Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dziwny problem. Zamień konwertery w uchwytach i wtedy zobacz, czy Astra nadal będzie przycinać. Ot, może taka złośliwość rzeczy martwych i tuner nie lubi konwertera od Astry... Najlepszym wyjściem byłoby sprawdzenie Technisat'a na innej instalacji antenowej, może coś masz namieszane w menu dla tego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka wlasnie nasunela mi sie refleksja.Czy te dekodery tak sie psuja czy sa az tak bardzo popularne i psuje sie ich ulamek procenta.Ja mam opticuma dedykowanego dla tnk i nie widze tutaj odrebnego watku o nim.

 

Może nie zauważyłeś ale ten wątek założony został zaraz po powstaniu TNK i wówczas był jedynym dedykowanym tunerem dla TNK a miał na celu ułatwienie podjęcia decyzji co do jego zakupu. W wątku tym ewentualni nabywcy pisali i dalej piszą o wadach i zaletach tego sprzętu. Ja uważam że jest to dobrej jakości tuner w porównaniu z tunerami SD cyfrowego polsatu. Tuner ten zakupiłem zaraz po powstaniu TNK i do marca 2009 roku zanim namieszali w oprogramowaniu spisywał się u mnie idealnie. Przez parę miesięcy miałem problem z zawieszaniem a po naprawie w serwisie od grudnia zeszłego roku nie mam z nim żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka wlasnie nasunela mi sie refleksja.Czy te dekodery tak sie psuja czy sa az tak bardzo popularne i psuje sie ich ulamek procenta.Ja mam opticuma dedykowanego dla tnk i nie widze tutaj odrebnego watku o nim.
Technisat Digit S2-CD jest certyfikowany przez samą Telewizję na Kartę, więc jak najbardziej tuner ten powinien mieć swój odrębny wątek. Także dotyczy to innych odbiorników wprowadzanych do sprzedaży przez operatora TnK, dlatego nie widziałbym żadnych przeszkód, gdyby oddzielny topic został założony np. dla odbiornika ADB-1180S. Powtarzam, że tylko tunery certyfikowane przez platformę, bez żadnych Globo, GI czy Fergusonów - dla nich wątek jest ogólny (klik).

 

Kończę OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo bardzo krytycznie pisałem o Digicie ze względu na wkurzające włączanie się asystenta instalacji po wyłączeniu od sieci. Obecnie już go wyczułem i nie mam żadnych problemów, za wyjątkiem tego, że nie pozwalam nikomu go wyłączać lub włączać. Telewizją satelitarna zajmuję się od początku jej powstania w naszym kraju, tj. od abonamentu Canal plus. Uważam Digita za bardzo dobry tuner. Ja odbieram HB i Astrę 19,2 bez problemów. Nie pamiętam, żeby mi się kiedyś zawiesił. Gdyby nie ten chole_ny asystent instalacji (dlaczego producent tego nie usunie?), to bym bardzo polecał ten tuner a zwłaszcza inny model z wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz1945 zdaje sie, że twoje prośby po części zostały wysłuchane.

Pojawiły się wersje eco tych tunerków (przyjazne środowisku - pobór w standby poniżej 1W) i podczas pierwszego uruchomienia możesz już pominąć asystenta instalacji czerwonym klawiszem na pilocie.

Może doczekasz się poprawki softu w zwykłych wersjach, która równiż będzie umożliwiała pominięcie asystenta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja mam takie o to pytanie, czy Wam również wyskakuje zła godzina? Wiem, że to raczej chyba nie jest problem dekodera, ale może ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się zdzieje na TnK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy jeśli jakiś program nadaje dźwięk w systemie Dolby Digital, to czy ten tuner jest go w stanie "obsłużyć", czy wyjście spdif służy właśnie do wysyłania dźwięku DD na zestaw kina domowego? I czy jest to dźwięk przestrzenny? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja próbowałem, ale pomimo tego że jest dd, na moim kinie nie ma przestrzennego dźwięku, a jak jest dd5.1, na kinie domowym jest tylko na 2 głośnikach, więc też chętnie bym się dowiedział jak to jest.

teraz m.in. jest studio olimpijskie w DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie o to pytanie, czy Wam również wyskakuje zła godzina? Wiem, że to raczej chyba nie jest problem dekodera, ale może ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się zdzieje na TnK?

 

Żeby wskazywał prawidłową godzinę to wyłączaj tuner na kanałach TVP. Wówczas gdy włączysz to będziesz miał prawidłową godzinę.

Ja np. gdy wyłączam tuner na programach TVN to po ponownym włączeniu tuner wskazuje mi 2 - 3 minuty do przodu. Ta usterka jest to chyba związana z działaniem (nadawaniem) EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odłącz kabel od anteny i wtedy uruchom tuner, jeśli przestanie się wyłączać to będzie oznaczało że wystąpiło zwarcie w obwodzie antenowym (może to być: zwarcie we wtyczkach F, zwarcie w samym przewodzie lub uszkodzony konwerter lub woda w złączce przy konwerterze lub w przewodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Zastanawiam się czy jeśli podłączę do Technisat'a Digit S2-CD konwerter :censored: tego typu to czy będzie dobrze odbierał ten dekoder z dwóch satelitów? Kto coś wie i się zna niech podpowie!!! Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą. Wiem tylko, że podobno im niższy współczynnik szumów, tym konwerter lepszy. Współczynnik 0,2 w zupełności do tego dekodera wystarczy. Ja mam monoblock bez nazwy firmy i z Astry 19,2 oraz HB 13E odbiera idealnie. Trochę trzeba pokombinować w ustawieniach dekodera ale na forum są dokładne podpowiedzi. Trzeba zmienić kolejność satelitów w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze odbierał jezeli masz dobrze ustawioną antene.Ten wspólczynnik szumów to raczej lekka sciema ale nie przywiązywałbym az tak duzej wagi do konwertera.Oczywiscie ma byc sprawny,bez zadnych wad fabrycznych itd.Jezeli antena ma wystarczający zapas sygnału to róznicy w konw.nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie o to pytanie, czy Wam również wyskakuje zła godzina? Wiem, że to raczej chyba nie jest problem dekodera, ale może ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się zdzieje na TnK?

To zalezy od Transpordera moga byc roznice kilku minutowe Tak musi juz byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...