Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno z hodbirda. Hodbird u mnie jest na 1 miejscu a na 2 jest astra w ustawieniach diseqc. Wyłącz tuner pilotem na kanale TVN i wyjmij wtyczkę z gniazdka. Odczekaj z minutkę włącz wtyczkę do prądu poczekaj znów z minutkę i uruchom tuner pilotem. Powinno zadziałać czyli pokazać planszę z zapytaniem o aktualizację. U mnie właśnie w ten sposób zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem Tnk z Technisatem.Moje pytanie brzmi jaka jest jakosc obrazu na tem tunerze chodzi mi o podlaczenie do LCD 32"poprzez Euro zlacze ,oraz jak go polaczyc z Samsungiem HD Cyfrowego Polsatu czy jest to mozliwe.Prosze o porade i odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia LNB według instrukcji obsługi tego dekoderka.

 

> Wywołaj Menu główne przyciskiem Menu.

 

 

> Wybierz pozycję Ustawienia naciskając przyciski strzałek góra/dół.

> Potwierdź wybór naciskając przycisk OK.

Wyświetli się menu Ustawienia.

> Wybierz wiersz Ustawienia LNB naciskając przyciski strzałek góra/dół.

> Potwierdź naciskając OK.

Wyświetli się menu Ustawienia LNB.

W tym podmenu można zdefiniować następujące ustawienia:

8.5.1 Włączanie/wyłączanie DiSEqC

DiSEqC (ang. Digital Satellite Equipment Control) to cyfrowy sygnał sterujący pozwalający

na sterowanie komponentami kompatybilnymi z DiSEqC przez przewód antenowy. Jeśli jednostka

zewnętrzna zawiera komponenty DiSEqC, należy włączyć kontroler DiSEqC:

> Ustaw DiSEqC na Włącz lub Wyłącz w tym wierszu używając przycisku OK. Jeżeli

kontroler DiSEqC jest wyłączony, można ustawić tylko jeden adres LNB. W takim przypadku

menu umożliwia skonfigurowanie tylko jednego LNB.

8.5.2 Ustawienia zestawu anteny

Menu zawiera cztery kryteria przełączania dla kontrolera DiSEqC. Urządzenie jest wstępnie

zaprogramowane w taki sposób, że sygnał HotBird 13,0° wschód odbierany jest w położeniu

przełączania A/A.

Można dostosować cyfrowy odbiornik do instalacji odbiorczej, jeśli antena instalacji odbiorczej

ma inne ustawienia lub może odbierać sygnał z innych satelitów.

> Wybierz położenie przełączania DiSEqC, które chcesz przypisać do satelity (1-4)

naciskając przyciski strzałek (np. B/A 2 Brak satelity), wybierając ten wiersz.

> Naciśnij przycisk OK.

Wyświetli się tabela wyboru zawierająca dostępne satelity.

> Wybierz żądanego satelitę naciskając przyciski strzałek. Kursor przesuwa się

w dół lub w górę o jeden wiersz naciskając przyciski strzałek góra/dół, a

przyciski strzałek lewo/prawo służą do wyświetlania następnej lub poprzedniej

strony.

Proszę wybrać pozycję rezerwową, oznaczoną jako User 1 do User 13,

jeśli żądany satelita nie znajduje się na liście.

> Potwierdź naciskając OK.

Wybrany satelita zostanie umieszczony we wcześniej

wybranej pozycji w menu Ustawienia LNB.

Dokonaj regulacji w menu Ustawienia LNB zgodnie z opisem

powyżej w celu dostosowania ustawień w menu do ustawień

instalacji odbiorczej. Dla niepotrzebnych kryteriów przełączania

należy wybrać ustawienie Brak satelity.

8.5.3 Dalsze ustawienia/charakterystyka LNB

Po skonfigurowaniu anteny odbiornika DVB zgodnie z wymogami

instalacji odbiorczej można również sprawdzić i w razie

potrzeby skorygować dalsze ustawienia jednostki odbiorczej.

> Przesuń kursor do kolumny Konfiguracja naciskając

A B

Opcja

Wyjście

Przykład:

28

przyciski strzałek lewo/prawo.

> Następnie wybierz wiersz, który chcesz sprawdzić lub zmodyfikować naciskając przyciski

strzałek góra/dół, a następnie wybierz pole Dalej.

> Potwierdź naciskając OK.

Wyświetli się podmenu, w którym można skonfigurować ustawienia LNB i test transpondera.

Typ LNB

> W wierszu Typ LNB wybierz używany typ konwertera naciskając przyciski strzałek

lewo/prawo. Można wybrać: Single LNB, LNB Quatro, Multytenne

LNB, DisiCon 1 LNB, DisiCon 2 LNB, DisiCon 4 LNB, LNB na pasmo C,

Circular LNB lub LNB użytkownika, aby ręcznie wpisać dane LNB.

> Ustawienia można wprowadzić naciskając przycisk OK.

 

Jak działa z obrotnicą to nie wiem nie mam pozycjonera i nie próbowałem, ale czytałem gdzieś na forum że nie ma problemów. A to instrukcja.

Odbiornik cyfrowy jest przygotowany do obsługi systemu sterowania pozycjonerem anteny

satelitarnej. Pozycjoner DiSEqC (DiSEqC Level 1.2) pozwala na sterowanie odpowiednim

silnikiem poprzez przewód koncentryczny.

> Wywołaj Menu główne naciskając przycisk Menu .

> Wybierz pozycję Ustawienia naciskając przyciski strzałek góra/dół i

zatwierdź OK.

> Wybierz pozycję Ustawienia LNB naciskając przyciski strzałek góra/dół.

> Zatwierdź wpis przyciskiem OK.

Wyświetli się menu Ustawienia LNB.

> Włącz kontroler DiSEqC, wybierając pozycję DiSEqC naciskając przyciski strzałek

lewo/prawo i przycisk OK.

> Następnie wybierz położenie DiSEqC (np. A/B 3), które chcesz przypisać do silnika

anteny za pomocą przycisków strzałek.

> Naciśnięcie przycisku OK otwiera okno wyboru opcji Satelity lub Pozycjoner.

> Wybierz pozycję Pozycjoner naciskając przyciski strzałek góra/dół i zatwierdź

OK.

> Zatwierdź komunikat ustawienia wschodniej i zachodniej granicy naciskając OK.

Wyświetlenie ustawień pozycjonera

> Wybierz kolumnę Konfiguracja przyciskami strzałek lewo/prawo.

> Potwierdź naciskając OK.

Wyświetli się menu ustawień pozycjonera.

12.1 Zakres obrotu

Aby zapobiec mechanicznemu uszkodzeniu talerza lub konwertera przez przeszkodę, należy

podać zakres obrotu anteny (zachodni i wschodni limit). Podczas ustawiania limitu zachodniego

i wschodniego należy wziąć pod uwagę przeszkody w zakresie obrotów talerza (np.

ściana, komin, itp.). Jeśli w zasięgu obrotów talerza nie znajdują się żadne przeszkody, zdefiniuj

limity w taki sposób, aby talerz mógł poruszać się nieznacznie poza zakres skrajnych

pozycji odbieranych satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wraz ze zmianą oprogramowania (tj. 22 marca) niektóre kanały zacinają mi się, a niektóre nie działają (Brak Sygnału), a przed 22 marca wszystko działało poprawnie. Czym to może być spowodowane ?

Wykonaj reset do ustawień fabrycznych. W menu jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli antena była przestawiona i ustawiłeś ją dobrze na hotbirda to równocześnie przestawiłeś konwerter z astry. Teraz przestawiaj sam konwerter skierowany w kierunku astry na zezie. Ja mam talerz 90 i odległość od środka do środka obu konwerterów wynosi równe 8 cm. Moc sygnału jak i jakość na obu satelitach jest bardzo dobra. Ale zanim zaczniesz to robić to sprawdż w ustawieniach tunera czy masz włączony diseqc - na pierwszym miejscu hodbirt na drugim astra. Bo po zmianie oprogramowania różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znowu ja... Hot Bird już odbiera ale nie mogę wyłapać Astry :/ Włączam DISEqC i dodaje Astrę i nic.... z Astry nie wyszykuje żadnego programu... nic. (przypominam że mam podwójny konwerter). W jaki najprostszy sposób mogę ustawić tą Astrę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz monoblok, mogłeś od razu napisać. Wystarczy, że poprawnie ustawisz satelitę Hot Bird, a satelitę Astra będziesz miał złapaną automatycznie. Zakładam, że masz poprawnie umocowany konwerter i antenę 80 - 90 cm oraz poprawnie skonfigurowany dekoder: diseqc A - Hot Bird, diseqc B - Astra. Jeśli to nie pomoże, przemień porty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znowu ja... Hot Bird już odbiera ale nie mogę wyłapać Astry :/ Włączam DISEqC i dodaje Astrę i nic.... z Astry nie wyszykuje żadnego programu... nic. (przypominam że mam podwójny konwerter). W jaki najprostszy sposób mogę ustawić tą Astrę ?

Prosisz o pomoc a nie podajesz praktycznie żadnych szczegółów związanych z twoim zestawem antenowym a na domysłach to daleko nie zjedziemy. Kolega wcześniej napisał że zakłada że masz antenę 80 - 90 cm więc monoblok powinien współpracować. Jest to nie do końca prawda chociaż większość monobloków przystosowana jest do tego rozmiaru anteny. Przede wszystkim sprawdż jaki masz monoblok - do jakiej anteny jest zalecany, czy wbudowany ma diseqc czy trzeba podłączyć oddzielny, jaką masz antenę, bo bez tych danych to będziemy tylko gdybać a ty na darmo będziesz robił coś co może nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pewien problem z dekoderem i DiSEq. Od razu powiem, że jestem kompletnym laikiem w sprawach satelitarnych więc moje wiadomości mogą być niekompletne. Zacznę od początku. Od kilku dobrych lat korzystałem z analogowego odbiornika satelitarnego odbierających Astrę i Hot Birda. Jednak ostatnio postanowiłem kupić zestaw TNK wraz z dekoderem Technisat Digit S2. Nie musiałem zmieniać konwektorów ponieważ umożliwiają odbiór programów zarówno cyfrowych jak i analogowych. Przez pewien czas odbierałem kanały z samego HotBirda i dekoder sprawował się bez problemu. Kiedy postanowiłem odbierać kanały z Astry kupiłem zgodnie z namową sprzedawcy switch DiSEqC. W sklepie powiedziano mi, że taki jaki dostałem z dwoma wejściami na satelitę i jednym do dekodera w zupełności wystarcza. Podłączyłem więc ten switch do dekodera i dzieją się z nim następujące rzeczy:

1. Jeżeli podłączę prawidłowo kable z Astry i Hotbirda dekoder włącza się ciągle i wyłącza pokazując pełny poziom jakości HotBirda na kablu LNB ),

2. Kiedy wyłączę Astrę - Hotbird jest odbierany prawidłowo

3. Kiedy znów podłączę Astrę dekoder wyłącza się.

 

Nie mam pojęcia co zrobić. Może trzeba coś wyregulować, wpisać jakieś parametry do odbiornika? Z góry dziękuję za okazaną pomoc. Oczywiście, mam włączoną funkcję DiSEq w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z dekoderem i DiSEq.

To tylko luźna myśl: za duże obciążenie prądowe wejścia LNB w odbiorniku, powodujące jego awaryjne odcięcie?

Piszesz, że jak podłączasz bezpośrednio samego LNB HotBird jest OK,

a jak podłączasz samego LNB Astra (bez DiSEq) to co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś i sprawa wygląda tak, że mam słaby zasięg Astry i mogę wyszukać może z 50 kanałów.

W jaki sposób mogę się więc pozbyć tego "efektu"? Skoro u innych działa wszystko ok, to co mam zrobić, żeby też tak było u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tą antenę należy jakoś inaczej ustawić? Czy położenie analogowej Astry jest takie same jak cyfrowej? Bo skoro wcześniej konwenter prawidłowo odbierał kanały z Astry analogowej to może być coś na rzeczy. Sprawdzę, jeszcze ten kabel. Może to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, położenie jest takie same dla przekazów analogowych i cyfrowych.

Hmm... Złe ustawienie anteny nie tłumaczyłoby dziwnego zachowania odbiornika (naprzemienne włączanie i wyłączanie).

Obstawiam uszkodzenie LNB. Rozumiem, że masz dwie osobne anteny, jeśli jest możliwość (uchwyty LNB pasują) podmień na próbę konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...