Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś posiada aktualną mapę Polski z wykazem gdzie jest już zmodernizowana sieć a gdzie jeszcze nie? Jak ktoś ma to niech wklei na forum.

Na stronie MMP jest taka informacja:

Aktualna oferta Telewizji Cyfrowej DTV dla miejscowości: Stalowa Wola, Nisko, Janów Lubelski, Rudnik nad Sanem, Bochnia, Jasło, Sanok, Częstochowa, Brzeziny, Chojnów, Darłowo, Dębno, Gryfice, Nowa Ruda, Nowy Dwór, Prabuty, Pasłęk, Przasnysz, Wołów, Trzebiatów, Sępólno Krajeńskie i Sztum jest dostępna pod numerem infolinii 345 345 345.

 

Ale raczej nie aktualna, bo przecież Częstochowa ma już pełną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MMP jest taka informacja:

Aktualna oferta Telewizji Cyfrowej DTV dla miejscowości: Stalowa Wola, Nisko, Janów Lubelski, Rudnik nad Sanem, Bochnia, Jasło, Sanok, Częstochowa, Brzeziny, Chojnów, Darłowo, Dębno, Gryfice, Nowa Ruda, Nowy Dwór, Prabuty, Pasłęk, Przasnysz, Wołów, Trzebiatów, Sępólno Krajeńskie i Sztum jest dostępna pod numerem infolinii 345 345 345.

 

Ale raczej nie aktualna, bo przecież Częstochowa ma już pełną ofertę.

Tak ale ta informacja może dotyczyć już zmodernizowanych na 100% miejscowości gdzie są wszystkie kanały, i wszystkie dostępne usługi, pakiety itp.

Jeśli ktoś by miał aktualną mapkę np z kwietnia 2016r to proszę o jej dodanie, z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa modernizacji sieci to tajemnica firmowa ?? He,he... To czemu inne firmy telekomunikacyjne mają mapy usług,zasięgu,rozwoju,przewidywanych uruchomień, LTE,białych plam, itpitpitp. Tajemnica u nich jest przez duże T. Do dziś dżwięczy mi szyderczy głos konsultantki : A SKĄD PAN TO WIE ??

jako odpowiedż na moje stwierdzenie że w Opocznie Cinemaxy mają w HD i pytanie kiedy w Częstochowie.

Do Wielkich Tajemnic Multimedii należy też lista programów IPTV którą przestali drukować na stronie kilka lat temu.Za to zdjąć ze strony nieaktualną informację (np. o konkursach) to jest prawie niewykonalne. Dlaczego osoby odpowiedzialne za redagowanie ich stron jeszcze biorą pensję ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że MMP wszystko trzyma w tajemnicy aby klient nic się nie dowiedział, a tym bardziej konkurencja która działa a MMP śpi, i udaje przed klientami że wszystko ok. Miałem podobną sytuacje kiedy to pytałem się na infolinii kiedy w mojej miejscowości będzie pełna oferta, nawet nie wiedzieli o czym mówię i o co ich pytam, albo wiedzieli a udawali głupich. :crazy:

Ciągle mówią że modernizują swoją sieć i ciągle gdzieś coś zmieniają, ale efektów nie widać, jak zrobią jedną miejscowość w roku to się chwalą, a co z resztą? Już dwukrotnie przedłużyłem z nimi umowę i za każdym razem informowali mnie że zrobią pełną ofertę w mojej miejscowości, ale jak widać puste słowa aby tylko klient przedłużył umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież konsultanci nic nie wiedzą. Wiedzą to co im się wyświetla w danym momencie na monitorze , działają szablonowo. To nie są ludzie, którzy mogą wiedzieć coś więcej. To nie są ludzie, którzy interesują się telewizją. Dopóki nie porozmawiasz z kimś "wyżej" to nic się nie dowiesz. Dziwię się, że jeszcze ktokolwiek nabiera się na te ściemnianie konsultantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spalił mi się modem Cisco, dziś dostałem modem Arris TG862 (od serwisanta rzecz jasna). W Cisco było ok odnośnie połączeń wifi- mogły być i 4 urządzenia i działało. Teraz na Arris może być tylko połączone 1 urządzenie przez wifi, kolejne widzi sieć, próbuje się połączyć ale nic nie idzie. Chciałem podłączyć router TP-Link WR 840N (tylko taki posiadałem w domu) no i nie idzie kablem się połaczyć z Arris. Sprawdzałem na ustawieniu "Dynamiczne IP", danych do "Statyczne IP" nie mam a PPoE chyba raczej mnie nie dotyczy.Również zaznaczałem aby pobierał adres MAC jak i żeby nie pobierał- bezskutecznie, ciągle są błędy (myślałem że jak uda mi się skonfigurować TP Link to będę mógł więcej urządzeń podłaczyć na raz przez wifi).

 

 

Pytanie co tu robić- jest jakiś adres serwera aby zmienić ilość połączonych urządzeń wifi czy po prostu się w to nie bawić i dzwonić na infolinię w poniedziałek? Bo nie powiem ale jak chcę mieć kompa uruchomionego i telefon to muszę wybierać między tym czy tym co staje się irytujące.

 

 

EDIT

Teraz sprawdziłem czy się połaczy telefon przez wifi jak mam komputer podłaczony kablem do modemu- niestety ale nie łączy się telefon... A moja sieć domowa wygląda tak: 2 telefony, 1 laptop (połaczony przez wifi) oraz konsola połączona kablem. Więc jest tego trochę.

Edytowane przez czarekcw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, po prostu modem złapał np adres Mac karty sieciowej laptopa i po zmianie laptopa na inne urządzenie, te nowe nie będzie miało neta bo ma inny adres Mac niż laptop. Wtedy trzeba wyłączyć na chwilę modem i po ponownym uruchomieniu pobierze sobie Mac nowego urządzenia i będzie internet. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Cisco miałem zrobioną konfigurację a Arris pobrał ją więc tu chyba raczej odpada. Sytuacja wygląda tak:

- jak muszę robić jakieś konfiguracje to podłączam laptopa kablem do modemu, tak to łączę się przez wifi,

- konsola była non stop podłączona kablem do modemu, teraz podłączyłem do routera,

- telefony przez wifi.

 

Czyli teoretycznie mam zrobić tak: odłaczyć modem i router od prądu, odłączyć wszelkie kable sieciowe od modemu (czyli został mi tylko od routera kabel), włączyć modem i powinno być ok z nim?

 

Jeszcze taka sprawa: jak miałem uruchomioną konsolę bądź komputer i było urządzenie podłączone do modemu kablem, wyłączałem urządzenie to już nie mogłem się połączyć przez wifi telefonem. Musiałem znowu odłączać z prądu modem, uruchomić go i mogłem bezprzewodowo śmigać tylko na jednym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą niczego odkodowywać. Jest dosył multipleksów DVB-T. Docelowo będzie wszędzie. Nikt nie mówi o wpuszczeniu też MUX-8 w ten sposób. Więc należy domniemywać, że nie będzie.

 

W regularnej ofercie też raczej trudno oczekiwać od razu tych kanałów. Poprzednio nie pojawiły się w dniu startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od komercyjnych kanałów multiplexu 8 (Zoom,Nowa,WP1) oczekiwałbym w ofercie DTV Multimedii kanałów TVP w HD : Info i Kultura.

Mam nadzieję że nasz operator nie zawiedzie i kanały te pojawią się w ofercie od momentu ich startu w miejsce wersji SD.

Ponieważ MUX 8 będzie ofertą ogólnopolską na równych zasadach jak Muxy 1,2,3 to ja nie rozumiem czemu Multimedia by nie miała wpuścić w kabel tej oferty. Kto decyduje że mux8 jest mniej ważny niż stare muxy i można go pominąć ?? Na tej samej zasadzie można było nie wpuszczać np. Muxa 1 w którym nie ma głównych stacji TV. Mam nadzieję że wszystkie multiplexy będą jednakowo traktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta przedłużenia maxbox,sport champion, pakiet hd, multiroom , wifi 60 mb. 89 zł/24 mce. sport champion i hd na 12 mcy. Co tu można ugrać.

Czy ktoś to czyta czy wkręcajcie sie tylko ?

Trochę to poprawiłem. Maxbox sport champion pakiet hd internet 60 Mb dwa moduły CAM na 12 miesiącu / 84 zł plus cinemax na 2 miesiące za free
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ MUX 8 będzie ofertą ogólnopolską na równych zasadach jak Muxy 1,2,3 to ja nie rozumiem czemu Multimedia by nie miała wpuścić w kabel tej oferty. Kto decyduje że mux8 jest mniej ważny niż stare muxy i można go pominąć ?? Na tej samej zasadzie można było nie wpuszczać np. Muxa 1 w którym nie ma głównych stacji TV. Mam nadzieję że wszystkie multiplexy będą jednakowo traktowane.

A co Multimedię obchodzi oferta NTC? Chodzi o to, żeby kilka podstawowych kanałów nie było kodowanych i wystarczy. Mulltipleksów lokalnych i testowych nie ma, mimo że większość ruszyła już dawno. Taki dosył swoje kosztuje, a operator nic z tego nie ma. Jak ktoś potrzebuje sygnału na więcej TV, to jest usługa multiroom. W ogóle, na razie bym się wstrzymał z dyskusją - nic nie jest jeszcze przesądzone.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak trudno jak się wydawało (problemy z umowami).

Reklamacja w obu przypadkach uznana. Końcowo nawet z korzyścią dla abonentów - kwota niższa niż ustalona z pracownicą DUK.

1 umowa - miało być 80zł, jest 75,01zł.,

2 umowa - miało być 118zł, jest 116zł.

Duży plus dla MMP (nie tylko za to zdarzenie).

W KOŃCU...! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...