Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja po zakupie mojego tunerka Technisat Digit S2-CD jestem bardzo zadowolony ale jest jego ale. Tym "ale" jest taki problem, że denerwuje mnie jedna rzecz. Po podłączeniu tunera z telewizorem kablem EURO-EURO następuje odbicie programu np. Polsatu czy TVN i nie wiem czym to jest spowodowane. Proszę o jakieś porady :) z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

 

W końcu zakupiłem dedykowany tuner do telewizji na kartę, TechniSat.

Ucieszyłem się, ponieważ wszyściutko odbiera, nawet TVN Turbo

Fajnie ale do czasu ....

Po paru godzinach pracy tunera, obraz traci synchronizację i kolory.

No i się zaczęło:

- przełączanie na inne wejścia w TV

- reset tunera

- zmiana kabelków eurozłącza

- nawet zorganizowałem przejściówkę z euro na s-video, pomogło ale nie na długo.

Cóż, pomyślałem że może trafił mi się wadliwy tuner.

Zawiozłem go do sklepu, opisałem problem i wymienili na nowy

I tu zacytuje: "Fajnie ale do czasu ..."

Nowy tuner, gra fajnie, pare godzin bez problemu.

Zostawiłem go na noc włączonego, rano problem znowu się pojawił (brak kolorów i synchronizacji)

 

ALE

 

Po przełączeniu kabelków z euro na s-video (przejściówka+inny kabel) problem znikł, ciekawe na jak długo?

 

Pewnie spytacie jaki mam TV, to Sony Trinitron, z różnymi wejściami RGB, S-Video, DVD etc.

Soniaczek pracował już z różnymi tunerkami i nigdy nie było problemów.

 

Może jest choć jedna osoba, która ma lub miała podobne problemy?

Czy faktycznie wyższa temperatura pracy i czas powodują w/w problemy?

Czy może mój Soniaczek nie życzy sobie współpracy z tunerem TechniSatu?

 

Dziś postaram się jeszcze sprawdzić jak to chodzi na innym TV, też Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, już testowałem 3 kable (2 euro i jeden s-video), kable euro są grubaśne, solidnie zrobione.

Nawet jak nimi ruszam, wyjmuje i wkładam z powrotem jest bez zmian.

Na tych 2euro i s-video testowałem inne urządzenia w tym też tunery i wszystko chodziło pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy testowałeś tuner na innym TV :?::?: akurat mój Technisat DIGIT MF4-S codzi poprawnie a z Digit S2-CD też nie powinno być problemu szczególnie że wymieniałeś już tuner i na nim też pokazywały się podobne problemy mi się wydaje że to coś z TV (gniazdem euro) przypuszczam na podstawie iż dawidbb wymieniał tuner i nic się nie zmieniło :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, A co sądzicie o tym tumerze TechniSat-a, niby ten sam, ale ma wyświetlacz, brak blokady i wyjście cyfrowe do kina domowego. Znalazłem go w niezłej cenie!

http://www.technisat.pl/indexd6b5.html? ... ,pl,64-257

http://www.dipol.com.pl/tuner_digit_s2_ ... A99055.htm

Niechce jakiegoś dużego dekodera, aten idalnie pasuje :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was odbiera na Technisacie kanał EbS z Syriusza? U mnie przy skanowaniu tej częstotliwości(12245V) tuner zawiesza się, nie reaguje na pilota ani na ręczne wyłączanie, muszę odłączyc go od prądu. Nie wiem czy to wina dekodera czy może konwertera(na SKYMAX100 odbiór jest normalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...