Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam serdecznie Mam taki mały problem probowalem dostroic mojego technisata ale nic z tego myslalem ze to wina tego czegos na antenie ( był z Cyfry+ ) zmieniłem na nowy lecz dalej nie mam discovery tvp warszawa nsport i innych co moze byc przyczyną w takim razie wszystko robilem tak jak tu http://nanokarrin.com/tnkforum/viewtopic.php?t=54 lecz to nic nie dawalo weszlem w menu główne/ustawienia/ustawienia anteny i tamgdzie mam satelita jest "Hot Bird 13.0E" jak biore dalej to wyskakuje mi takie cos typ LNB to to mam ustawione single LNB i gdzie Sygnał jest pasek Poziomu ma 91 a Jakości 6,3db co moze byc przyczyną ze nie mam tych kanałow nibo ustawienia anteny sa ok.

 

Dodam jescze ze jak wprowadzam te dane co sa tu http://nanokarrin.com/tnkforum/viewtopic.php?t=54 to odrazu jakosc spada mi do zera

 

Prosze pomozcie Discovery to najlepszy kanał a ja go nie mam

 

Zgory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem za każdym razem, gdy zmieniane są parametry nadawania programów. Nie mogę zaktualizować oprogramowania dekodera. W nowym oprogramowaniu dodali opcję automatycznej aktualizacji listy kanałów. Gdy wchodzę w ustawienia fabryczne --> aktualizacja oprogramowania --> źródła aktualizacji, to pojawia się miernik siły sygnału i jakości, siła jest na 60-70 procent a jakość na 0.

 

Wszystko muszę zmieniać ręcznie. Wchodzę na http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/co ... analow.pdf

Odczytuję parametry nadawania, następnie w dekoderze w ręczne wyszukiwanie programów. Przepisuję podane parametry z pliku pdf, wyszukuję brakujący program i klikam "dołączanie automatyczne". Trochę mnie to irytuje.

 

Czy moglibyście podać mi namiar na transponder i inne dane niezbędne do aktualizacji dekodera Digit S2 CD e (ten srebrny z wyswietlaczem cyfrowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem - nabyłem dekoder Technisat Digit S2 - właśnie ten z wyświetlaczem cyfrowym (chciałem mieć zegar ;) ). Dekoder nie ma oprogramowania wgranego przez Cyfrowy dom i dlatego ma zablokowane pobieranie aktualizacji TNK.

Czy jest jakaś możliwość wgrania do Technisat Digit S2 oprogramowania z dekodera Technisat Digit S2-CD lub zmuszenia do pobierania oprogramowania dostarczanego przez Cyfrowy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder nie ma oprogramowania wgranego przez Cyfrowy dom i dlatego ma zablokowane pobieranie aktualizacji TNK.

 

Ja swój dekoder kupiłem w media-markt, wszystkie były tylko w opcji z wyświetlaczem cyfrowym.

 

Czy przy uruchamianiu dekodera widzisz logo telewizji na kartę, czy może logo Technisat na żółtym tle?

 

Jak sądzicie, czy to możliwe że talerz odbiera sygnały z hotbirda 13E z pominięciem tego transpondera, na którym nadawane są aktualizacje softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam dekodery Digit S2 CD e i Digit CD e Black. Według sprzedawców różnią się tylko kolorem obudowy, ale mimo aktualizacji do najnowszego oprogramowania są jednak różnice w zachowaniu. Przy wyłączaniu: CD e Black ma najwyraźniej poprawiony soft w tym kierunku, bo jest to kilkukrotne mrugnięcie zielonej diody i zaświecenie czerwonej na stałe. Cały proces trwa nieporównanie szybciej od S2 Cd e, choć i tak z S2 CD e nie jest już tak źle.

 

No i podstawowa różnica to lista kanałów po naciśnięciu przycisku OK. W S2 CD e jest to tylko lista kanałów (bez podglądu), gdzie przemieszczanie się po liście niczym nie skutkuje, chyba, że na wybranym kanale wybierzemy OK i przełączymy się na ten kanał. Natomiast w CD e Black wybranie przycisku OK skutkuje pokazaniem listy kanałów, ale z okienkiem podglądu tego kanału na którym aktualnie stoimy plus informacjami o programie i postępie trwania. Przesuwanie się po liście zmienia podgląd na kolejny kanał.

Najwyraźniej dla dla obu tych modeli są jednak odrębne softy różniące się jakąś literką czy cyferką w kodzie.

 

Inna sprawa, to taka, że mimo iż dekodery już prawidłowo pobierają parametry z TV4 i Biznes TV i tym samym nie ma informacji o braku sygnału na innych kanałach, to już wyjście ze swoją listą poza listę kanałów TNK może nadal generować takie same problemy.

 

Przykład: Lista kanałów poszerzona o różne kanały informacyjne: CNN, BBC News, SKY News, DW-Europe, AL-Jazzira English. Wszystkie z Astry 19,2E. I tu mamy problem z kanałem AL-JAZIRRA, który przekazuje dekoderom S2 CD e i CD e Black nieprawidłowe parametry, które skutkują brakiem sygnału na darmowych kanałach TVP z Astry + Trwam. Czyli sytuacja podobna jak niedawno na Hot-Bird.

Proponuję po dodaniu kolejnego mniej lub bardziej egzotycznego kanału do swojej listy sprawdzić jak zachowują się inne kanały bezpośrednio po przełączeniu się z niego. Jeśli jest problem to spróbować go dodać z innego satelity lub transpondera o ile gdziekolwiek jeszcze występuje. I tak podawana w przykładzie AL-JAZZIRA English przekazuje poprawne parametry są z Hot-Bird. Poprawne parametry dla Astry niosą kanały niemieckie RTL, RTL2 itd. i to na nich należy się zatrzymać na chwilę, aby przywrócić sygnał dla kanałów TVP i Trwam z Astry.

 

Jak widać problem nadal istnieje i Technisat powinien czym prędzej przygotować poprawiony soft, bo zamiast się cieszyć dostępem do zaawansowanych funkcji dekodera mamy tylko kłopoty i wrażenie posiadania bubla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawów braku sygnału nie mam, wszystkie kanały odbieram płynnie, nawet w złą pogodę. EPG w nocy tez pobiera się sprawnie. Kłopot jest tylko z aktualizacją.

 

Dekoder powinien działać bez problemu przez cały rok, nawet gdy zmieniają FEC czy jakiś inny parametr, a wszystko muszę poprawiać ręcznie. img5356n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ustawiłem mojego Technisata S2 na ww. podane parametry i wychodzi:

 

-poziom - 95

- jakość - 0

 

(na tym sammym konwer. podłączona jest cyfra+ z kanałami HD i tam wszystko chodzi - poziom i jakość wysoka!!!!)

Co z tym zrobić? Jakieś pomysły?

to zle ustawiłeś bo symbol rete powinien być 27500,anie 27000 pozpstałe parametry masz dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam ten dekoderek i za chiny nie chce mi się zaktualizować oprogramowanie. Dodam ze kupiony został rok temu w sklepie dla SKNER i był to komplet z TNK ale przy starcie nie mam logo N tylko technisat, żółte. próbowałem chyba wszystkiego co napisane na forum a wersja jest z 19 jun 2009. Czy naprawdę jest to wina tego że Dom cyfrowy nie wgrał do niego Swojego softu??? No i chyba musi być sposób na upgrate oprogramowania???

PS W menu aktualizacji mam jakość na poziomie 9,5 dbi na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chce Ci się zaktualiznować, spróbuj mojej porady. Odłacz dekoder od zasilania na minutę, potem spróbuj jeszcze raz. Jeśli nie pójdzie sprawdź czy przypadkiem nie posiadasz najnowszej wersji oprogramowania. Ja ostatnio aktualizowałem ten dekoder u mamy i ściągnęło bez problemu. Dodam, że to od roku jest dostępna jedna aktualizacja. Więc jesli w tym roku aktualizowałeś, to pewnie już masz najnowszą wersję.

I jeszcze jedno. Te dekoder ma ustawione automatycznie ściąganie oprogramowania chyba o godznie 3 czy 4 rano, więc mógł sciągnąć ją również sam. Chyba, że tę opcję wyłączyłeś. Podbnie ściąga ten dekoder przecież EPG.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze dekoderek posiada automatyczne ściąganie oprogramowania i tego nie zmieniałem, odłączałem również na kilka minut z prądu i nadal zero reakcji. Posiadam w nim oprogramowanie 2.37.33.1 więc nie sądzę ze jest ono najnowsze:) myślę że głównym problemem jest to iż dekoder nie posiada tego nieszczęsnego logo N lub TNK, nie wiem jakie, bo nigdy go nie widziałem:) posiada logo technisat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...