TechniSat Digit S2-CD jak i Samsung DSB S-305G po ponownym włączeniu działają bez problemu.

Radziłbym ci sprawdzenie wszystkich zarobionych końcówek na kablu antenowym - może oplot dotyka do żyły przy minimalnym ruszeniu kabla . Zwarcie może powodować że twój odbiornik tak się zachowuje to znaczy po ponownym włączeniu przeprowadza ponowną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...