Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Taka ciekawostka z dzisiejszej rozmowy z MM na temat jakości programów TVP info, TTV, Super Polsat, CN, TV4, TV6, Metro, Polsat 2, Sportklub, Superstacja, TNT, Scifi, 13Ulica, MTV, Nick HD, itp., które nadawane są w jakości HD i upskalowane przez MM do jakości SD :

 

Odpowiedź : " to wszystko zależy od możliwości techniczych sieci i z tego pwodu są nadawane w takiej jakości"

 

Powalił mnie gość na kolana  :/

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MrB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wygląda rozkład kanałów na poszczególne multipleksy w Multimedii. Na jednej częstotliwości ile jest nadawanych kanałów :5,6 czy 9 ? Ma ktoś taki wykaz ? Oczywiście chodzi mi o DVB C. Może jest tak jak było przed cyfryzacją. I następne HD będzie możliwe po całkowitym zaniku analogu. Ale masz rację. Wolę TV4 czy TTV w HD niż coś takiego jak TVR HD. Ale woleć jedno a Multimedii polityka to drugie.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucałem link do listy z Rzeszowa końcem września na to forum jak wyglądają multiplexy przed i po cyfryzacji. Są częstotliwości s35-45 gdzie są po 4 hd i 1-3 sd, 5 hd. Na pozostałych to przeważnie 1 hd i do 9 w sd, ale i są takie ze jest Polsat hd, super Polsat sd, eleven hd, TVP hd, Disney junior. Ogólnie to wykorzystują chyba 27 dvb-c, 4 dvb-t, 32 analog i do vod 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Taka ciekawostka z dzisiejszej rozmowy z MM na temat jakości programów TVP info, TTV, Super Polsat, CN, TV4, TV6, Metro, Polsat 2, Sportklub, Superstacja, TNT, Scifi, 13Ulica, MTV, Nick HD, itp., które nadawane są w jakości HD i upskalowane przez MM do jakości SD :

 

Odpowiedź : "to wszystko zależy od możliwości techniczych sieci i z tego pwodu są nadawane w takiej jakości"

 

Powalił mnie gość na kolana :/

 

Pozdrawiam

Upscalować to można SD do HD, to co robi Multimedia w tym przypadku to downscaling ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożyliśmy czasów że jakość HD powinna być normą a 4K nowością. Nadawcy powinni już zaprzestać dodawanie znaczka HD do swoich programów. Wprost przeciwnie : programy w jakości SD powinny być oznaczone znaczkiem SD jako "nienormalne" odstające od normy czyli programów HD. Nie tylko kablówki ale w NTC jakość HD powinna być już normą jak to się dzieje u naszych sąsiadów z południa i zachodu. Telewizorów CRT praktycznie już nie ma, a plazmy,LCD i OLED-y to już HD.

Dlaczego to tak wolno się rozwija ? Multimedia puszcza HD jako SD, w NTC daleko jeszcze do DVB T2 i HEVC, na satelicie polskich HD jak na lekarstwo.

A sprzęt w sklepach mamy niezły; Oled-y 4K, blue ray 4K, itp. Jak to wykorzystać przy takiej mizerii nadawczej ? Zostaje tylko internet. Ale czy to to samo ?   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info odnośnie odkodowanego okna dla odbiorców pakietu Startbox na stronie facebookowej MMP:

 

Wraz z początkiem roku mamy jeszcze więcej niespodzianek1f389.png! Filmy i seriale kryminalne, magazyny rozrywkowe i programy fantastyczno-naukowe - oglądaj kanały 13 Ulica na pozycji 158, E! Entertainment na pozycji 181 oraz SCI FI na pozycji 157 bez dodatkowych opłat!

Okno otwarte dostępne dla wszystkich abonentów do 21 stycznia2757.png❗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne pytanie. Otoz z koncem lutego konczy mi sie promocja na WiFi, ktora mam w cenie 8zł. Niestety mam to tak skontruowane, ze koniec umowy na internet nie zgrywa sie terminem z koncem umowy na WiFi. Teraz pytanie, czy istnieje mozliwosc dostania WiFi wlasnie za 0zł i nie placic tej durnej oplaty 8zl?

Edytowane przez shidishi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony internetowej "Multimedii" wynika, że przy podpisywaniu wszystkich umów "dla nowych klientów" na wszystkie opcje internetu : 30 Mb/s, 60 Mb/s i 120 Mb/s to modem Wi-Fi jest gratis przez cały okres umowy. Ty - przy przedłużaniu umowy - musisz niestety ponegocjować na infolinii w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...