Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Może to banalne, ale w TnK posiadam tuner TechnSat'a Digit S2 - CD, pewnie jak większość jego użytkowników. Jak dla mnie to wpisywanie ręczne parametrów kanału nie daje nic, gdyż pojawia się komunikat "znaleziono 0 nowych programów, i np 303 kodowane, co chcesz z nimi zrobić?". Nie wiem czy robię coś źle czy jak, ale nie odnajduję nowego programu, a chcę. Czy robię jakiś błąd, czy może mi ktoś pomóc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już znajdzie Tobie programy i zapyta się co z nimi zrobić wybierz sortowanie ręczne - TV. Kliknij raz albo dwa razy czerwonym przyciskiem aż to menu się pojawi. Tam wybierz: wszystkie znalezione i pokaże Tobie te programy, które aktualnie znalazło. Kursor ustawiasz na wybranym kanale klikasz żółty (czyli usuń) robisz znów zółty (dodaj), klikasz zielony aby na prawą listę ulubionych się przenieś i tam ten kanał masz na końcu listy. Kursor ustawiasz na niego klikasz zółty (sortuj) i przesuwasz ten kanał w górę listy. Podczas przesuwania go możesz kliknąć liczbę np 1 i odrazu go masz na górze listy. Mam nadzieję że oto Tobie chodziło. Ja tak robię i u mnie działa.

 

Jeżeli na liście ulubionych są już chyba programy, które znalazło wtedy pokazuje chyba 0 znalezionych, ale w tym menu wszystkie znalezione, tak pokazuje te programy.

 

Czy ktoś wie jak skasować całe ulubione, bo chciałbym sobie porządek porobić z listą, ale nie chce kasować ręcznie tysiąca programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu dekodera wyświetlił się komunikat o aktualizacji. Dałem by zaktualizowało teraz i obraz znikną. Poczekałem 30 minut i dalej to samo, próbowałem przyciskami na dekoderze i pilotem by coś ruszyło i nic. Wyłączyłem z prądu i podłączyłem z powrotem i dalej nic... Dioda świeci się na zielono i nie reaguje na nic (wcześniej mrugała)

 

Macie jakieś pomysły?

 

PS: Podłączenie oczywiście sprawdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paczus

 

Teraz podczas aktualizacji nie mrugają diody. Wczoraj również wyświetlił mi się komunikat aktualizacji i po czasie 35 min dekoder pobrał oprogramowanie. Podczas pobieranie świeci TYLKO dioda zielona, trzeba poczekać, nie wyłączać dekodera.

U kolegi box z aktualizował się w ciągu 15 min, więc wszystko zależy od sygnału. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączoną pod Technisata Digit S2-CD taką instalację jak w podpisie. Miałem problemy z programami z Astry 19.2E-nie chciały się włączać (zwłaszcza TVP Historia i inne z tego transpondera). Zamieniłem więc w DISEQC miejscami wejścia konwerterów na Astrę 19.2 i Sirius 4.8 i odpowiednio zamieniłem w ustawieniach tunera. Nadal są problemy z TVP Historia (często nie wskakuje ten janał wcale). Ale nie ma wcale programów z Sirius. Siła sygnału: 102, pasek cały zapełniony (kolor żółty). Kiedy robię wyszukiwanie kanałów z Sirius, wyszukuje kanały z Astry 19.2. Miał może ktoś podobny problem? Dodam, że nie jest to wina konwerterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ustawiam w timerze czasy nagrywania i podłączam magnetowid złączem euro. Tylko czy w magnetowidzie też muszę poustawiać czasy rozpoczęcia nagrywania tak samo jak w tunerze, czy sam potrafi sterować magnetowidem?

 

Co do ostatniego mojego pytania w sprawie kasowania ulubionych, że wystarczy zresetować ustawienia tunera do fabrycznych. Dalej zacząłem wyszukiwanie kanałów i dodawałem ręcznie. Jedyne co zauważyłem to tuner sam automatycznie dodaje kanały, zaprogramowane przez TNK. Wszystkie te pierwsze 40 kanałów włącznie z Euronews. Czyli chyba ma z góry ustaloną listę. Dobre to, że można ją przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W magnetowidach częściej spotyka się nazwę "programator" więc takiej będę używał. Sprawa połączenia odpowiednim kablem jest oczywista.

Jeśli chcesz nagrać jedną audycję ustawiasz programator w magnetowidzie i zostawiasz tuner tv sat włączony na odpowiedni kanał (program).

Jeśli tych nagrań ma być więcej i mają być z różnych kanałów musisz dodatkowo ustawić timer w tunerze tv sat, aby przełączał Ci kanały. (Była też możliwość aby magnetowid sam przełączał kanały w tunerze, ale teraz tego się już nie praktykuje więc nie będę o tym pisał.)

Timera można też używać do włączania i wyłączania (ON - STAND BY) tunera.

Co to pozostałych pytań, nie wiem. Nie używam tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...