Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem przywrócenie fabryczne i właśnie wtedy jeszcze zginęły mi ustawienia ulubionych kanałów, które musiałem ustawiać ręcznie. Logo tnk się nie pokazało bo jak pamiętam nie miałem go od początku. Będę się tym bawił jutro bo dekoder mam u rodziców i nie mam możliwości dzisiaj tego sprawdzić. Czytałem również na forum elektrody że od wersji 2.37.33.3 już czytało listę kanałów operatora, tylko że nie wiem jak mam uaktualnić to oprogramowanie. Może mam jakiś wadliwy dekoder? Niestety jest na pewno po gwarancji, więc myślałem że mi coś pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok gniazda na kartę SIM jest gniazdo mini-DIN, na którym jest wyprowadzony RS-232. Kabel można kupić gotowy, lub jeśli ktoś potrafi trzymać lutownicę można kabel wykonać samodzielnie.

Problem może być natomiast z softem. Nigdzie na necie nie widziałem softu do tego odbiornika. Warto w tym miejscu zauważyć, że Digit S2 i Digit S2-CD, z tego co wiem, to dwa różne odbiorniki i softy z S2 nie pasują do S2-CD. Dla TnK przeznaczony jest Digit S2-CD, więc jeśli masz wersję S2 nie będzie ona pobierać aktualizacji dla TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dekoder mam kupiony w zestawie TNK. Nie posiada on logo TNK przy starcie i to mnie dziwi.

 

Technisat Digit S2 nigdy nie był dedykowanym tunerem w zestawach TNK do odbioru ich oferty. O ile wiem i tak samo jest na stronie TNK są tylko trzy tunery dedykowane przez TNK do odbioru ich oferty. Sprawdzić to możesz tutaj: http://telewizjanakarte.pl/instalacja.html Tak więc raczej twój tuner S2 tak jak ktoś napisał tu już wcześniej nie będzie pobierał aktualizacji dla listy TNK. Technisat Digit S2 i Technisat Digit S2-CD to dwa różne tunery mające różniące się szczegółami oprogramowanie chociaż wyglądają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img5353f.jpg

img5354d.jpg

img5355l.jpg

 

Czy ktoś orientuje się jaka jest najnowsza wersja oprogramowania do tego dekodera? Czy źródło aktualizacji jest podane prawidłowo?

I ten sam problem występuje u mnie, znalazłem powód: to sprzęt, Digit CD Plus, to zupełnie inny sprzęt niż Digit S2 CD. tylko jeżeli taki sprzęt sprzedawali jako dedykowany to dlaczego teraz nie ma dla niego supportu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq9gk no to w końcu jaki masz ten tunerek. Strofowałeś nas że trzeba czytać ze zrozumieniem, ale z Twoich wpisów można wywnioskować raz że masz Technisat Digit S2-CD, następnie w tym ostatnim Twoim poście pod zdjęciami można wywniosdkować że masz Technisat Digit CD Plus, więc jeśli tak jest to może czas zacząć PISAĆ ZE ZROZUMIENIEM bo przecież nic trudnego sprawdzić to w menu odbiornika a nie wprowadzać w błąd i jeszcze się przy tym upierać i pouczać innych ,którzy tylko chcieli pomóc . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się tym iż TNK nie posiada innych wersji dekoderów technisat a zestaw kupiłem dedykowany więc chyba TNK oszukuje użytkowników. Nie zmienia to faktu że dalej nie jestem w stanie zaktualizować softu i nie wiem w jaki sposób mój tuner znalazł się w zestawie TNK (orginalny zestaw w dedykowanym pudełku i karta startową, kupiony w dużej sieci handlowej a nie przez internet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na stronie internetowej TNK to dedykowane były tylko trzy modele dekoderów. Link do tych tunerków podałem we wcześniejszym poście. Jednakże wiele sieci handlowych, czy też sklepy internetowe a także nawet telewizja "n" rozdawała dodatkowo do swojej oferty , zestawy tuner + karta startowa (np. "n" uraczyła wielu klientów dekoderami TechniSat i nie zawsze były to Digit S2-CD a np. Digit S2-CDe) . Były to właśnie między innymi takie dekodery jak Twój, krótko mówiąc te które obsługiwały Conax a czy były one dedykowane przez TNK to raczej trudno powiedzieć , raczej były one upychane do sprzedaży poprzez dodanie zestawu startowego - karty TNK aby liczba abonentów wzrastała dlatego może Cyfrowy Dom w tym względzie milczał. Na temat polecanych dekoderów (dedykowanych) jak i wsparcia technicznego jest też wzmianka tu w punkcie 4 i 5: http://telewizjanakarte.pl/faq.html . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że zostałem nabity w butelkę i Cyfrowy Dom umywa ręce. Nie przyznaje się do zestawów, które były sprzedawane w oryginalnych opakowaniach a nie będących dedykowanymi. Istnieje chyba możliwość uaktualnienia takiego tunera? (Technisat Digit CD Plus) Tym bardziej że nie ma on wgranego oprogramowania przez Cyfrowy dom, ponieważ podczas startu widnieje logo Technisat a nie TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www Technisat nie ma żadnych plików do pobrania do Twojego tunerka - http://www.technisat.pl/index275a.html? ... ;pID=15133 Jedyne co możesz zrobić to napisać do nich na kontakt http://www.technisat.pl/index30d3.html? ... takt,pl,34 i powinieneś od nich dostać odpowiedż na swoje pytania. Napisać nie zaszkodzi - to nie boli. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego bardzo popularnego modelu tez nie ma nic na stronach producenta http://www.technisat.pl/index3f02.html? ... ;pID=15131 :? będę pisał ale nie wiem czy to coś zmieni. Dzięki.

P:S: Kupiłem go dawno temu i to tylko dlatego, że miał być trochę lepszy od S2 CD z powodu wyświetlacza LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie już nie posiadam tego tunerka (TechbiSat Digit S2-CD) bo go wymieniłem na Fergusona Ariva 200 i na nim obecnie odbieram programy TNK. Jednakże miałem go od samego powstania TNK przez prawie dwa lata i w nim było przez ten okres kilka aktualizacji oprogramowania jak i aktualizacji listy programów TNK przez satelitę. Skoro Twój tuner pokazuje że brak jest dostępnego oprogramowania to może masz najnowszą jego wersję dla tego modelu. Zresztą jak się skontaktujesz z TechniSatem to podadzą jaka jest najnowsza wersja dla tego modelu. Może faktycznie jest on lepszy bo ma wyświetlacz, ale wadą jest to że nie ma takiego wsparcia technicznego jak te trzy tunery dedykowane dla TNK- mam tu na myśli chociażby aktualizacje listy kanałów po dodaniu jakiegoś programu - nie trzeba wyszukiwać ręcznie bo dodane są automatycznie - bynajmniej tak było z TechniSat Digit S2-CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Na przykład Hollekx sprzedaje te zestawy wymienione przez Ciebie za 199zł. Wiadomo że z tych trzech wymienionych Technisat jest najlepszy więc dali mu kartę startową na jeden miesiąc aby klientów pozostałych dwóch tunerów skusić do ich zakupu poprzez dodanie trzy miesięcznego zestawu startowego w tej samej cenie co TechniSat . Może na tych dwóch firma Hollex na lepszy zarobek, lub im zalegają - to wiedzą tylko oni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Czy działa na tym pudełku BBC Red Button

2. Ile kanałow TV + radio mieści się w pamięci

3. Ile jest list ulubionych

4. Jaka jest pojemnośc listy ulubionych

5. Czy na liście ulubionych nie ma żadnego syfu typu jakiś kanał wepchany na siłę

6. Czy się nie zawiesza itp.

7. Czy nie ma kłopotów z satelitami takimi jak Astra 2, Astra 4A itp. (inne niż 13E i 19,2E).

8. Czy można zmieniać nazwy kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka odpowiedzi.

1. Jeśli się nie mylę to kanał BBC Red Button nadaje na platformie Free Wiew w DVB-T a to jest pudełko do odbioru DVB-S.

2. Maksymalnie 4000 kanałów TV+Radio.

3. Jest jedna lista wszystkie kanały i jedna ulubionych na której można dowolnie sortować, dodawać i usuwać kanały.

4. Dokładnie nie sprawdzałem bo miałem tylko te kanały które mnie interesują , resztę śmieciowych kanałów po wyszukaniu z satelity usuwałem.

5. Lista ulubionych TNK zawiera tylko programy przez nich oferowane plus wszystkie FTA polskie. Nie ma żadnego szajsu chyba że sam sobie je tam umieścisz zgodnie z tym co pisałem w punkcie 3.

6. Na początku jak miałem ten tunerek to był mały problem z zawieszaniem. Po zmianie oprogramowania działał bez zarzutu.

7. Na satelitach 13E i 19,2E nie było żadnych problemów. Z tego co czytałem na forach dotyczących tego tunerka z odbiorem Astry 2 czy 4A i innych też nie ma problemów.

8. Na ostatnie pytanie jest mi trudno odpowiedzieć bo nie posiadam już tego tunerka i szczerze mówiąc nie pamiętam czy była taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znależć tego kanału BBC Red Button na tym satelicie http://pl.kingofsat.net/pos-28.2E.php no chyba że występuje pod inną nazwą. Za to doczytałem się w internecie http://en.wikipedia.org/wiki/BBC_Red_Button że ten kanał występował pod nazwą BBCi i jest to kanał interaktywny coś jak video i tekst na żądanie za pomocą czerwonego przycisku na pilocie i że dostępny jest cyfrowo zarówno naziemnie DVB-T jak i satelitarnie DVB-S no i w sieciach kablowych DVB-C.

Wracając do Twojego pytania czy na tym pudełku będzie działać ta usługa to jest mi trudno poprawnie odpowiedzieć ponieważ ja ten tunerek używałem tylko na 13E i 19,2E. Jednakże na pilocie jest przycisk telegazeta (co prawda nie czerwony a czarny, za to czerwony i żółty jest do przewijania stron do przodu i tyłu) a to jest można powiedzieć usługa interaktywna to kto wie może coś zadziała - prawdę mówiąc chyba małe szanse . Jednak najlepiej by było jakby się w tej kwestii wypowiedział ktoś kto ma ten tunerek i odbiera programy z Astry 28,2E. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 miesięczne karty TNK do Technisatów to są po prostu oszczędności które technisat czyni już od pewnego czasu, dla klienta lepiej wygląda zestaw z krótszym okresem ważności (a może nawet tego nie zauważy?), aniżeli wyższa cena całego zestawu, a to czy będzie nadal chciał oglądać płatną ofertę to najwyżej już po zakupie zdecyduje i ew. opłaci.

A same startery do zestawów akurat nie dorzuca Hollex, a sam Technisat, także to nie jest spisek sklepu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spotkałem się z dziwnym zjawiskiem - OSD Digita wyświetlało podczas przełączania programów indentyfikator programu "Pxxx" - teraz nie wyświetla mimo wyświetlania innych informacji - nie widać również paska poziomu głośności podczas regulacji - dźwięk owszem rośnie i maleje ale nie ma tego wskaźnika.

Nikt nie grzebał w ustawieniach i nie było aktualizacji oprogramowania - mam pytanie czy jeśli przywołam ustawienia fabryczne to utracę listą programów? Czy mogę taki manewr wykonać? z góry dziękują za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...