Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wrócić jeszcze do problemu z tym tunerkiem. A mianowicie chodzi mi o zanikanie dżwięku następnie po około15 sek. zatrzymanie obrazu i dalej do około 40 sek. wraca prawidłowa praca tunera lub nie ale to rzadziej wówczas trzeba wyłączyć go z prądu na chwilę i z powrotem włączyć aby dał się uruchomić. Firma TechniSat twierdzi że nie ma takiego problemu z tym tunerem a mój to wyjątek. Więc mam prośbę do użytkowników tego sprzętu którzy mają w swych tunerach taką przypadłość żeby odpisali na ten post i przy okazji podali moc i jakość sygnału na kanale TVN i na Discowery.

I jeszcze jedno warto by zgłosić taki problem na jeden z dwóch adresów e-mail serwis@technisat.pl lub biuro@technisat.pl bo nawet czytając te forum można wywnioskować że problem ten istnieje i nie jest po spowodowane przesyłaniem danych czy też pobieraniem uprawnień czy winą EPG a po konsultacjach z serwisami różnych firm naprawiających tunery satelitarne można stwierdzić że to wina tego tunera i jego oprogramowania.

 

I na koniec ostatnie pytanie. Czy ten problem u was dotyczy zestawu:

A - Tuner + antena tylko na HotBird

B - Tuner + antena DISEqC i zez HotBird + Astra

C - Tuner + antena z monoblokiem na HotBird + Astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak połączyć telewizor Lcd Sony KDL-32S5600K do tunera Technisat Digit S2 CD aby przy włączeniu telewizora włączał się odrazu po włączeniu pilotem od dekodera a nie od tv mam podłączone złączem Euro.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyłączyć tuner od wtyczki i po chwili włączyć raz jeszcze (pamiętając uprzednio aby go wyłączyć pilotem).

 

Lub zignorować, później samo "dojdzie" do dobrego stanu. Czasem tak, jest, że w Digitku się coś z godziną rozreguluje, ale później sam wraca do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrócić jeszcze do problemu z tym tunerkiem. A mianowicie chodzi mi o zanikanie dżwięku następnie po około15 sek. zatrzymanie obrazu i dalej do około 40 sek. wraca prawidłowa praca tunera lub nie ale to rzadziej wówczas trzeba wyłączyć go z prądu na chwilę i z powrotem włączyć aby dał się uruchomić. Firma TechniSat twierdzi że nie ma takiego problemu z tym tunerem a mój to wyjątek. Więc mam prośbę do użytkowników tego sprzętu którzy mają w swych tunerach taką przypadłość żeby odpisali na ten post i przy okazji podali moc i jakość sygnału na kanale TVN i na Discowery.

I jeszcze jedno warto by zgłosić taki problem na jeden z dwóch adresów e-mail serwis@technisat.pl lub biuro@technisat.pl bo nawet czytając te forum można wywnioskować że problem ten istnieje i nie jest po spowodowane przesyłaniem danych czy też pobieraniem uprawnień czy winą EPG a po konsultacjach z serwisami różnych firm naprawiających tunery satelitarne można stwierdzić że to wina tego tunera i jego oprogramowania.

 

I na koniec ostatnie pytanie. Czy ten problem u was dotyczy zestawu:

A - Tuner + antena tylko na HotBird

B - Tuner + antena DISEqC i zez HotBird + Astra

C - Tuner + antena z monoblokiem na HotBird + Astra

 

U mnie też jest ten problem i u rodziny, która też ma ten dekoder, również on występuje. Czyli to jakaś wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poil137 a mógłbyś napisać jakie macie zestawy antenowe A B czy C bo to może tylko potwierdzić że jest to wada tunera lub jego oprogramowania jeżeli ten problem występuje na wszystkich konfiguracjach zestawów antenowych to postawi kropkę nad i. U mnie szwankuje na zestawie B , wcześniej ktoś na tym forum pisał że u niego na zestawie A.

Ja swój tuner już po raz trzeci wysłałem do serwisu TechniSata i tym razem jeżeli nie usuną usterki lub nie wymienią na 100% sprawny egzemplarz będę żądał zwrotu pieniędzy za tego bubla. Już w tej kwestii rozmawiałem z miejskim rzecznikiem praw konsumenckich który obiecał pomoc w załatwieniu tej sprawy.

Bo w końcu nie może być tak że firma wypuszcza na rynek serie z bublami , nie poczuwa się do jego naprawienia a klient niech się martwi i nie ma tu nic do tego cena że jest to tuner tani ma byś sprawny i tyle. Jak to się ma do ich zapewnień na stronie internetowej TechniSat o wyjątkowej jakości i solidności produktów tej firmy.

Z góry dziękuję za odpowiedż i życzę Wesołych Świąt jak i Szczęśliwego Nowego Roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

U mnie tez pojawia sie przerwa w fonii-trwa to max. do 1 min. potem wraca wszystko do normy .

Koledzy na forum opisywali ze wlasnie wtedy przechodza uprawnienia na karte .

Masle ze to mala wada oprogramowania .Mam jeszcze inny tuner od Technisat : HD8-S - tez chodzi z karta TNK ,tutaj nie ma takiego problemu.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak połączyć telewizor Lcd Sony KDL-32S5600K do tunera Technisat Digit S2 CD aby przy włączeniu telewizora włączał się odrazu po włączeniu pilotem od dekodera a nie od tv mam podłączone złączem Euro.

Z góry dziękuje za pomoc

Sprawdź jeszcze czy wybrałeś w tunerze Euro TV oraz w telewizorze Euro z AV1. Jeśli tak - to trudno, nic nie można pomóc. Ten typ (telewizor) tak ma.

Myślę, że masz kabel Euro - Euro pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrócił do mnie tuner z serwisu TechniSat z trzeciej naprawy gwarancyjnej w związku z zawieszaniem się dżwięku następnie obrazu. Tym razem w papierach jest wymiana PCB + sprawdzenie funkcjonalne. Za pierwszym razem była wymiana PCB, za drugim było sprawdzenie funkcjonalne. Na pierwszy rzut oka co zauważyłem to zostało zmieniona wersja oprogramowania która przed naprawą była 2.37.33.5(1173e)UL2.8-0BL255(255) a teraz jest 2.37.33.6(1173f)UL2.8-0BL255(255). Przez dwa tygodnie będę go testował na antenie tylko na HodBirda , następnie na antenie z DISEqC HotBird + Astra. Mam nadzieję że będzie w końcu pracował jak należy bez żadnego zawieszania i innych usterek. Bo tak naprawdę to dobry tunerek, ma dobrą jakość obrazu i z przyjemnością ogląda się TV za jego pośrednictwem. O jego działaniu mam nadzieję już bezawaryjnym poinformuję wkrótce.

Na koniec życzę Wesołych Świąt wszystkim odwiedzającym jak i piszącym na tym forum

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner podłączony przez wejście AV1 do TV.Włączam tuner -telewizor automatycznie przełącza się w tryb AV-pali się zielona dioda na tunku.Wyłączam tuner,zielona dioda pali się nadal,TV nie powraca do stanu sygnału z anteny tylko trzyma sygnał ciągle na AV1.Dopiero wyłączenie prądu powoduje powrót TV do sygnału z anteny.Tuner nie przełącza z powrotem na sygnał z anteny.Co zrobić z tym tunkiem by działało poprawnie?

EDIT:Po 15-25 minutach przełącza powrotnie na tryb antenowy,bez kable antenowego po 1-2 minutach.Pobiera coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnę próby,testy ale ciągle to samo.Odbiornik ZAWSZE wyłacza się po 10 minutach na dobre (świeci czerwona dioda) od momentu włączenia w tryb gotowości i można oglądać naziemną.Mam wersję softu 2.37.x.1 a najnowsza podobno na satelicie to 2.37.x.5.Niestety nie ściąga mi jej.Ustawiłem się na TVN i nie pomaga.Może trzeba ustawić się ja jakimś innym kanale z transpondera gdzie jest dostęny soft Technisata?Nie za bardzo uśmiecha mi się wysyłka tego sprzętu do Technisata ale trudno zaakceptować fakt że wyłączenie trwa 10 minut.Może jest jakieś menu serwisowe ?

Gdzieś na satelicie jest technisat download ale gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markar - w menu masz opcje aktualizacji oprogramowania, skorzystaj z niej, zawsze też możesz powrócić do ustawień fabrycznych i pojawi ci się ekran instalacyjny gdzie w trakcie ustawiania dekoder będzie próbował ściągnąć aktualizację.

Jednak osobiście sądzę że aktualizacja nic nie da, na 99% będziesz musiał wysłać na serwis dekoder.

 

Btw. jaką masz wersje dekodera? jest obok naklejki z numerem seryjnym dodatkowa naklejka z wersją (v. 1.0/1.1/1.2/2.0) i czy to jest zwykły CD czy CD e (eco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić mi aktualizacji.Wersja z CD e czyli eco.Tak naprawdę z tego prezentu Telewizji N zrobił się mały kłopot bo teraz trzeba go wysłać do serwisu,dodatkowe koszty etc...Dzwoniąc na infolinię N dowiedziałem się że to nie ich problem bo muszę się zwrócić z tym do TNK.A w TNK powiedzieli że najnowsza wersja to x.5 i mam sobie ją ściągnąć.Tylko jak skoro tuner nie ściąga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał ci wcześniej kolega Maq przywróć ustawienia fabryczne dekodera.Wówczas ci na nowo zainstaluje asystent i powinno pobrać najnowszą wersję oprogramowania. Wciśnij Menu > Ustawienia > Ustawienia fabryczne , potrwa to z 15 minut.

A tak poza tym do jakiego konwertera masz podłączony ten dekoder ? Może z konwerterem jest coś nie tak. W takim przypadku dobrze by też było gdybyś sprawdził ten tunerek na innej antenie.

Kontaktowanie z TNK czy n nic ci nie da to tak jakbyś rozmawiał z kimś kto nie ma zielonego pojęcia o czym mówi , pozostaje tylko kontakt z e-mail serwis@technisat.pl lub biuro@technisat.pl

Co do oprogramowania mój tuner po powrocie z serwisu TechniSata po wciśnięciu Menu > Ustawienia > Informacje o systemie wyświetla :

Dekoder Digit S2-CD

Wersja sprzętu 32.7

Oprogramowanie 2.37.33.6(1173f)UL2.8-0 BL255 (255)

Jest to chyba najnowsze oprogramowanie które zainstalowali mi w serwisie a czy jest w powietrzu dostępne to nie wiem. Tunerek działa idealnie jak na razie - bez żadnych zwiech i innych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem.Kupiłem TNK w grudniu 2009. Otóż mam antenkę 95 cm i zeza HB i Astra (centralny to HB a po jego prawej patrząc od talerza knwerter Astra). Sygnał na HB 97% jakośc 8,5 db.Programy wyświetlane z astry i hb są idealne, ale gdy wyłacze tuner (czerwona dioda) to po ponownym właczeniu jest napis brak sygnału? Wystarczy jednak ze rusze kabelek antenowy w gniezdzie tunera i programy są. Jak podłacze bezpośrednio do konwertera z HB pomijając diseqC tego problemu nie ma. Posiadam diseqC wer 1.0 DSP-210(troszkę wiekowy z 2002/3 roku). Czy to moze być wersja niezgodności z tym przełacznikiem, sprawdziłem końcówki, konwertery. Oprogramowanie jest 2.37.x.5. Diseqc właczony, HB na 1, Astra na 2 i Single LBN.Co to moze być tuner padł technisat Digit S2-CD? Bardzo prosze o jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...