Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Niezła cena za taką ofertę. Do mnie dzwoniła miła pani z MM. Teraz mam Maxbox, pakiet HD, Film, sport extra, multiroom, internet 60Mbps.Zapytałem o to samo z tym, że do tego internet 120Mbps i kanały elewen. Pani zaproponowała cenę 133 zł. Umowa 12 miesięcy. Bez elewen 124 zł. Podziękowałem. Wysłałem wypowiedzenie i czekam na lepszą ofertę.

Pakiet film i sport ekstra to jakiś inny niż ten w maxbox?Podobno nie można bez eleven a tobie zaproponowali. Ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mars27

Ten sam, napisałem "po staremu" tak jak to było kiedyś...

Co do elewen to tak mi pani zaproponowała. Podziękowałem bo za drogo za całą ofertę.

Wiem, że dużo płacę dlatego wysłałem wypowiedzenie. Tak przy okazji, znam osoby z mojej okolicy, które do tej pory płacą prawie 50 zł za sam analog!!!!

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzą że ktoś nie jest kumaty to cena z katalogu. Jak się wachasz zaczynają się wówczas promocje. Handel od 5000 lat się nie zmienił i nie zmieni. Ja z MM jestem zadowolony w Rzeszowie. Mam dobrą ofretę za tą cenę. Awarii nie mają. Oby tak dalej. Może dlatego że jest tutaj duża konkurencja: UPS, Vectra kilka miejscowych kablówek i oczywiście satelity i operatowów GSM oferty. Powodzienia

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro, ostro. Do mnie dzwonili chyba z 20 razy w tym tygodniu. Najpierw pakiety premium, później ubezpieczenie mieszkania. Już przesadzają. Rano dzwoni koleś - odmawiam. Wieczorem dzwoni następny i ta sama śpiewka. Ile można?

Ps. Gazu jeszcze nie proponowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba będzie kanałowa jak "uwolnią" pasmo analogowe. :)

Swoją drogą, ciekawi mnie okres jego uwalniania (stopniowo, po kilka miejscowości czy hurtem, jedna akcja i FINISH)

Zapewne priorytetem jest MMP S.A., a kiedyś MMP Południe, Diana, Teletronik, itd.

 

EDIT:

Zmieniam kanał, ileż można.

To chyba jakiś "deal" z VIASAT-em.

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że przy okazji "dobrych zmian" /prąd,gaz,itp/ nie zrobiono porządku z pakietyzacją DTV. Stary przykład to pakiet HD,gdzie dwa programy dublują się z superboxem i maxboxem (Discovery Channel HD i AXN HD). Wg. mnie TVP Sport HD powinni zdjąć z pakietu sportowego (jako "narodowy"program sportowy) i dać go do boxów , a w zamian dać nSport HD do pakietu sportowego. Pakiet Filmy i Seriale to zupełne nieporozumienie.Zawiera dwa programy paczki AXN a pozostałe są w boxach i w pakiecie...HD (!!). Tak dziwnego układu nie spotkałem w innych kablówkach. Poza tym Polsat Film SD (niestety) to raczej kanał niszowy i chyba powinien być w miniboxie a w nie dodatkowo płatnym pakiecie.Przykładów można mnożyć.

Ja rozumiem,że jakiś interes operatora jest w takim a nie innym układzie programów. Z punktu widzenia klienta to trudno tu o jakąś logikę.   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja kablowa (obojętnie czy cyfrowa czy analogowa) to również życie miasta,regionu,lokalnych społeczności. Próżno szukać w naszej kablówce lokalnych telewizji. Oprócz TVP Regionalna nadawanych jest przecież wiele lokalnych telewizji komercyjnych. Dlatego powstały lokalne Muxy.

Włączenie lokalnych telewizji do oferty DTV to raczej konieczność.Wszak telewizja to nie tylko film i sport.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lokalne kanały. Np. NTL Radomsko, 71News.

 

Pakiet "HD" jest bardzo dobrze przemyślany. Gwarantowanych jest tylko 5 kanałów. AXN czy Discovery mają stanowić dodatkową zachęte, dla klientów STARTBOX'a i MINIBOX'a. Tak samo jest z pakietami tematycznymi poniżej MAXBOX'a - mają się mniej opłacić w kalkulacji, niż wyższe opcje. "TVP Sport HD" jest drogim kanałem, i na pewno nie trafi do niższych pakietów. "Polsat Film" też się ceni, dlatego wciąż nie ma wersji HD. I sobie na nią długo poczekamy. Multimedii bardziej zależy na umowie z Disneyem, niż "TVP ABC". Generalnie, zapomniałbym na razie o większych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy? Zanim zniknie analog, minie sporo czasu. I jest mnóstwo innych opcji - nie muszą mieć wszystkiego, i od razu. Analogową nie redukuje się po to, żeby jednego dnia nawalić np. 40 cyfrowych kanałów "HD". Tylko, by wszystkie usługi miały szanse rozwoju w kolejnych okresach. Pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczanie analogu jest po to, żeby ludzie przeszli na DTV/płacili za multiroom. Generalnie chodzi o to, żeby wielokrotnie płacić za to samo. W czasach analogu multiroom był "za darmo", niektórym to nie pasowało i nie pasuje, a że w DTV łatwiej jest kontrolować dostęp do poszczególnych kanałów, redukują analog. Jeśli byłoby inaczej, kanały dostępne w analogu przerzuciliby do DTV bez szyfrowania, wyszłoby na to samo, co jest teraz, a zajęłoby kilka razy mniej pasma. Podobnie robią wydawcy - wznowienia filmów z usuniętymi scenami, dodatkami, w nowych formatach... Póki ludzie będą płacić za coraz to nowe troszkę zmienione wersje tego samego, to wydawcy będą tak robić, bo tylko dojenie klienta się liczy tak naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gall

Ograniczenie analogu jest przede wszystkim dla możliwości rozwoju. Inaczej musieliby wyłożyć pieniądze w poprawę infrastruktury. Nie będą przecież stać w miejscu. Wcześniejszy brak opłat za multiroom wynikał, tylko z powodu niedoskonałości technologii. Ale firmy chcą zarabiać na swoich usługach, więc nie spodziewaj się dalszej darmoszki. A dla tęskniących, jest niekodowany sygnał 3-ech podstawowych muxów DVB-T. Multimedia udostępni go docelowo u wszystkich. I starczy.

 

Wytwórnie filmowe i dystrybutorzy też mają swoją logikę i interesy. Robią tak, żeby podtrzymać zainteresowanie swoim produktem. Inwestowane miliony $ mają zarabiać, a nie kurzyć się i popadać w zapomnienie. Tylko, że nikt cię nie zmusza do ponownego zakupu. Ot, taki drobiazg.

 

Widzę, że z ciebie przeciwnik nowych technologii, w rodzaju "bo trzeba więcej/znowu płacić". :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem nowych technologii, a tylko ograniczania możliwości konsumenta z ich wykorzystaniem. Jednym z "ciekawszych" problemów jest brak możliwości odtworzenia nagrania programu, który się nagrało w trakcie płacenia za jakiś kanał, jeśli nie ma się go już w swoim pakiecie. Nie wiem, jak w MM, ale u wielu innych operatorów ludzie mają taki problem. Nie miałbym nic przeciwko takiej polityce "wielkich", gdyby te miliony lądowały w dużo większej części w kieszeniach szeregowych pracowników. Wtedy nie musiałbym każdego grosza oglądać kilka razy przed wydaniem, podobnie, jak większość społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kabel od Multimedii wtykasz bezpośrednio do telewizora a nie do dekodera DVB T ponieważ sygnał jest już zawarty w kablu. Dostrajasz telewizor do kanałów na których są reemitowane muxy ( np.  u mnie kanał 10,11,12) i masz 24 programy DVB T. Oczywiście telewizor musi mieć wbudowany dekoder DVB T i podczas strojenia musi być przełączony na tę funkcję.

Myślę że przez dekoder też odbierzesz ,tylko na innych kanałach niż z powietrza(przeważnie na zakresie VHF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...